reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rodzi się raczej w terminie z ostatniej miesiączki czy USG?

Mythopoeia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Kwiecień 2019
Postów
666
Pytanie do dziewczyn, które już rodziły - urodziłyście bliżej terminu z miesiączki czy z USG? Mi od początku z USG wychodzi trochę wcześniejszy termin (na początku kilka dni a teraz to już całe 12 dni!) i tak się zastanawiam na co barfziej się nastawiać. Czy to nie ma reguły?
 
reklama
Moje dziecko od początku było około 1,5 tygodnia do przodu wg usg, a urodziłam ponad tydzień po terminie @- musieli wywoływać bo mała była przenoszona. Nie ma reguły... jak zdecyduje żeby wyjść to wyjdzie, a jak nie to je wywołają.
 
Ja urodziłam w prawie w terminie z miesiączki a i z usg tego początkowego wyznaczona była taka sama data. Ale urodziłam w terminie tylko dlatego, że miałam planowane cc w 39 tc. W dzień cesarki jak byłam badana to już było lekkie rozwarcie ale nie wiadomo czy bym do terminu urodziła czy przenosiła. Tego niestety u nikogo nie przewidzi, nie ma reguły.
 
Ja nie nastawialabym się na nic. Nie ma reguły. Moje pierwsze dziecko urodziło się 2 tygodnie przed terminem obliczanym tylko z usg ( wtedy nie miałam miesiączek ) drugie urodziło się w dniu terminu usg ( również nie miałam miesiączek) trzecie dziecko urodziło się 9 dni przed terminem , tutaj termin z om i usg się pokrywały
 
Jak dziecko zechce to się rodzi :D Masz mniej więcej 4 tyg widełek. Czasem wcześniej bądź później. A co do terminu tp to wiarygodniejszy z usg (ale tylko tego do 10-12tc!!!) i wg niego licz widełki ^^


U mnie było tak:
1. 2dni po tp z om, 7dni po tp z USG
2. 14dni po tp z om, 9dni po tp z USG
3. 1dzien po tp z om, 1dzien przed tp z USG
4. 12dni po tp z om i z USG

Czy coś z tego wynika? Nie sądzę [emoji23][emoji1787][emoji23][emoji43]
 
Ostatnia edycja:
Moja pierwsza wychodziła dwa tygodnie mlodsza skurcze dostałam w dniu terminu z om na drugi dzień była na świecie, drugi USG równo z om urodził się w 35 tc, 3 dwa tygodnie mlodsza niż om urodziła się w 36 tc
 
w okolicach 14tyg termin z om.pokrywal się z tego z USG ...a potemp po 20 tyg dzieciaki były do przodu ze wzrostem itd o 3/4tyg i rodziłam 38/37/36tydz
 
reklama
Czyli widzę, że jak się urodzi to się urodzi .. super :p mi lekarka ppwkedziała, ze dwa tygodnie przed i po terminie, to tez w terminie. Tylko zapomnialam zapytac od ktorego termini te dwa tygodnie :D wychodzi na to, ze 5 tygodni bedzie "w terminie" :D
 
Do góry