reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rodzimy - nasze porody, dzieciaczki i życzenia dla rozdwojonych mamuś

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
reklama
melody gratulacje!!!
ja juz mam chyba jakiegos przewrazliwca wlączonego bo sie nzow poryczalam tym razem po twoim poscie....jeszcze raz gratuluje, buziaki;-)
 
Cześć dziewczyny :-) odzywam się tylko na moment dopóki moje maleństwo się znów nie obudzi
dziewczyny od wczoraj jestem w domu - po cesarce wypusićili mnie w 3 dobe :szok: był to dla mnie total szok - bo wstać z łóżka nie mogę o własnych siłach, wszystko mnie boli jak cholera, ale jakoś dajemy radę.
Jestem bbbbbbbb szczęśliwa że moje maleństwo śpi obok - wiecie jakie to cudowne uczuczcie podejść do łóżeczka i popatrzeć na śpiącą minkę ukochanej istotki :tak:
Maleńka Karolinka urodziła się 23.12.08 o godz. 9:23 ważyła 3020g i mierzyła 52cm dostała 10/10 - więc same możecie sobie wyobrazić jaka byłam szczęśliwa po tych wszystkich wcześniejszych podejrzeniach lekarzy o patologii :sorry2:

Dziś Karolka spędziła pierwszą noc w domku i dała nam nieżle popalić. Spaliśmy z mężem max pół godziny i to takim snem - czuwaniem
Ja po pobycie w szpitalu jestem totalnie padnięta bo po pierwszej pełnej dobie musisz zajmować się dzieckiem sama i jesteś z nim 24h. Tzn jak potrzebujesz pomocy to oczywiście położne przychodzą i pomagają, ale sama musisz czuwać i budzić się na przebieranie maluszka, zmianę pieluchy, karmienie, mycie itd.
I wiecie co, niektóre sprawy które były w jakimś stopniu ważne przed porodem naprawdę schodza na dalszy plan. Np wybór stanika do karmienia (chodzi mi o jego wygląd itd.), ładna piżamka, dodatkowe bajery którymi zajmowałyśmy się przez 9 miesięcy.... Dziewczyny to straszne ale dla mnie zupełnie nie ma znaczenia jak wyglądam - już nawet nie patrzę w lustro bo po prostu mnie to nie inerere :-D najważniejsze jest dziecko i jego samopoczucie.
Oho maleńka się budzi - musze znów ją nakarmić - acha dziewczyny jeśłi nie macie zbyt dużych sutków i do tego są one delikatne polecam bardzo zaopatrzcie się od razu w nakładki silikonowe (małe!! ja mam z Aventu i świetnie się spisują) i uczcie dzidzię ssać w tych nakładkach. Oszczędzicie sobie bólu i karmienie piersią stanie sie wręcz przyjemnością. Mnie malutka pogryzła w pierwszy dzień kiedy jeszcze nie miałam mleka i chciałąm ją przystawić, aby nie traciła nawyku ssania - tak mnie pogryzła że do tej pory mam ślady od krwi, straszny ból i pieczenie (a bepanthen tak szybko nie pomaga, gdy dzidzi podaje się pierś co 2-3h) i nie przesadzajcie z podkładami poporodowymi - może to sprawa indywidualna ale ja zużyłam dosłownie 5 sztuk w pierwszy dzień i 1 w drugi - znacznie lepiej sprawdziły mi sie podpaski (bella lub naturella - te bardziej chłonące) a od wczoraj jadę tylko na samych wkładkach.
;-);-);-)
dziewczyny jak znajde chwilke później to opiszę poród, pierwsze chwile z maleństwem itd - może uda mi się wkleic zdjęcia.
Ściskam was mocno - buziaki (a forum nadrobię w wolnej chwili - o ile takową znajdę bo padam na twarz :-) ale mimo wszystko padam bbbbbbb szczęśliwa)
A i jeszcze jedno łzy same mi się cisną do oczu jak przystawiam małą do piersi i w mig sie uspokaja przyssana do mamy :-):-):-):-) to taki wspaniały widok że nie da się tego opisać słowami....
Serdecznie gratuluję .
 
Ostatnia edycja:
Melody - ja podobnie jak Celinka też coś czułam, że rodzisz - zwłaszcza po Twojej wiadomości o odchodzącym czopie - super, że jesteś już po i że wszystko jest w porządku :-D ogromne gratulacje i jak najwięcej zdrówka życzę ;-) za opis także dziękuję - na mnie też takie opisy działają uspokajająco i coraz bardziej jestem pewna że dam radę, żaden ból mnie nie pokona :-) a Oleńka cudowna :-)
 
reklama
MelodyGratuluję córeczki jest śliczna!!:tak::tak: i fajnie że już jesteście w domku!!
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry