reklama

Roczny maluch nie chce się kąpać

Temat na forum 'Pielęgnacja' rozpoczęty przez Mamuśkowy Świat, 19 Maj 2017.

Tagi:
  1. Mamuśkowy Świat

Mamuśkowy Świat

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam serdecznie :-)

Od ponad miesiąca mamy problem z naszą już 13 miesięczną córcią. Pewnego wieczoru po prostu przestała chcieć się kąpać. Po włożeniu do wanienki zaczęła płakać i wręcz z niej uciekać. Dodam, że woda na pewno była o odpowiedniej temperaturze, bo zawsze tego pilnujemy. Zrobiliśmy jej przerwę w kąpieli i obmywamy ją na przewijaku wodą. Myśleliśmy, że po takim "detoksie" przekona się na nowo do kąpieli, ale niestety nie. Do suchej wanienki wchodzi, ale jak tylko poczuje na stópkach wodę, to od razu jest płacz i ewakuacja.

Czy ktoś z Was też miał taki problem ze swoim maluchem? Nie ukrywam, że bardzo nas to martwi. Będę zatem wdzięczna za wszelkie sprawdzone sposoby i metody namówienia takiego brzdąca do kąpieli :-)

Pozdrawiam,
    Ewa

2. Jazka

Jazka Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    1
    Jakbym widziała swojego syna :) kąpiel była tragedia w pewnym momencie. A później to chciał się kąpać po kilka razy dziennie.

Ostatnia edycja: 20 Maj 2017
  3. reklama
  4. aniaslu

aniaslu Administrator Członek załogi

Najlepsze odpowiedzi:
    50
    Moim zdaniem przejściowe. Może możecie kupić mały kolorowy basenik , włożyć zabawki, napełnić wodą i wtedy zaskoczy?

5. Mamuśkowy Świat

Mamuśkowy Świat

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    A jaki znaleźliście na to sposób? :-) I jak długo trwał ten "bunt"? :-)

6. Mamuśkowy Świat

Mamuśkowy Świat

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Oj, niestety próbowaliśmy już czegoś takiego. Wanienka dmuchana z kaczuchą, która kwacze + zabawki do kąpieli i w suchej wanience się bawi, a jak tylko poczuje wodę, to ucieka.

7. Jazka

Jazka Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    1
    A nowe płyny do kąpieli żeby było dużo piany, wrzucałam na dno drobne zabawki A synek miał je szukać, albo po prostu pozwalałam mu ochlapać mnie woda. Na początku wody było tylko tylko A później z czasem więcej . Po tym kryzysie nie można było jego z wody wyciągnąć.

8. NeSSi

NeSSi Nie cierpię cierpieć Moderatorka Członek załogi

Najlepsze odpowiedzi:
    55
    A może kolorowa woda ?:)
    upload_2017-5-21_8-54-15.jpeg
    upload_2017-5-21_8-54-29.jpeg
    Wystarczy dodać barwnik spożywczy :)
    Tylko dodajemy minimalną ilość bo barwią skórę :p I czekamy aż się rozpuści :)

Ostatnia edycja: 21 Maj 2017
  9. Aschlee25

Aschlee25 Moderatorka Członek załogi

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    U nas bylo to samo.Pewnego razu poprostu plakala jak ja wsadzilismy do wanienki.A probowaliscie moze kapac ja juz w zwyklej wannie lub brodziku od prysznica?ja tak wlasnie sprobowalam i od tego czasu placz jest... ale wtedy jak juz trzeba wychodzic.Do tego zakupilam fajna kolorowa zabawke osmiorniczke ona sprawia jej taka frajde ze nawet bez kapieli sie nia bawi.

Teraz jest bardzo duzo fajnych zabawek do kapieli wlasnie ta osmiorniczka z malymi osmiorniczkami,osmiorniczka grajaca,swiecaca i robiaca banki mydlane podczas kapieli itp

Ostatnia edycja: 12 Czerwiec 2017
  10. reklama
  11. Andziamamajulki

Andziamamajulki Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    u nas kapiel celebrujemy codziennie:) bez tego mala najchetniej nie mylaby sie w ogole. Zawsze przy niej, wlewam do wanienki z butelki emulsje do kapieli eloderm i mowie, ze to mleczko i sie ksiezniczki w tym kiedys kapaly... no cyrk po prostu, ale dzieki temu mozemy sie spokojnie kapac :) swoja droga eloderm super nawilza :)

Poleć forum