reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Roczne dziecko nie pokazuje palcem, umiejętności rocznych dzieci

reklama
Dołączam do grona zaniepokojonych matek :) Mój roczniak niby rozwija się super, mamy aktualnie etap pokazywania paluszkiem na wszystko, mamy pole wspólnej uwagi, wypowiada pierwsze słowa (mama, tata, ne). Ale to co mnie niepokoi to wybiórcze reagowanie na imię.
Jak był młodszy to reagował zawsze, teraz wszędzie go pełno i bywa, ze ma mnie w nosie. Myślałam, ze to kwestia absorbującego zajęcia, którym jest tak pochłonięty, ze mnie ignoruje, ale czy na pewno? Wyczytałam, ze tak małe dziecko powinno reagować na imię ZAWSZE. Jakie macie z tym doświadczenia, drogie mamy? :)
 
Dołączam do grona zaniepokojonych matek :) Mój roczniak niby rozwija się super, mamy aktualnie etap pokazywania paluszkiem na wszystko, mamy pole wspólnej uwagi, wypowiada pierwsze słowa (mama, tata, ne). Ale to co mnie niepokoi to wybiórcze reagowanie na imię.
Jak był młodszy to reagował zawsze, teraz wszędzie go pełno i bywa, ze ma mnie w nosie. Myślałam, ze to kwestia absorbującego zajęcia, którym jest tak pochłonięty, ze mnie ignoruje, ale czy na pewno? Wyczytałam, ze tak małe dziecko powinno reagować na imię ZAWSZE. Jakie macie z tym doświadczenia, drogie mamy? :)
Mój niewiele ponad roczny syn nie reaguje na wołanie jeżeli coś go mocno zaciekawi, a nieraz też nie reaguje, bo wie że zrobił coś czego nie powinien i udaje, że jest czymś bardzo zajęty i mnie nie słyszy. Nagle wtedy trzeba biec do pierwszego z brzegu drzewa zeby je dotknąć, albo oglądać coś co ma w rękach w danym momencie tak jakby to pierwszy raz w życiu widział. Patrzy ukradkiem czy nadal za nim stoje i stad wiem, ze slyszal jak wolam.
Bardzo duzo jest na tym forum hasel "moje dziecko nie reaguje na wolanie kiedy sie bawi" od mam roczniaków, wiec chyba to normalne.
 
Do góry