reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rok starań, biochemiczna i dalej nic... TSH

Meow

Początkująca w BB
Dołączył(a)
23 Grudzień 2020
Postów
25
Hej. Ponad rok staramy się o dziecko, trzy miesiące temu udało się, zobaczyłam dwie kreseczki, lecz doszło do wczesnego poronienia... Tsh wtedy miałam 7,96 i lekarz powiedział, że to była przyczyna. Powtórzyłam wyniki i teraz są w normie (nie byłam u endokrynologa i nie brałam żadnych leków) TSH: 3,61, FT3:3,17, FT4:1,23. Od poronienia nie nie udało nam się zajść. Lekarze nie chcą nic doradzić, nie wiem już co robić... Myślicie, że powinnam jednak iść do endokrynologa czy to bez sensu? Jestem załamana 🥺
 
reklama
TSH żeby udało się utrzymać ciąże i żeby w ogóle do niej doszło z tego co mówią endokrynolodzy musi oscylować w granicach 1-1,5 max zależy w jakim wieku np jak dla mnie (26) na Twoim miejscu poszłabym do endokrynologa z wynikami. Trzymam kciuki :)!
 
Zdecydowanie tsh za wysokie [emoji846]
Powinno być max 1,5.
Twój wynik to dla osoby 40+juz po ciążach
....
Szybciutko umawiaj wizytę do endo [emoji846]dostaniesz leki
 
Dziękuje Wam bardzo❤️
To co nam się wydaje normą lekarze widzą zupełnie inaczej i często biorą też inne czynniki pod uwagę. Samo tsh może być nie wystarczające do postawienia pełnej diagnozy - u mnie tak było. Jeśłi możesz zrób jeszcze przynajmnie ft3 i ft4 a najlepiej również anty-tpo. I poszukałabym lekarza który jest ginekologiem - endokrynologiem przy planowaniu ciąży :) Trzymam kciuki!
 
To co nam się wydaje normą lekarze widzą zupełnie inaczej i często biorą też inne czynniki pod uwagę. Samo tsh może być nie wystarczające do postawienia pełnej diagnozy - u mnie tak było. Jeśłi możesz zrób jeszcze przynajmnie ft3 i ft4 a najlepiej również anty-tpo. I poszukałabym lekarza który jest ginekologiem - endokrynologiem przy planowaniu ciąży :) Trzymam kciuki!
Autorka pytania również zrobiła ft3 i ft4. Czytasz wybiórczo?
 
Musisz powiedzieć end ,ze starasz się o dziecko, a tsh nie może być większe niż 2 ,powinien Ci dać tabletki
 
Z jakiego regionu Polski jesteś? Szukałabym ginekologa, który ma pojęcie o endokrynologii (ja do takiego chodziłam).
 
reklama
Miałam TSH wyższe od ciebie, bo 3,8. Dostałam eutyrox i po 8 tygodnia spadło do 1,7 i zaszłam w ciążę. Obecnie jestem w 12 tygodniu. Leki biorę nadal tylko pilnuje co miesiąc poziomu czy nie wzrasta.
Umów sie do endo, powiedz ze sie starasz o dziecko, to lekami Ci obniży TSH.
 
Do góry