reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Roczek tuż tuż (PIERWSZE URODZINKI)

WIKI17

Lipcówka'06 mama Wikuni:
Dołączył(a)
28 Wrzesień 2006
Postów
1 624
Miasto
NORWEGIA
Jakby nie patrzeć to jeszcze 2 miesiące i nasze kochane pociechy będą obchodzic swoje pierwsze urodzinki:tak::tak::tak: Ponieważ Oleńka już poruszyła ten temat na pogaduchach więc wpadłam na pomysł załozenia wątka żebyśmy mogły wspólnie wymieniac się pomysłami na zoorganizowanie tego wielkeigo dnia:-):-)

Ja juz od dłuzszego czasu się zastanawiam jak to zoorganizować i w sumei to nie wiem:baffled::baffled: napewno chciałabym żeby było duzo osób bo to w końcu PIERWSZE urodzinki...fajnie gdyby byla pogoda to imprezkę można zrobic na dworku;-) ale co do szczegółów to jestem zielona jeszcze..nad meny tez jeszcze nie myślałam..no i najwazniejsze to prezenciki..chrzestni zaczynają się pytac co kupić na roczek:confused: a ja nie mam pojęcia,muszę się zastanowic żeby prezent był chociaż przydatny a nie leżał w szafie....a jak to jest u was??? macie pomysły to piszcie...;-);-)
Olu myślę,że łatwiej Nam będzie poruszać się w tym temacie na osobnym wątku niż na pogaduchach więc chyba nie masz mi za złe że tutaj odpisuję..:tak:
 
reklama
Fajny pomysł ztym wątkiem :-)My prawdopodobnie urodzinki zrobimy w domku ,ale do konkretów to jeszcze nic nie wiem i wolę nie planować bo zawsze wyjdzie inaczej niż chciałam.
 
U nas roczek jak już wcześniej gdzieś pisałam będzie nad morzem podczas urlopu:tak: zaprosimy rodzinkę do pensjonatu, zrobimy pewnie jakiegoś grilla, babcia robi torta:-) i jakoś to będzie-byle nie padał deszcz bo ciężko będzie wszystkich pomieścić w naszym pokoju hotelowym:baffled::confused: oczywiście nie obejdzie się bez baloników!!!;-):-)
co do prezentów to faktycznie będzie problem:-p siostra już mówiła że chca kupić taką zabawkę co wrzuca się kulki kolorowe i one wyskakują z jakiejś fontanny:confused::baffled: ponoć była reklama w tv ale nie widziałam więc tylko wyobrażam sobie jak to wyglada. Od teściowej już dawno dostała prezent (sukienkę) więc nie spodziewam się że jeszcze cokolwiek dostanie:no:
 
Asiu nie ma to jak super prezent przed czasem hehe:laugh2::laugh2:....oj te Teściowe chyba nidgy się nei nauczą...:wściekła/y:
Tak siedzę i myślę nad ta wielką imprezką hehe:laugh2: i balony obowiazkowo muszą być:tak:,napewno jakieś desery lodowe ,owoce,ciasta..chyba jednak skłaniam sie ku letniej imprezce..tzn bez zadnych bigosów,mięś i całej reszty.:no:..oczywiście tort obowiązkowy i chyba zamowie taki ze zdjęciem jak niektóre z was miały na chrzcinach..co do prezentów to chyba już kiedyś pisałam,że chcemy załozyc Wikuni konto więc chyba wolałabym,żeby każdy symbolicznie coś wpłacił niż ma kupowac jakieś rozpadające sie zaabwki,którymi i tak Wiki sie nei bawi bo przecież piloty,kable i laptop sa najlepsze z wszystkich zabawek hehe....:laugh2::laugh2:
no i jeszcze chcemy przekłuc uszki Wikuni na roczek,na chrzest dostała takei piekne kolczyki,że juz sie nie mogę doczekac kiedy je nałozy..:-):-)
 
Moniś moja mała też dostała na chrzciny kolczyki i właśnie chyba na roczek przekłujemy uszy:tak: sama nie wiem bo szkoda mi będzie patrzeć jak płacze u kosmetyczki;-) chyba że wyślę tatusia albo babcię niech z nią idą:laugh2:
 
Kaja tez dostała kolczyki, sliczne. Niestety ja nie jestem zwolenniczką kolczykow u maluszków. Nie jest to wygodne gdy zaczepiaja sie o czapeczki, poduszki czy niedajboże przerwane ucho podczas zabawy. Kaja kolczyki przekluje sama jak sobie o tym zdecyduje :tak:.

Co do urodzinek to u nas na 100% w ogrodzie. Teraz w trakcie budowy mamy duzą altanę wiec nawet gdyby pogoda grymasila to nie widze problemow. Zrobimy duzy grill, szaszłyki, sosy, pieczone mięsa, sałatki. Tort oczywiscie od cioci ktora jest rewelacyjna w pieczeniu!
Jako, że mamy duzą i świetną rodzine, zapewne będzie ponad 30-40 osób :-D

A prezenty to podobnie jak Wiki - zbieramy pieniażki - tyle że już wiemy na co ;-). W następnym roku chce Kaji kupić szetlanda, młodziutkiego aby rósł razem z nią, biegał po ogrodzie, oswajał. A jak Kaja skonczy 3 latka to będzie mogła sama na nim jeździć.
 
Reamon Wikunia bedzie miałą takei malutkie na początku więc nic sie nie stanie..moje trzy chrześnice miały w wieku roczku przekute uszka i wszystko było ok..a anawet słyszaąłm ,że im szybciej tym lepiej.:-)...no ale każdy ma swoje zdanie....:tak:

Twoja wizja roczku brzmi baaaaaaardzo ciekawie,szczególnie ten grill mniam....:laugh2::laugh2:
 
No właśnie roczek tuż tuż :tak::szok:, o rany jak ten czas leci. U nas skład prawdopodobnie będzie uboższy niż na chrzcinach, bo chrzestna z rodziną chyba wyjedzie wtedy na urlop :-(, ale prezent już wymyślili i chyba kupią taki rowerek, który można prowadzić a potem odpiąć kijek i boczne kółka. Fajny prezent.
Imprezka po kościółku w knajpce na obiadku i deserku a potem u nas w domku tak długo jak tylko goście będą chceli zostać. Torcik też chyba ze zdjęciem zamówię. Oj troszkę mnie ta imprezka przeraża ale chrzciny też mnie przerażały a było super.
 
reklama
WIKI,super,że załozyłas ten wątek!:tak: Masz rację,tu najlepiej sie wypowiedzieć!

U nas plany są na dużą imprezkę dla rodziny i przyjaciół, ale podobnie jak u reamonn chcemy zrobić w ogrodzie,kupujemy taką duuużą altanę,zrobimy letni obiadek,ciasta,owoce,duuuży tort no i przede wszystkim grilla! Jesli macie pomysły na pyszności z grilla to poproszę o inspiracje na wątek kulinarny!;-):tak: Co do prezentów to narazie nikt o nic nie pytał:confused: i zastanawiamy się czy rzeczywiście Oliwier dostanie coś fajnego czy nieprzydatne buble:no: dlatego może niezłym pomysłem byłyby cegiełki...tylko z drugiej strony co to za roczek bez prezentów i kolorowych paczek:baffled:;-) u nas też napewno będą balony,kolorowe czapeczki dla dzieci i...sprzęt do puszczania baniek mydlanych:tak: A jak u was wyglądaja zwyczaje i "przesądy" na roczek? U nas daje się dziecku do wyboru na tacy różaniec,książkę,kieliszek,długopis i jeszcze coś ale nie pamiętam i dziecko sobie wybiera.
reamonn-cudny prezent szykujecie dla Kaji,widze że pasja mamusi udzieli sie i córci-super!:tak:
 
Do góry