reklama
  1. Magdalena82

Magdalena82 Początkująca w BB

Która z was rodzi w listopadzie w Anglii?

2. atomic

atomic Początkująca w BB

RODZISZ NATURALNIE CZY PRZEZ CIĘCIE?
    JAKIE SĄ WARUNKI W ANGLII I JAK TAM WYGLĄDA SOCJAL........... napewno dużo lepszy jak w Polsce:(

3. reklama
  4. misiania

misiania Początkująca w BB

cześć Madziu, ja również typowany termin porodu mam na pierwszy tydzień października, chodź może on ulec zmianie - obawiają się wczesniejszego terminu przez PCOS.

prawdę mówiąc juz się nie mogę doczekać kiedy ujrzę swoje maleństwo ...:-)
    pozdrawiam

5. gwiazdeczka27

gwiazdeczka27 Fanka BB :)

misiania mam ptytanie do ciebie masz pco i jestes w ciazy jak tego dokonalas?? ja tez mam pco starmy sie o 2 dzidzie z 1 synkiem nie bylo problemu nie wiedzilam badz nie milam pco teraz starmy sie juz dwa lata jestem juz po wizycie u endokrynologa i w 1 cyklu z tabletkami prosze pwoiedz jak to bylo u cienie bo ja juz nie mam nadzieji :(:( mieszkamy w szkocji

6. misiania

gwiazdeczko, juz Ci mówię :-)

u mnie PCOS zdjagnozowano jeszczce w Polsce około 6 lat temu w prywatnej przychodni lekarskiej...
    od tamtej pory lekarz prowadzący postanowił podac mi jednostopniowe tabletki antykoncepcyjne Cilest - zażywałam je przez około dwa lata, po czym na wlasne zyczenie odstawilam. Oboje z lekarzem doszliśmy do wniosku, że na moje wrastające pęcherzyki Graffa w jajnik nie jest to skuteczna metoda. Krwawienia występowaly u mnie około raz na 3 miesiące, raz na pół roku z tym,że niektóre z nich byly to normalne krwawienia miesiączkowe (poznawaliśmy je po ciemno-brunatnym kolorze krwi oraz obfitości).
    Wtedy zaproponowano mi laparoskopię jajników, progesteron w tabletkach i szansę na normalne macierzyństwo ;-). Niestety nie zaakceptowałam tej propozycji ponieważ wyjechalam do Anglii a z resztą byłam jeszczce w miarę młoda i o dzieciątku nie myślam zbyt intensywnie...

W Anglii po około 4 latach potwierdzili diagnoze PCOS, z podwójnym poziomem testosteronu. Kiedy moja GP już wiedziała powiedziała, że się mną zajmie... jak wróci po urlopie... :p spoko pomyślalam i oczekiwałam jej powrotu. Między czasie nie miałam okresu około 5,6 miesięcy co denerwowało mnie niesamowicie. (Lekarz w Polsce powiedział, że po niektórych krwawieniach moje jajeczko może sie uwolnić z jajnika, że nie wszystkie gniją w jajniku czy wrastają od środka w jego ścianę :tak:).
    My z męzem nie staralismy się o dzidziusia bo w stwierdzilismy, ze jeszcze nie czas oraz prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest znikome. Pozostawilismy te sprawy swojemu biegowi.
    I doczekalismy dzisiejszego momentu -koniec 8ego miesiąca.;-)

Nie potrafię Ci jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie co zrobilam aby zajśc w ciążę bo sama nie wiem... Pewnego dnia odczułam silny ból w krzyżu, przesypiałam po 23albo 27godzin, rozdrażnienie, brak łaknienia... i zrobilam test a raczej trzy i wyszły pozytywne -oboje z mężem popłakalismy się jak zobaczyliśmy plusa w okienku. To był szok :szok: dla nas...

na drugi dzień umówiłam się na spotkanie z GP i ona potwierdziła ciąże.wspólnie z ukochanym pojechaliśmy do Polski na urlop i od razu poszłam na USG do mojego ginekolologa. Kiedy zobaczył zagnieżdzone jajeczko w macicy oniemiał - i tylko wyszeptał Ty szczęciaro !!! po czym dodał, "zobaczymy jak wielką jesteś szczęściarą, bo teraz to musisz jeszcze ją donosić do konca" ...
    załamalam się ale jak widać moje obawy były płonne... dotrwalam do 8 miesiaca jako ciąża zagrożona ale jednak.

Dodam jeszczce tylko jedno, że moja mama przyznała się, ze od pół roku modliła sie o macierzyństwo dla mnie - i się jej udalo !!! Błogosławieństwo... cud... ja to odczytuje właśnie w ten sposób... .

Gwiazeczko nie ma tu recepty czy sposobu na dzidziusia ale jest nadzieja i wiara - a te ostatnie czynią cuda !!!

Nie przestawajcie próbować, napewno się uda... powodzenia kochani ...

7. Iwonka1985

Iwonka1985 Fanka BB :)

ja termin mam na 22 listopada i już mam 1 dziecko które również urodziłam w UK.

8. gwiazdeczka27

misiania dziekuje ci bardzo ze mi odpislas u mnie pco stwieredzono dopiero tu w uk biore tabletki i jestem pelna nadziei ale w glebi duszy czuje sie sie nie uda (
    bardzo bardzo cisze sie ze tobie sie udalo trzymam kciuki za szczesliwe rozwiazanie pozdrowionka

9. misiania

gwiazeczko, proszę bądź dobrej mysli... niekiedy trzeba czasu i cierpliwości abyście mogli przyjąć kolejne szczęście :p zapytaj o laparoskopie, którą wykonuja w klinice dla kobiet w Manchesterze... zabieg plus zbilansowane hormony dają bardzo dużą szansę na powodzenie lecznia...

trzymam kciuki za Ciebie, próbuj wszystkiego ...

10. reklama
  11. gwiazdeczka27

misiania dziekuje ci bardzo

Poleć forum