reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Roczniak nic nie mówi, nie gaworzy

mamaelaela

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Listopad 2017
Postów
1 243
Tak jak w temacie. Parę dni temu mój syn skończył rok. Brak gaworzenia martwił mnie od dawna, wszędzie pisali żeby poczekać do roku, niestety nadal nic. Nie oczekuję żeby już mówił, ale żeby wypowiadał jakieś nowe sylaby, nigdy nie mówił mamamama dadadadada itp. Jak był mały dużo głużył. Później zamilkł, jedynie piszczał i aaaaaa eeeeee, po jakimś czasie pojawiło się "bu" nie bububu tylko pojedyncze. A od kilku dni mówi giii i to tyle w rozwoju mowy :( nie wiem czy to jeszcze norma czy zacząć już działać? Dodam że ponoć ja też późno zaczęłam mówić. Ale on nawet nie gaworzył :( udać się już do logopedy ? Prywatnie czy pediatra da skierowanie ? Dodam że na pewno słyszy, rozumie już niektóre słowa, ale nie zawsze dobrze reaguje.
 
reklama
Rozwiązanie
@mamaelaela i @pitu-pitu jak ćwiczyłyście ze swoimi dziećmi żeby rozwinąć u nich mowę? Mam 11 miesięcznego synka, który nie gaworzy i nawet mało głuży.... nie pokazuje palcem, jak pytam gdzie lampa, misio, tata, czapka to szuka wzrokiem i patrzy we właściwe miejsce. Synek nie robi papa, kosi kosi, brawo. Przybija jedynie piątkę, ale też nie zawsze.. poza tym ma prawdopodobnie zaburzenia si, więc wybieramy się na terapię... przyjdzie tez do nas neurologopeda. proszę was Dziewczyny powiedzcie gdzie mam jeszcze iść z synkiem i jak w domu stymulować rozwój jego mowy... będę Wam niezmiernie wdzięczna!
reklama
@HoneyBee to i tak jest o krok milowy od mojego [emoji4] gdybyś pewnie zaliczyła co mówi ( takie pi czy ogu to też oczywiście słowo i to norma u dwulatka ) + te dźwiękonaśladowcze to okazało by się że nie mówi wcale tak mało. I u was ta dwujęzycznosc może póki co opóźniać ;) ale z tego co piszesz to aby czekać aż się rozgada
 
Kurcze chcialabym naprawde. Juz sama nie wiem w czym lezy problem moja ma dwa lata w zyciu by Ci niee pokazala uszu.albo wycierala lezek pluszakom jak Twoj maly. Nawet nosek przestala pokazywac. Mam wrazenie ze ona sobie mysli ze matka przynudzasz i nie bede pokazywac tego czy tamtego. Umie ale nie chce
 
Hmm a sprawdzaliscie słuch ? Oglądam takie vlogi i synek tej dziewczyny też właśnie 2 latka i 3 miesiące ma i praktycznie nie mówił ( tyle co i mój ) + nie pokazywał nawet części ciała i okazało się że on po prostu nie słyszał...
Myślę że dobrze że idziecie na tą terapię specjaliści ocenią czy faktycznie coś może Cię niepokoić ale pewnie wszystko jest ok i dostaniecie co najwyżej jakieś ćwiczenia. Czasem ten rozwój nie przebiega tak harmonijnie i np jedne umiejętności są daleko w tyle za innymi
 
Haha. Slyszy najdrobniejszy dzwiek. Spi bardzo lekko i byle bzdurka jak skrzypniecie podlogi potrafi ja obudzic. Miala badany sluch po urodzeniu i nawet przy zaslonietych zaslonach slyszy przejezdzajace auta szczekajacego psa. Mam nadzieje ze tu jest wlasnienpies pogrzebany, ze skupiala sie na innych rzeczach niz mowa. I ze teraz to znowu ruszy. Chociaz potrafi gadac jak najeta tylko po swojemu... czy ta Pani doktor powiedziala co podejrzewa ze jest powodem ze Twoj maly jest taki cichy??? Naprawde fajnego masz tego chlopaczka
 
Nie. Powiedziała tylko że nie widzi u niego żadnych zaburzeń ale niestety niektórych zaburzeń ( jak np afazja ) nie tak łatwo rozpoznać :( niedługo wybieramy się do psychologa
 
@HoneyBee Ja mimo wszystko uważam, że warto sprawdzić słuch raz jeszcze. Może być tak, że nie słyszy tylko określonych tonów i stąd problemy. Ja polecam wizytę u audiologa-foniatry - nie dość, że zrobi badanie słuchu, to jeszcze obejrzy pod kątem różnych zaburzeń mowy (foniatra sprawdzi czy występują nieprawidłowości z wytwarzaniem dźwięków mowy, a audiolog zbada słuch). U nas to była jedna osoba z dwiema specjalizacjami.

@mamaelaela Nie smuć się! Masz cudowne dziecko, a synek ma jeszcze czas by zacząć mówić. Zobaczysz, że jeszcze Cię zaskoczy!
 
Dobra juz widze ten watek tu jest roczny.... niespodziewalam sie, ze juz od takiego czasu dzialasz z tym problemem.... kurcze a bylam przekonana ze juz u Was wszystko na prostej do rozgadania...
 
reklama
HoneyBee u mnie od razu włączyła się lampka jak mały nie gaworzył. Polecam np książki prof Cieszyńskiej. Wiedziałam że będzie wiązać się to prawdopodobnie z opóźnieniem mowy i niestety sprawdziło się
 
Do góry