reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Roczek i kolejne urodziny naszych pociech

U nas urodziny małej wypadają we wtorek (20.XI.). Ze wzgledu na to że teściowie mieszkają daleko od nas imprezkę przekładamy na sobotę. Torta obiecała upiec mi mama - nasz piekarnik nie za bardzo nadaje się do pieczenia ciast. U nas trochę ludzi będzie: dzadkowie x2, chrzestni moja najbliższa rodzinka - tak ok.16 osób:-)
Jeżeli chodzi o prezenty to też sie pojawiają już pytania- i mamy problem bo właściwie mała na razie ma wszystko - niedługo zabraknie nam miejsca na jej zabawki hi hi hi - tym bardziej że mieszkanie nie jest zbyt duże, a mała powoli zaczyna stawiać pierwsze kroki więc musi mieć miejsce. Z tego co wiem to chrzestny wykupił małej polise którą będzie mogła wypłacic po ukończeniu 18 roku - to taki prezent na przyszłość. Mam pytanie dziewczyny- u nas na roczku będzie jeszcze kuzynka Karen, miedzy nimi jest nie duża róznica wieku ok.1 rok
nie chciałbym aby mała poczuła się pokrzywdzona, że tylko Karen dostanie prezenty więc planuje kupić coś małej - z czym nie za bardzo zgadza się mój mąż - a wy co
o tym sądzicie?
 
reklama
myślę że skromny prezent byłby ok, ale bez większych fajerwerków. w końcu dzieci też powinny rozróżniać kiedy jest ich święto a kiedy nie...
 
Dzięki Pola za odpowiedź - więc postanowione kupuje małej prezent tym bardziej, że ona czuję się troche pokrzywdzona była pierwszym dzieckiem w naszej rodzinie, a po urodzeniu Karen zeszła trochę na drugi plan - chociaż wszyscy się staramy żeby się tak nie czuła. Wolałabym żeby pierwsze urodzinki mojej małej udały się i nie wystąpiły na nich zgrzyty:-)
 
Małgosiu, ja uważam podobnie jak aniii, mały prezencik nie zaszkodzi, a kuzynce poprawi nastrój ;-).Jakaś kolorowa książeczka albo zabaweczka.Albo coś bardziej praktycznego, np. jakaś wesoła zimowa czapa.
A z drugiej strony dwulatek coś już jednak rozumie i powinno mu się tłumaczyć, że to nie jego święto i tylko Karen dostaje prezenty, ale jak ona będzie mieć urodziny to na pewno też dostanie coś fajnego, itp.
Aha!Nieraz też widziałam, że takim dzieciom frajdę sprawia jak same mogą wręczyć prezent solenizantowi, więc może rodzice kuzynki pozwolili aby to ona wręczyła Karen prezent??
 
Dzięki za pomoc dziewczyny. Kuzynka miała dostać symboliczny prezent - tylko żeby wiedziała, że o niej się nie zapomniało. Myślę że dla niej większą frajdą będzie pomaganie w rozpakowywaniu prezentów Karen i tłumaczenie jej jak się tym zająć. Bo ostatnio pytała się mnie czy bedzie mogła Karen pomóc zdmuchnąć świeczkę bo ona jest taka mała - więc myślę że nie będzie źle :-)
 
No ja już zakupiłam prezent dla małej. Jeszcze go nie widziałam bo go kupiłam rękami mamy. Haha. Ale musiałam ją o to poprosic bo nie chciałam przy dzieciach a tak troszkę uwiązana z nimi jestem:-) Jeszcze muszę kupic prezent dla Adrianka i tu mam schody. Bo mały jest w wieku reklamowym i podobają mu się najdroższe zabawki na świecie. Chyba czeka mnie samotna wyprawa do marketu. :laugh2::-D:laugh2: Też się zastanawiałam nad tym co ty Małgosiu, bo moja siostra ma malutką córcie, prawie dwulatkę i mam chrześniaka rówieśnika Madzi, ale u mnie to się muszą obejśc jakimiś słodyczami lub czymś takim. W sumie dzieci na imprezie będę miała 5+moje dwa łobuziaki. Oj chyba bym zbankrutowała:szok:
 
u nas na roczku bedzie ok 30 osob, trudno mi bylo kogos pominac tymbardziej ze Zuzia jest najmlodszym dzieckiem w rodzinie, 04 listopada chrzesna zamówiła msze a imprezke robimy 10 w sobote.Obiadek, ciasto torcik kawa i w sumie nic wiecej, torta kupie bo moje nie wygladaja tak ladnie jak te z cukierni, chcemy mala zabrac do fotografa zeby jej zrobic takie ladne zdjecia, kupilismy jej sukienke juz na impreze, a z prezentem to sie wstrzymamy do imprezki zobaczymy co dostanie i wtedy pomyslimy.Ja osobiscie wacham sie czy by jej w prezencie na pneumokoki nie zaszczepic ale z drugiej strony taki prezent to ja dziekuje no nie?
 
Bara, a ja myślę, że jak Zuzka dostanie prezenty od tylu gości...to ten od Was jej nie wzruszy (przy tej, zakładam, ilości), więc nie żałuj dziecku, jeszcze Ci kiedyś podziękuje, że mama o zdrowie dba jak trza:tak:
 
reklama
Małgosiu symboliczny prezencik nie zaszkodzi a poprawi małej nastrój.
Bara ja zgadzm się z Polą.
Myśmy dostali od mojego dziadka a pradziadka Karolka kase, bo nie będzie go na roczku.Zdecydowaliśmye kupimy mu za to kombinezon ijakąś super czapke i rękawiczki do kompletu.Zabawki dostanie od nas i dziadków, chyba, a ostanio dzwoniła ciocia, że ma dla niego reklamówe zabawek:-):-):-)Ale zakupimy mu to dokładnie na roczek:-):-)Fotografa sobie daruje, choć był rozważny bo za nic byśmy go nie ustawili;-);-)
 
Do góry