reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rodzeństwo, czyli być mamą po raz kolejny :)

Ja używałam tylko Pampersów, ale widzę, że z biegiem lat chyba się zepsuły, a najlepsze były dla mnie potem te pieluszki - majtki Pampersa bo Hagissa były sztywne.Teraz niestety nie mam na razie doświadczenia bo obserwuję, że prawie 7 lat zrobiło we wszystkich sferach dużą różnicę!!!
 
reklama
Nimfii skoro mówi to i tak jest dobrze:tak: Musisz być cierpliwa ;-) Idzie lato ,a to najlepsza pora,bo moze po domu chodzić w samych majtkach i nie ma problemu,ze wszystkie spodnie zasikane.
Alma moim zadniem to pampersy i tak sa najlepsze ze wszystkich dostępnych na rynku.Dla małego bąbla na początek tylko one,a póxniej sie zobaczy moze w dzień wrócimy do biedronkowych,a na noc tylko pampersy.
 
Tak Maciek juz wlasnie chodzi tylko w majtkach bo w mieszkaniu jest cieplo. Jednak pieluszke zakladam mu na drzemke popoludniowa, na noc i na spacer wiec wychodzi na to ze pol dnia chodzi w majtkach a pol dnia w pieluszce, wiec pewnie i tak ma metlik w glowie. Minie duzo czasu nim zalapie o co biega.

Alma moim zdaniem tez Pampersy sa bezkonkurencyjne. Co wiecej mam wrazenie ze co chwila udoskonalaja je na plus. Choc wiele osob narzeka ze sa za cienki i ze dziecko to przesikuje, to mnie jeszcze nigdy nie zawiodly.
W praktyce i tak bedzie trzeba poprobowac roznych opcji, bo producenci co chwila ulepszaja pieluszki i za rok inne moga byc tez rewelacyjne.
 
Nimfii skoro tylko w takich sytuacjach mały chodzi w pieluszce to i tak jest sukces,jeszcze tylko należałoby zrezygnowac z tej na dwór i będzie ok.Mój młody częsciej mi mówił,ze chce siusiu właśnie na dworze niż w domu,a le zawsze warto było mieć dodatkowe gacie na zmianę ;-) jeśli chodzi o spanie bez pieluszki to nauka moze zająć nawet do roku od odpieluchowania w dzień,więc tym się nie przejmuj.Mój tez narazie śpi w pampku,chociaż w dzień już chodzi bez.
 
Kolejny krok to bedzie zabieranie go na spacery w majtkach :)
Z tym ze siku sie nie boje na chwile obecna tylko kupy, bo przy chorobie ma rzadkie kupki wiec sprzatania tego z majtek jest, sama wiesz... :p
Jakby mial normalne kupy to bym go dzis juz wziela na pole w majtkach, a tak to za duzo klopotu nam to robi.
Zwlaszcza ze i ja jestem chora i mnie strasznie mecza jego histerie czy zlosci.
A nie umiem przewidziec jak zachowa sie na polu gdy poburudzi bielizne. Jakby mi zrobil afere to bym chyba padla.
 
No to fakt,z kupa zawsze najwięcej zabawy ;-) ja starałam sie wychodzić po kupie,ale przeważnie mi nie wychodziło i co poszliśmy na plac zabaw to on,ze chce "na trawkę" ale myślałam, że o siku chodzi,a tu kloc i to na placu zabaw,wprawdzie w krzakach,ale dzieciaki wszędzie biegają:zawstydzona/y: wczoraj to samo:zawstydzona/y:
 
No wlasnie, a jak znam Macka to on mi nawet nie zrobi siku na trawe. On nawet nie chce na trawe wchodzic czy sie na niej bawic, a jak mu przyjdzie zalatwic tam conieco w krzakach to pewnie zestresuje sie na maxa.
 
Mamy jak Wam idzie uświadamianie starszaków co ich czeka w związku z młodszym rodzeństwem?

Maciek nie chce wyrazić swojej opini na temat brata. Dzis zauwazylam ze jest zazdrosny gdy przygladam sie brzuszkowi. Wie ze tam jest dzidzia, ale pewnie nie rozumie tego jeszcze dokladnie. Jestem ciekawa czy blizej listopada zalapie o co chodzi.
 
Nimfii no u nas spoko w tym temacie:tak: Masiuś wie,ze jest dzidziuś w brzuszki,chociaż jakos chyba nie dociera,ze siostrzyczka.Czasem puka w brzuszke i mówi "puk puk,obudź się dzidziusiu" :-).No i juz pokazuje które zabaweczki będą dla dzidziusia,a na które będzie jeszcze za mała.Wózek stoi u niego w pokoju i tez wie,ze to dla dzidziusia,fotelki tak samo.Ciuszki jak wczoraj oglądaliśmy to też mówił,ze dla dzidziusia i jak wziął jednego bodziaka w kwiatki to nie chciał oddać,bo mówił,ze bierzemy dla dzidziusia:-D.Mowi też,że będzie pomagał pieluchę zakłądac i smoczka dawać :-) Ale jak to będzie to dopiero wyjdzie,napewno będzie zazdrosny,bo to mój taki maminsynek przytulanka:sorry2:
 
reklama
Madzia to super się złożyło, że teraz będzie dziewczynka, na pewno tatuś ją rozpieści :-) Często używa się określenia- "Córeczka tatusia".
 
Do góry