reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ropa w oczku - czyżby zapalenie spojówek

ewdawit

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Lipiec 2005
Postów
232
Cześć Mamuśki, proszę o pomoc. Mój 2,5 miesięczny maluch dzisiaj rano obudził się z zaropiałym oczkiem. Nie wiem czy przytarł oczko, czy to zapalenie spojówek. Oczko nie jest bardzo czerwone, ale jednak. Ze względu na "uruchomienie" nie mogę iść do lekarza, więc do poniedziałku muszę czekać. Może znacie metody, aby szybko usunąć "zapalenie", co podawać, czym przemywać, czy są jakieś krople bez recepty itp.
Dziękuję z góry za wskazówki
 
reklama
cześć,
ja przemywałam oczko kilka razy dziennie solą fizjologiczną i po 2 dniach już wróciło wszystko do normy. A na początku było tak zaropiałe, że synek nie mógł oczka otworzyć. Mam nadzieję, że i w Twoim przypadku to pomoże.
Pozdrawiam
Giza
 
Ja robiłam tak samo jak giza, ale jest jeszcze jeden sposób. Jeżeli karmisz piersią to przemywaj oczko własnym mlekiem. Pomaga na wszelakie zapalenia nie tylko u swoich dzieci ;D
 
jak dzieci miały miesiac, dwa to sól fizj. Teraz wpychając kciuka do buzi czasem zachacza paluszkiem o oko i tz im ropieja. Przemywqam wtedy przegotowana woda kilka razy dziennie. Jesli jednak oprocz ropienia oko jest zaczerwienione i obrzęknięte - zgłoś sie do lekarza.
 
Rumianek jest dość skuteczny tylko, że wysusza skórę i można powieczki podrażnić, już lepiej tą solą fizjologiczną - można kupić w aptece kropelki Sulfacetamidum i zakrapiać.
 
Mnie też okulistka odradziła rumianek, bo często uczula. Sól fizjologiczna, lub zwykła woda przegotowana, ewentualnie czarna herbata.
Ewdawit, daj znać, czy oczko już OK. :)
 
reklama
Dziękuję dziewuszki za odpowiedzi ws oczka. Byłam u okulisty, obejrzał oczko, przepisał krople (antybiotyk), przez 5 dni zapuszczałam do OBU oczek i jak na razie wygląda, że chyba przeszło. ODPUKUJĘ w niemalowane... Masaże tego zgrubienia o którym piszesz też były. Dobrze że na razie mam to z głowy. Powtarzam tego posta, bo gdzieś już odpisałam ale nie pamiętam gdzie. WSZYSTKIM dziękuję za troskę i opowiedzi. Pozdrawiam.
 
Do góry