reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Roczniak nic nie mówi, nie gaworzy

mamaelaela

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Listopad 2017
Postów
1 243
Tak jak w temacie. Parę dni temu mój syn skończył rok. Brak gaworzenia martwił mnie od dawna, wszędzie pisali żeby poczekać do roku, niestety nadal nic. Nie oczekuję żeby już mówił, ale żeby wypowiadał jakieś nowe sylaby, nigdy nie mówił mamamama dadadadada itp. Jak był mały dużo głużył. Później zamilkł, jedynie piszczał i aaaaaa eeeeee, po jakimś czasie pojawiło się "bu" nie bububu tylko pojedyncze. A od kilku dni mówi giii i to tyle w rozwoju mowy :( nie wiem czy to jeszcze norma czy zacząć już działać? Dodam że ponoć ja też późno zaczęłam mówić. Ale on nawet nie gaworzył :( udać się już do logopedy ? Prywatnie czy pediatra da skierowanie ? Dodam że na pewno słyszy, rozumie już niektóre słowa, ale nie zawsze dobrze reaguje.
 
reklama
Rozwiązanie
@mamaelaela i @pitu-pitu jak ćwiczyłyście ze swoimi dziećmi żeby rozwinąć u nich mowę? Mam 11 miesięcznego synka, który nie gaworzy i nawet mało głuży.... nie pokazuje palcem, jak pytam gdzie lampa, misio, tata, czapka to szuka wzrokiem i patrzy we właściwe miejsce. Synek nie robi papa, kosi kosi, brawo. Przybija jedynie piątkę, ale też nie zawsze.. poza tym ma prawdopodobnie zaburzenia si, więc wybieramy się na terapię... przyjdzie tez do nas neurologopeda. proszę was Dziewczyny powiedzcie gdzie mam jeszcze iść z synkiem i jak w domu stymulować rozwój jego mowy... będę Wam niezmiernie wdzięczna!
Uważam, że Twoje dziecko ma jeszcze czas, ale sprawdzic nie zaszkodzi. Pediatra powinien bez problemu wypisać skierowanie do specjalisty. Ja bym zaczęła od neurologa, a następnie tak jak napisała @witch84
Mój synek kiedy miał rok też nie gaworzyl, tylko aaa eee, później nie wiadomo kiedy zaczął powtarzać różne sylaby. My od urodzenia pod kontrolą poradni, więc wiedziałam, co i jak. Lepiej wyjść na przewrażliwioną niż coś przeoczyć i mieć wyrzuty sumienia. Na ten bilans powinnaś się wybrać. Dziecko nie może być zaszczepione jeśli dopiero przeszło infekcje.
Boję się tej wizyty u lekarzy, że jeden powie że jest ok drugi nastraszy i będę miała jeszcze większy mętlik w głowie.
 
reklama
@mamaelaela Będziesz musiała przygotować się do wizyt, jeśli chcesz temat podrążyć. I to cofnąć się do czasu ciąży - czy wszystko przebiegało ok, czy był poród o czasie, ile punktów, czy przyjmowałaś jakieś leki. Następnie jak przebiega rozwój - kiedy pełzał/raczkował/siadał/siedział/wstawał/chodził, czy był karmiony piersią czy mm, czy chorował, co obecnie je itp. Mój syn też był/jest pod opieką poradni - zaczął normalniej mówić jak miał ponad 4 lata.
 
@witch84 to bardzo późno. Wiesz może co miało na to wpływ ? Mi się wydaje że duże znaczenie mają tu geny, ponoć też się martwili że długo nic nie mówiłam. W ciąży jedynie nospe w 3 trymestrze przez ok. 3 tyg. Wylądowałam też w szpitalu z przedwczesną akcją porodową, pomogły zastrzyki z czymś co miało zatrzymać skurcze. Teraz czytam że nospa nie koniecznie jest aż tak neutralna jak by się mogło wydawać :\
 
Daj czas kazde dziecko inne.Moj synek ma 14 mies i coraz więcej mowi a koleżanki nic..drugiej koleżanki ma 15 i duzo mowi 4 koleżanki malo co ;).To zalezy od dziecka kazde rozwija sie inaczej.
Tak samo jak z chodzeniem itp jedno szybko drugie pozno.
Nie obwiniaj nospy bez przesady to cos ma do rzeczy ?..ja tez w ciazy bralam kilka lekow na szyjke nospe tez ale tylko kilka razy pozniej odstawilam i sam magnez.
I synek szybko zacząl chodzić i coraz wiecej mowi .
Urodzony w terminie 10 i KP
Jak cos Cie nie pokoi to zapytaj specjalisty:)
 
Mój synek urodził się 35t1d i moim zdaniem był niedotleniony - ale lekarze nic nigdzie nie wpisali. Czy to jest przyczyna - nie wiem. Żadne późniejsze badania nie wykazały żadnych nieprawidłowości (oprócz wzmożonego napięcia mięśniowego - rehabilitację skończył jak miał 6 m-cy i więcej nie było problemu) i nikt nie wiedział dlaczego dziecko nie mówi. Dostał diagnozę - autyzm, ale to raczej ze względu na to, że na inne schorzenia nie przysługiwały refundowane zajęcia z logopedą. Jak miał 1,5 roku zostało mu przyznane WWR, a w wieku bodajże 3 lat - Kształcenie Specjalne.
 
Witaj, mój synek też późno zaczął "mówić" że tak napiszę. Pierwsze mama powidział dopiero po roku, potem coraz więcej, potem długo mówił swoim językiem i mało i dopiero rozhulał się jak poszedł do żłobka a potem do przedszkola. Każde dziecko rozwije się swoim tempem. Na pewno weź skierowanie i podejdź do laryngologa, zróbcie badanie słuchu, lepiej wszystko sprawdzić dla swojego spokoju i zdrowia dzieciaczka. Też to sprawdzałam i wszystko wyszło prawidłowo i myślę że u twojego synka też tak jest i lada chwila ruszy ;)
 
Mój synek urodził się 35t1d i moim zdaniem był niedotleniony - ale lekarze nic nigdzie nie wpisali. Czy to jest przyczyna - nie wiem. Żadne późniejsze badania nie wykazały żadnych nieprawidłowości (oprócz wzmożonego napięcia mięśniowego - rehabilitację skończył jak miał 6 m-cy i więcej nie było problemu) i nikt nie wiedział dlaczego dziecko nie mówi. Dostał diagnozę - autyzm, ale to raczej ze względu na to, że na inne schorzenia nie przysługiwały refundowane zajęcia z logopedą. Jak miał 1,5 roku zostało mu przyznane WWR, a w wieku bodajże 3 lat - Kształcenie Specjalne.
Kochana i jak synek teraz sie rozwija?
 
reklama
Kochana i jak synek teraz sie rozwija?
O to samo miałam zapytać @witch84. Na jakiej podstawie synek w wieku już 1.5 roku dostał wwr? Co to znaczy kształcenie specjalne ? Poszedł do specjalnego przedszkola ? Czy to oznacza że będzie chodził też do szkoły specjalnej ? Czy są szanse że z czasem się to wyrówna ? Bardzo się martwię jak to będzie u nas :(
 
Do góry