reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rodzielczośc majątkowe darowizna a zachówek

M

mineralnakocica

Gość
]Dzień Dobry.

Za niedługo bierzemy ślub i cheilibysmy zrobić rozdzielczość majątkowa bo mój przyszły mąż ma dwójke dzieci mąż chce kupic mieszkanie i zrobić odrazu darowizne na mnie by po jego smierci nie musiała się szarpać z jego dziecmi o mieszkanie i w przyszłosc jaki kolwiek sprzet do domu typu lodówka, pralka itp chcemy brac na fakture na moje imie nazwisko. czy w takim wypadku po jeog smierci dzieci moga sie odemnie czegos domagac?

dzieci dostana pieniadze z testamentu oczywiście to nie jest tak ze wszystko dla mnie tylko chodiz o to ze jestem sentymentalna a nie chce w najgorszym wypadku sprzedawać mieszkania w którem tyle lat bym mieszkała radości smutki by spłacił zachówek dlatego przyszły mąż zaproponował takie wyjście.


Zmarł mój tata mama żyje nie ma testamentu czy mam prawo do zachówku lub czegokolwiek czy wszystko zostaje dla mamy?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Za niedługo bierzemy ślub i cheilibysmy zrobić rozdzielczość majątkowa
Rozdzielnosć a nie rozdzielczość. Czy ma to być umowa małżeńska czy przedmałżeńska?

bo mój przyszły mąż ma dwójke dzieci mąż chce kupic mieszkanie i zrobić odrazu darowizne na mnie by po jego smierci nie musiała się szarpać z jego dziecmi o mieszkanie i w przyszłosc jaki kolwiek sprzet do domu typu lodówka, pralka itp chcemy brac na fakture na moje imie nazwisko. czy w takim wypadku po jeog smierci dzieci moga sie odemnie czegos domagac?
Tak. Zachowku.

dzieci dostana pieniadze z testamentu oczywiście to nie jest tak ze wszystko dla mnie tylko chodiz o to ze jestem sentymentalna a nie chce w najgorszym wypadku sprzedawać mieszkania w którem tyle lat bym mieszkała radości smutki by spłacił zachówek dlatego przyszły mąż zaproponował takie wyjście.
Polskie prawo chroni interesy osób uprawnionych ustawowo do spadku, które zostały pominięte lub niedostatecznie uwzględnione przy podzialemasy spadkowej.

Zmarł mój tata mama żyje nie ma testamentu czy mam prawo do zachówku lub czegokolwiek czy wszystko zostaje dla mamy?
Po Pani ojcu dziedziczy żona (Pani matka) i dzieci.
 
czym rózni się umowa małżeńska od przed małżeńskiej?

bo narazie nie zdecydowalismy szukamy sposbu by po jego smierci nie musiala sie martwic co z zachówkiem ze musiala bym np mieszkanie sprzedac by splacic spadkobierców.

jest taka wogóle mozliwość czy rozdzielność majątkowa cos wogóle zmieni w takiej sytuacji?

A gdybym zrzekła sie spadku to dzieci z jego pierwszego malzenstwa moga sie domagac zachówku?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry