reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ropa w oczku - czyżby zapalenie spojówek

wiesz mój synuś tez tak miał. Oczka zaczeły mu ropieć już w drugiej dobie po porodzie. Stosowaliśmy wszystko, po czym okazało się miesiąc później że małego zarazili w szpitalu grąkowcem i dlatego te oczka tak ropiały. Nam pomógł dopiero dobry antybiotyk.
 
reklama
nasz synek ma juz prawie 7 miesiecy i "ropial" na obydwoje oczu praktycznie od urodzenia. okulista stwierdzil ze zatkane kanaliki lzowe, bo lezki zbieraja sie w kacikach. dal kilka rozych kropli i powiedzial ze jak nie minie to do przekluwania. przerazilo mnie to przekluwanie bo mial juz ponad 3 miesiace, a takim maluchom daje sie wtedy pelna narkoze. poczytalismy z mezem, na internecie i nie tylko, co z ta dolegliwoscia robia w innych krajach (w polsce przekluwanie jest bardzo powszechnym rozwiazaniem, a w innych krajach zaleca sie poczekac nawet do 1,5 roczku!) i zdecydowalismy ze bedziemy tak dlugo przemywac sola fizjologiczna az pomoze.
czasami po calym dniu bylam juz wymeczona 10-krotnym przecieraniem malemu oczu, on byl zmeczony tym jeszcze bardziej, ale sie oplacilo. od jakiegos czasu jedno oko przetalo ropiec, a ropienie w drugim utrzymuje sie w minimalnym stopniu. jestem dobrej mysli ze to tez minie.
czasami warto sie pomeczyc, zeby zaoszczedzic dziecku ingerencji chirurgicznej i antybiotykowej. zwlaszcza ze potem sprawy czesto bardziej sie komplikuja (zakazenia, bakterie itp). no i nie zawsze przekluwanie od razu pomoze. nieraz zabieg powtarza sie wielokrotnie.
wiec zachecam do cierpliwego przemywania sola fizj :)
 
dopowiedzenie do mojego ostatniego wpisu: drugie oczko tez przestalo ropiec! alleluja!
 
Mój Olek ma chroniczne zapalenie spojówek po naswietlaniu przy żółtaczcze. Musiał mu sie okularek przesunąć w nocy (w dzien cały czas byłam prz nim now nocy też ::))
Zakraplamy sól fizjologiczną i czasem jak sie przenosi na drugie oczko to antybiotyk lekki który stale mamy w domku.
PZDR
 
Moja Córeczka ostatnio miała ropkę w prawym oczku. Oczko łzawiło i było mocno zaczerwienione. Przemywałam przegotowaną wodą oraz solą fizjologiczną. Rumianku nie polecam, położna mi go również odradziła.

U lekarza dostałyśmy kropeki do zakrapiania oczka i mamy skierowanie do okulisty. Najprawdopodobniej kanalik łzowy jest niedrożny.

 
Do góry