reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

roczniak nie mówi

Justynaz

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Kwiecień 2011
Postów
321
Miasto
k/Opola
Moja córcia skończyła rok. Znam wiele dzieci w tym wieku, i wszystkie które znam mowia lub naśladują już całkiem sporo. Lenka wczesniej też mówiła parę słowek ,,mama,, ,,tata,, ,,baba,, i inne proste...
Od jakiegos czasu jakby się ,,zacięła,, Tylko ,,yka,, w sensie ,,yyyyyy,, ,,iiiiiiii,, i pokazuje na cos albo podaje. Wykonuje wszystkie polecenia które się ja poprosi więc głucha napewno nie jest.

Trochę juz zaczynam się tym martwic. Czy mam jakies podstawy do obaw?
 
reklama
jeśli jest pani przekonana że córcia nie ma problemów ze słuchem to raczej nie ma powodu do obaw ... przede wszystkim proszę się skupić na tym czy w tym czasie córka nie zaczęła się uczyć jakiejś nowej czynności, np. uczy się chodzić, bo dzieci często tracą daną umiejętność gdy zaczynają się uczyć innej, są też dzieci które ogólnie najpierw uczą się chodzić a dopiero potem mówić, mój synek jak skończył rok to w zasadzie nic nie mówił, teraz ma dwa latka i też mówi niewiele, ale coś tam mówi i najważniejsze że próbuje ... każde dziecko rozwija się inaczej i absolutnie nie należy go porównywać z rówieśnikami
 
no jestem w 100% pewna ze nie ma problemów ze słuchem, bo jak napisałam wyzej wykonuje wszytkie polecenia o jakie jest proszona. Kiedy leci muzyka tańczy sobie.
Zaczęła chodzic jakies 3 tygodnie temu.. nawet nie zwrocilam uwagi.. moze faktycznie i wtedy przestała mówic te słowa ktore wczesniej wypowiadała.
Kiedys tez obiło mi sie o uszy, ze dzieci ktore wlasnie szybciej zaczynaja chodzic itp pozniej zaczynaja mowic i na odwrot
 
Roczne dziecko ma jeszcze trochę czasu na to aby zacząć mówić. Jednak dla pani spokoju wybrałam bym się do pediatry bądź do logopedy i opowiedziała o swoich obawach.
 
Do góry