reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

roczne dziecko nie chce mleka

juli29

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Marzec 2014
Postów
170
mamuśki czy ktoś miał może podobny problem, moje córeczka od dawna nie chce pić mleka a ma zaledwie 13 miesiecy, daję jej za to kaszki jogurty i zawsze udawało sie przemycić o 5 rano mleko, teraz już nawet tego nie chce:( co ja mam robić? nie chce dawać jej krowiego bo nawet niewiem czy raz ona go bedzie chciala dwa niewiem czy mogę i jakie. wszedzie trabia ze dziecko musi pic modyfikowane do 3 lat 2 kubki! a moja nawet jednego nie wypiję, kaszki wiadomo te mleczno ryzowe to watpie ze to na tyle wystraczy a i kaszkę wiecznie jesc nie bedzie wieczorne jest okupiona marudzeniem poranna czasami wejdzie a czasami awaryjny jogurcik musi byc:( dajcie jakiekolwiek porady proszę!
 
reklama
Mialam ten sam problem.Nie bylo szans na 2 kubeczki mleka do 3 roku zycia. Dawalam jogurty kaszki na mleku , kakao ale to tez sie slabo sprawdzalo. Teraz to juz tylko jogurt od czasu do czasu zostal.
 
Nie ma takiej potrzeby, żeby dziecko piło mleko. Starczy, że je kaszki (oczywiście na mleku modyfikowanym), serki, jogurty. A skąd wzięłaś to "wszedzie trabia ze dziecko musi pic modyfikowane do 3 lat 2 kubki!"?
 
Ja od pewnego czasu mam to samo. Moja córcia też ma 13 miesięcy i też nie chce mleka z butli. Jak zrobię 210ml i zostawi 60ml to jest dobrze ... częściej jednak zjada tylko 30-60 ml i więcej nie chce. Do pewnego czasu zjadała normalnie jak wstała całą butelkę i wieczorem wcinała raz mleko raz kaszę ... Teraz ani mleka ani kaszy. :(
 
Oczywiście że roczne dziecko pić mleka nie musi,wystarczy dobrze zbilansowana dieta i tyle.Mojego najmłodszego karmiłam piersią 13 mies potem dawałam mu juz kaszki lub płatki zbożowe gotowane na mleku krowim do tego dostawał jogurty.Obecnie nie je już kaszek ale z chęcią pije kawę zbożowa z mlekiem i zjada jogurty nigdy nie miał problemów z niedoborem jakichkolwiek witamin czy minerałów.Moje dziecko nigdy nie piło z butli,mimo że po roczku wprowadziłam mleko krowie nigdy nie miał alergii czy nietolerancji mimo iż jego rodzeństwo miało z tym problemy.Moim zdaniem podawanie mm do 3 roku to tylko wymysł koncernów produkujacych to mleko i tyle:no:albo te kaszki Nestle itp.przeciez to sam cukier i syf jak dla mnie...nie maja nic wspólnego ze zdrowym odzywianiem.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry