reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Roczek tuż tuż...

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

iza1

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Luty 2006
Postów
2 895
Miasto
Tauzen :)
Postanowiłam założyć nowy wątek, bo coraz częściej myśle o roczku Karolci, który zbliża się wielkimi krokami. Chciałabym żebyśmy podobnie w wątku o chrzcinach pisały tu o naszych planach, strojach na roczek naszych dzieciaczków itp. Czy planujecie roczek w kościele, czy imprezka będzie w domku czy w lokalu, czy będziecie kupować jakieś ekstra zaproszenia na tą imprezkę:confused: Myślę że wątek Wam się spodoba i już niedługo zapełni się postami :happy:
 
reklama
Ja mam raczej problem ze zmieszczeniem wszystkich w naszym mieszkaniu.
Może tak, jak chrzciny, urządzę u rodziców. Tym bardziej, że nam pomogą w tym całym zamieszaniu.
I toast ;p będzie można wznieść, bo u nas raczej nikogo nie przenocujemy.

Kieckę Jagoda już ma. Teściowa jej kupiła prawdziwą balową suknię (jednak nie tylko moim starszym odbiło). Nawet ja takiej balowej nie mam. Żeby jeszcze jakieś wesele było w planach, ale nie, nikt chwilowo nie planuje się wiązać ;p
Wobec tego kiecka będzie na urodziny.

Zaproszeń nie będzie - u nas zawsze komu się chce, to przychodzi, wobec tego przychodzą wszyscy, którzy akurat mogą. W końcu to darmowa wyżera ;p i pośmiać się można (no ale to pod warunkiem, że będzie u rodziców).

Z mszą z okazji roczku zetknęłam się dopiero w przypadku mojej chrześnicy. U nas w rodzinie nie praktykuje się tego, więc mszy raczej nie będzie.

Za to powoli uczę Jagodę dmuchać, żeby na roczek zdmuchnęła świeczkę ;p
 
U nas wszystkie imprezy są raczej skromne. Jeszcze nie było chrzcin ale obie imprezy będą kameralne. Moi rodzice, brat z rodziną i teść. Zadnych zaproszeń, mszy na roczek lokali itp. Obiad, ciasto własnej roboty, tort zamówiony w sprawdzonej cukierni, niezbyt wyszukane prezenty, raczej praktyczne. Ale tradycyjnie Olo będzie wybierał. Co kładziecie na roczek przed dzieckiem? U nas bedzie książeczka, moneta, różaniec i co jeszcze nie wiem. :confused: A co do dmuchania to Olek potrafi, ale muszę go nauczyć, że to służy do zdmuchiwania świeczki. :-D
 
To taki trochę zabobon, ale fajna zabawa. Na roczek kładzie sie przed dzieckiem rózne przedmioty. Oznaczaja rózne zawody itp. Rózaniec to związanie z Kościołem, książeczka to naukowiec, moneta to chyba biznemen, jest jeszcze kieliszek ;-) i kilka innych ale nie pamietam... No i to niby jest wróżba na przyszłośc dla dziecka. Ale dla mnie dobra zabawa. Widdomo, ze dziecko wybierze to co jest kolorowe, atrakcyjne dla niego alo nowe.
 
Aha
No to na wszelki wypadek tego kieliszka lepiej nie kłaść ;p
 
U nas roczek bedzie polaczony z naszymi trzydziestkami ;-) z racjii ze ja jestem z 8 kwietnia Franek z 10 kwietnia a Robcio z 13 kwietnia mamy zamiar troche poswietowac w wiekszym gronie.Wrozby jaknajbardziej:Mlotek znaczy ze uzdolnienia techniczne,kieliszek jak wiadomo ;-) ksiazka:naukowiec,rozaniec:ksiadz/zakonnica pieniadz wlasny biznes no i dalej tez nie pamietam :cool2:
torcik piec bedzie prababcia z moja pomoca.Mamay zamiar po pieterku dla kazdego.Zobaczymy jak wyjdzie.Prezentem dla Franka bedzie kronika rodzinna z drzewem genaologicznym,starymi fotografiami itp.
 
U nas bedzie imreza w domu. Przyjada dziadkowie, przyszly chrzestny i najblizsza rodzina plus przyjaciele. Tort zamawiamy w ksztalcie Kubusia Puchatka, jest fajna cukiernia, ktora robi najbardziej wymyslne ksztalty, my chcemy zeby Kubus trzymal garnuszek z miodem na ktorym bedzie duza jedynka..co do prezentow to moi rodzice chyba kupuja krzeselko uczydelko, my chcemy kupic konika na biegunach ktory rzy...(jeszcze przemysle ten zakup, bo Kuba ma prawie wszystkie glosno grajace zabawki i przyznam szczerze ze juz mi to troche na nerwy dziala, wiec jeszcze konik i moge miec zalamanie nerwowe;-) )a co do reszty prezentow to patrze w internecie co tu fajnego sie pojawia i w razie co bede podsuwac pomysly rodzinie :)Aaa i dla doroslych obowiazkowo prawdziwy szampan, zeby wzniesc toast za pierwszy roczek, Co do tych monet, kieliszkow to fajna sprawa..tylko ja bym sie bala ze maly szklo wybierze, bo tego mu zabraniamy dotykac normalnie, wiec znajac moje dziecko to wyciagneloby raczki po to co na codzien zakazane.;-) :dry:
 
My jeszcze nie planujemy imprezki... ale może faktycznie awrto juz o tym pomysleć... u nas zawsze są huczne imprezki i zastanawiam się czy nie zrobić 1 urodzin z 7 urodzinami mojej Chrzesniaczki, róznica to 3 dni.... zawsze to wszytskie babcie, ciocie itd przyjada raz, a rodzine mamy rozproszoną po Polsce wiec chyba tak bedzie najlepiej...
 
reklama
Victorkowi roczek wypada w niedziele Jacek już zapowiedział szefostwu,że potrzebuje wolne bo robimy w Polsce.Mamy nadzieję na ładną pogodę bo chcielibyśmy bibe na działce zrobić gril i te sprawy.No jak nam się działka nie uda to będzie niestety dom(wolimy na powietrzu)Prezenty???moja mama kupuje coś na biegunach a reszty nie mam pojęcia.A moja siostra chce zrobić szafke dla małego pokazywała mi już całkiem ładne ale jeszcze muszę się z nią dogadać co do tego_Od nas chyba dostanie dwa fotele podobne do naszych ale nie do końca jesteśmy zdecydowani.Torta chyba sama zrobię szampan dla dorosłych a do reszty jeszcze nie myślałam.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry