reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rodzice już nie akceptuja mojego chłopaka

reklama
Wyróżniamy cztery fazy choroby alkoholowej
  1. Faza wstępna (od kilku miesięcy do kilku lat) Objawy:
    • po wypiciu kieliszka pijący czuje się bezpieczniej, alkohol przynosi odprężenie, ułatwia kontakty, nikną napięcia i stresy;
    • wszystkie problemy zaczyna rozwiązywać za pomocą alkoholu;
    • wzrasta tolerancja alkoholowa, aby uzyskać przyjemny nastrój, pijący musi wypić więcej niż poprzednio.
  2. Faza ostrzegawcza (od pół roku do kilku lat) Objawy:
    • występują luki pamięciowe, okresowe zaniki pamięci;
    • u pijanego (wielekroć) nie obserwuje się typowych objawów upicia się, prowadzi normalną rozmowę, czego na drugi dzień nie pamięta;
    • pije łapczywie, poza "kolejką", zachłannie, jak człowiek gaszący pragnienie, zaczyna pić ukradkiem;
    • zaczyna się w nim budzić poczucie winy;
    • unika rozmów na ten temat.
  3. Faza krytyczna Objawy:
    • traci kontrolę nad raz rozpoczętym piciem;
    • jeżeli już zaczął pić, pije do głębokiego upojenia alkoholowego;
    • jest jeszcze w stanie podjąć decyzję: pić czy nie pić;
    • pogłębia się w nim poczucie winy, niezadowolenia z siebie, które kompensuje agresywnością wobec innych;
    • zaczyna pić od rana (picie poranne).
  4. Faza przewlekła Objawy:
    • początkiem jej jest przejście do picia ciągłego;
    • alkoholik stara się podtrzymywać stan upojenia - stale jest pijany;
    • następuje wyraźne obniżenie tolerancji na alkohol, do upicia się wystarczy niewielka ilość alkoholu;
    • pojawiają się zaburzenia psychiczne, od nieokreślonych stanów lękowych, aż do psychoz alkoholowych włącznie.
nic takiego nie zauważyłam.....

Nie wiem czy to ważne, ale teoria teorią, a praktyka to już zupełnie inna bajka. Uwierz mi, że ktoś może być alkoholikiem ale ni chu chu nie pasuje do tej tabelki którą tu wrzuciłaś. A jak nie pasuje do tabelki to znaczy że alkoholikiem nie jest ??
A to zdanie które pogrubiłam to niby nie pasuje do Twojego faceta??
 
Ewela może on jest super przystojny i ma bajer a Ty jesteś szarą ,zakompleksioną myszką .Ale to nie wystarczy do szczęścia
 
Jeżei chcesz założyć rodzine być szczęśliwa,uwierz taki jeden raz wystarczy by kogoś poznać.My to wiemy bo mamy rodziny i troche znamy życie .Ajuż napewno wiedzą to Twoi rodzice bo żyją jeszcze dłużej . Warto się odkochać bo najbliższa rodzina lepiej wie co z tego będzie.Swoja drogą jeżeli człowiek jest z biedy i np. nie ma wykształcenia jest to jakiś powód by go gonić.Bo wiadomo ,że lekko i różowo nie będzie
 
Ostatnia edycja:
reklama
oj Ewela jeszcze wiele wody na młyn popłynie nim zrozumiesz................
najpiewr go obsmarowałaś , teraz go bronisz??
o co ci chodzi???
widocznie lubisz role ofiary i dobrze ci z tym............. wiec niech tak bedzie
twoje zycie , twoja bajka , twoj problem
radzimy ci dobrze ( może nie wierzysz ale kiedys ci sie oczy otworza i co by nie było za pozno)
a ty i tak swoje ...................... to rób to co robisz , i nie pisz tego chłamu na forum , bo to sie zrobiło żałosne...............................
wiem ze cie wkurzam postami ,myslisz sobie co za wredna baba , jak ona moze ,moj kochany Michałek to taki cudowny facet.................... a mysl sobie tak............ mi to lata
to ciebie on bedzie napier****ł, tobie robił dzieci, tobie zniszczy zycie , nie MI!!!
mówie tak , bo sama mam córkę i jak jakis chłopak odezwałby sie żle, obelżywie do niej i to jeszcze pod wpływem , reagowałabym jak twoja mama wiec sie zastanów jak to bedzie jak ty bedziesz miała córke i bedziesz świadkeim tego co twoja mama??
jak sie wtedy zachowasz??? co jej powiesz??
Córeńko on jest wspaniały , zyj z nim??? napewno NIE............
Ewelka otwórz oczy i rusz trochę głową...................
POWODZENIA
 
Do góry