reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

RODZENSTWO W PRZEDSZKOLU

Rozwiązania
0
Witam mamy.Mam pewien problem i nie wiem jak go rozwiazac,moze ktoras z mam ma podobny i chetnie sie podzieli rozwiazaniem.Moje dzieci sa w wieku 3,5 i 5,5.Chodza do przedszkola integracyjnego i sa razem w grupie (wszystkie grupy w przedszkolu sa mieszane wiekowo,uwazam to za wielki plus),ale i tu jest problem.W zwiazku z tym ze sa razem,slucham czasami od pani, ze powinnam dzieciaki rozdzielic,poniewaz jak robia rozne rzeczy,takie typowe nauczanie,dni tygodnia,pory roku,itp-to gdy jedno nie umie to drugie staje murem za drugim i tez nie umie.I takich przykladow jest wiele,jedno broni drugiego.Jak z nimi rozmawialam czy chcieliby byc w osobnych grupach to odpowiedzieli ze nie.Maly ze ma tam swojego ulubionego przyjaciela,a mala najlepsza kolezanke.A poza tym maly powiedzial ze musi opiekowac sie swoja siostra.No i co mam teraz zrobic?

reklama

vusia

Fanka BB :)
Miasto
Olsztyn
Rozwiązania
0
Myślę, że nie powinnaś na siłę ich rozdzielać, skoro tego nie chcą. Najważniejsze, że czują się dobrze w grupie. Kiedy pójda do szkoły, siłą rzeczy zostaną rozdzielone, bo przecież jest różnica wieku, a więc będą w różnych klasach. Nie ma więc obawy, że nie usamodzielnią się. Dzieciaki są w przedszkolu po to, by się bawić, i uczyć wspóżycia w grupie. To twoim dzieciom idzie świetnie, jak wywnioskowałam z wypowiedzi. Systematyczna nauka czeka ich w szkole, więc nie ma co dramatyzować.
No i najważniejsze - powinnaś bardzo się cieszyć, że twoje dzieciaki są tak solidarne, i chcą być dla siebie oparciem, choć jeszcze tak małe. Możesz być z nich dumna :).

Magdalenka

Fan(ka)
Rozwiązania
0
Pestka to tylko dowód na to, że cudnie wychowujesz swoje dzieciaki. A pani może powinna podejśc do proble,u trochę indywidualnie, a nie iść na łatwiznę i rozdzielac dzieci. Chyba powinna się podszkolić...

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
niunia21 Jak przygotowac malucha na rodzenstwo? Potrzebuję porady 3
madziadk zazdrosne rodzenstwo-porady Noworodek 47
agusiakemisia rodzenstwo naszych marcowych pociech- czyli nasze starsze dzieciaczki Dzieci urodzone w marcu 2012 21
prawie_ podwojna_ mamuska rodzenstwo z mala roznica wieku Rodzeństwo 35
ewa2500 jak przygotowac 5 latka na rodzenstwo Przedszkolaki 32
K 3-5 lat w przedszkolu Przedszkolaki 16
S 4latek szczypie rówieśników w przedszkolu BB psycholog dziecięcy radzi mamom 1
W Problem w przedszkolu BB psycholog dziecięcy radzi mamom 13
aniaslu Jak przygotować dziecko do startu w przedszkolu? Temat tygodnia 21
Stafia Wiecznie niegrzeczne dziecko w przedszkolu?! Przedszkolaki 6
aniia00 4 latka boi sie halasu w przedszkolu BB psycholog dziecięcy radzi mamom 12
S Dziecko po przedszkolu Potrzebuję porady 3
M Native Speaker w przedszkolu Przedszkolaki 2
M Zamienię miejsce w przedszkolu nr 3 na 74 Wrocław 0
K Zajęcia dodatkowe w przedszkolu Przedszkolaki 26
naszyfka Projekt balik w przedszkolu naszyfka.pl. Proszę mamy przedszkolaków o pomoc Przedszkolaki 1
AkademiaMadrychSówek Wolne miejsca dla 3 i 6 latków w Niepublicznym Przedszkolu w Katowicach. Ogłoszenia tylko tutaj 0
M dzieciaki w przedszkolu - czy jest bezpiecznie? Potrzebuję porady 10
żabs Trzylatek w przedszkolu a noworodek Przedszkolaki 6
T zajęcia w przedszkolu Przedszkolaki 2
basieniak Odstąpię miejsce w przedszkolu Puchatek na bemowie Warszawa 0
syla55 Zmiana grupy w przedszkolu bez zgody rodziców Porady prawnika 1
K mój synek straszy inne dzieci w przedszkolu Przedszkolaki 3
S Gryzienie w przedszkolu Roczniaki i dwulatki 5
S Płacz 2-latka w przedszkolu (nie chodzi od wczoraj) Roczniaki i dwulatki 6
M Dziecko karane w przedszkolu za płakanie Przedszkola 11
K wszawica w przedszkolu Przedszkolaki 12
N płacz w przedszkolu Przedszkolaki 9
madelaine&pascal Drzw otwarte w naszym Przedszkolu!! Ogłoszenia - Wrocław 0
K Karygodne karanie dzieci w przedszkolu Porady prawnika 3
M Co myślicie o przedszkolu aktywności twórczej? Przedszkola 5
P Zywienie dzieci w przedszkolu. Żywienie dzieci - porady 6
markettta Edukacja seksualna w przedszkolu Początek szkoły 3
masebi gdy coś znika w przedszkolu Przedszkola 3
emillink@ Zdrowy Przedszkolak. Kampania na rzecz naturalnej diety dzieci w przedszkolu Jedzeniowe ABC 1
M Ratunku!!! Atak szalu na widok nauczycielki w przedszkolu! Przedszkolaki 10
timka Jakie pierwsze wrażenia w przedszkolu? Dzieci urodzone w maju 2007 2
M Dziwne zachowanie w przedszkolu Trzylatki 37
charlene mama w przedszkolu Przedszkola 10
Brunkowa Mama Kupa w przedszkolu Roczniaki i dwulatki 4
A Wszystko o przedszkolu Dzieci urodzone w marcu 2007 12
G Chorowanie w przedszkolu i klubiku malucha? - czy musi koniecznie dziecko przejść to? Trzylatki 48
O Niebezpiecznie w przedszkolu Trzylatki 4
Kamuzo Debiut w przedszkolu - czyli co mamcia musi kupić i przygotować ? Trzylatki 164
P Co jest najważniejsze w przedszkolu? Przedszkolaki 6
mama mikolaja Dwulatek w przedszkolu POMOCY ! Wychowanie 5
mamaEmilki2005 Straszenie w przedszkolu Przedszkola 6
patikaz Picie w przedszkolu Przedszkolaki 4
J Teatrzyk kukiełkowy w przedszkolu Przedszkolaki 0
A przeklinanie w przedszkolu Przedszkolaki 2