reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Roczne dziecko zachłysnęło się wodą w wannie.

Monikall01

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
23 Październik 2018
Postów
42
Witam jakieś 2 godziny temu moja roczna córka podczas kąpieli wywrocila fikolka i połknęła wodę krztuszac się nią lekko. To była dosłownie chwila jak chciałam sięgnąć po szczoteczkę i pastę:(((. Nie płakała, zakaszlała kilka razy i wróciła do zabawy w wodzie. Teraz już śpi, nie widzę żeby coś się jej niepokojącego działo, oddycha normalnie. Po incydencie bawiła się i śmiała tak jak zwykle. Mimo to bardzo się martwię czytałam wiele o suchym utonięciu że nawet niewielka ilość wody może doprowadzić do śmierci. Nie wiem co robić próbowałam dodzwonić się do pediatry ale nie odbiera, czekam aż mąż wróci z pracy i nie wiem co wtedy czy gdzieś z nią jechać czy obserwować. Poradzcie coś bo jestem przerażona 😔
 
reklama
Rozwiązanie
Twoja córeczka z tego co piszesz nie ma żadnych z tych objawów więc raczej wszystko jest w porządku. Obserwuj ją ale spokojnie, pewnie nic się nie dzieje.
Witam jakieś 2 godziny temu moja roczna córka podczas kąpieli wywrocila fikolka i połknęła wodę krztuszac się nią lekko. To była dosłownie chwila jak chciałam sięgnąć po szczoteczkę i pastę:(((. Nie płakała, zakaszlała kilka razy i wróciła do zabawy w wodzie. Teraz już śpi, nie widzę żeby coś się jej niepokojącego działo, oddycha normalnie. Po incydencie bawiła się i śmiała tak jak zwykle. Mimo to bardzo się martwię czytałam wiele o suchym utonięciu że nawet niewielka ilość wody może doprowadzić do śmierci. Nie wiem co robić próbowałam dodzwonić się do pediatry ale nie odbiera, czekam aż mąż wróci z pracy i nie wiem co wtedy czy gdzieś z nią jechać czy obserwować. Poradzcie coś bo jestem przerażona [emoji17]
Nic jej nie będzie. Moje zachlysnely się tak kilka razy i to dość poważnie.
 
Jakie są charakterystyczne objawy wtórnego utonięcia?
Jeśli wiesz, że dziecko podczas kąpieli zanurzyło głowę w wodzie, zachłysnęło się, uważnie je obserwuj. Powinno cię zaniepokoić, kiedy dziecko:

- ma trudności z oddychaniem

- intensywnie kaszle

Ważne!

Kaszel i duszność nasilają się w pozycji leżącej, co różnicuje je od objawów zapalenia oskrzeli czy płuc.

- sprawia wrażenie zmęczonego i osłabionego, jest senne

- ma spowolnioną mowę, zaburzenia świadomościwymiotuje

Jeśli zauważysz u dziecko którykolwiek z wyżej wymienionych objawów, zgłoś się do lekarza/szpitala. Każda godzina jest ważna.
 
Do góry