reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rodzeństwo, czyli nasze starszaki :)

moja Emila jak ma sprzątać to ją nóżki bolą albo rączki i jest bardzo zmęczona ale jak robię obiad albo wkładam naczynia do zmywarki to jest pierwsza do pomocy.

A jeśli chodzi o sikanie to moja dopiero krótko przed pójściem do przedszkola wyskoczyła z pieluszek
 
reklama
Ja w nocy wysadzałam wtedy, gdy się budzili. Później to już sami szli na nocnik.
U mnie trwało to w sumie krótko, bo z 2 tyg. spali w pampersach, a później już bez.
Wszystko zależy od tego, czy maluch mocno ma zsikaną pieluchę. Moja koleżanka na noc zakładała pieluchy do 3,5 r.ż. swoich bliźniaków.
 
Drogie mamuski


Moj maly przestal sikac w pieluche jak mial 2 latka. Latem raz dziennie chodzil bez pieluchy,z siskal sie i zobaczyl ze cos nie tak.Moj syn byl i jest straszny czyscioch (raz wybrudzil sie czekolada jak mial roczek,rozplakal sie strasznie)W taki sposob przestal sikac.A co jest najdziwniejsze? po 2 tyg. przestalam zakladac jemu pampersa w nocy,bo wogole nie sikal,jakby wiedzial ze nie wolno,a w dzien jeszcze zakladalam.A powinno byc na odwrot:sorry:





A jak ze sprzataniem? Tez mialam z tym problem. U mnie zastosowalam zasade,nie zejdziesz z dywanu jak nie posprzatamy i tak nie raz godzine siedzielismy,ale sie nauczyl. Dodatkowo sprzata w domu,odkurza,myje okna,wyciera kurze.Dlaczego? A to dlatego ze dajemy mu pieniazka za kazda wykonana czynnosc i on sobie wtedy odklada na jakas zabawke.
Mielismy problem,ciagle w kazdym dniu chcial jakas fure,juz szafa sie nie zamykala.Nie zastanawial sie nad zakupem,bo wiedzial ze moze dostac to i to.A teraz nie ma tak.Tyle ile nazbiera na taka zabawke ma.Wiec jak chodzimy do sklepu,juz nie pyta mamusiu kupisz? tylko zbiera na konkretna zabawke.Uwierzcie ta metoda dziala.:-)
 
chciałabym zapytać Mam starszaków o coś odnośnie szczepionek.
szczepicie swoje dzieci na meningokoki? jakoś nie potrafię ogarnąć tego tematu. w jakim wieku i czy to potrzebne?
 
Mewa, ja nie szczepię. Franek miał tylko podstawę, a Aniela podst. + pneumokoki, bo refundowali jej jako wcześniakowi.

***
U nas kompletna porażka, jeśli chodzi o sikanie przez sen. Przez miesiąc Franek szedł na drzemkę bez pieluchy i za każdym razem cały zasikany. W ogóle się nie budzi, w ogóle nad tym nie panuje...:/ Na razie odpuszczam... Masakra jakaś...
 
Mewa - ja szczepiłam na Meingokoki jakoś w maju małą, jest teraz taka szczepionka 4walentna i podaje sie jedna dawke dzieciom powyzej roku, koszt ok 200pln. hmmm mysle ze moze i zbedne ale my juz jedna sepse przezylimsy i jestesmy generalnie w grupie wysokiego ryzyka z wszytskimi szczepieniami (nie szczpeimy sie u pediatry tylko w wojewodzkim punkcie konsultacyjnym) ale ja mam spokojne sumienie że tyle co mogłam zapobiegłam zwłaszcza że mała chodzi do żłobka to i większy kontakt ma z różnymi wirusami, bakteriami.
Z meningo jest tak że są bardzo rzadkie ale trudne do zdiagnozowania a czesto licza sie minuty i rozpoznanie jest juz za pozno.
 
ewa ale Franek jest jeszcze maly, Moj Kurczak dopiero z pol roku temu zaczał wybudzac sie w nocy na sikanie, wczesniej albo sie wybudzał albo nie i lóżko zasiurane, w kazdym lozku mieliśmy porozkładane podklady bo sikał w nocy.....
 
Mamusia, a jak z drzemkami w dzień?
Większość Frankowych rówieśników już na drzemkach nie sika, a i w nocy się część wybudza.
Tyle że Franek śpi jeszcze w dzień po 3 godziny i dłużej. I ma ten sen baaardzo mocny...
 
w dzien też sie potrafił zesikac, byl czas ze z przedszkola codziennie odbierałam zasikany pakunek do prania ;-)jak mocno spał i długo ta sikal oczywiscie tez w dzien :-)
 
reklama
Mamy starszych dzieci - kiedy Wasze pociechy przestały ładować wszystko do buzi? Mi już powoli ręce opadają, wczoraj włożył sobie najmniejszego klocka drewnianego, łatwo z wyjmowaniem nie było...
 
Do góry