reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ropień węzła chłonnego po szczepieniu

milkana

Początkująca w BB
Dołączył(a)
18 Kwiecień 2006
Postów
16
Witam, jestem mamą dwumiesięcznego Kamilka. W ostatnią sobotę przy kąpieli zauważyliśmy, że maluszek ma bardzo powiększony węzeł chłonny pod lewą paszką. Po wizycie w szpitalu i badaniach okazało się, że mały ma ropień węzła chłonnego po szczepionce przeciw gruźlicy. Co prawda lekarz nie kazał nic z tym robić tylko obserwować, bo nie ma stanu zapalnego w organiźmie, ale zastanawiam się, czy któraś z Was spotkała się z tym problemem i może stosowałyście jakieś okłady??? Maluszka to boli i chciałabym jakoś mu ulżyć i przyśpieszyć gojenie.

 
reklama
moja oreczka równierz ma powiekszony węzeł tylko ze na szyjce. lekarz twierdzi ze to po szczepieniu przeciw gruźlicy. tez mam z nim nic nie robic, ponoć zejdzie sam, nie wiem czy to normalne bo jest on powiekszony juz od ok 2 miesiecy!! ale cóż czekam cierpliwie, lekarze chyba wiedza co mowia :)
 
hmmm to rzeczywiście długo u mnie trwa to może ze 3 tygodnie, ale nic się nie zmienia oprócz koloru bo guzek zrobił się siny. Według mnie urósł jeszcze. Pod koniec czerwca lekarz kazał jechać nam do poradni gruźliczej i tam ma zobaczyć go lekarz. Mam nadzieję, że będzie ok, bo ponoć czyszczenie tego to ostateczność. Gdyby rana miała kontakt ze światem zewnętrznym to goiła by się znacznie dłużej. Trzymam kciuki za Twoje maleństwo. Pozdrawiam serdecznie
 
u mojego synka ropień pękł i niestety się zamknął więc ropa znowu się zbiera w środku. Pojechałam do szpitala i myślałam, że mu to wyczyszczą, a oni nadal kazali to obserwować i nic z tym nie robić. No cóż czekam cierpliwie
 
Witam,
Trochę późna odpowiedź na posta ale myślę że przyda się tym co odnajdą ten wątek.

Aby wyleczyć ropień i powiększony węzeł trzeba wykonać poniższe kroki.
1. Zrobić USG gózka / węzła żeby w 100% stwierdzić czy to odczyn poszczepienny i powiększony węzeł chłonny.
2. Jeżeli tak będzie diagnoza, trzeba zlikwidować przyczynę czyli bakterie tlenowe i beztlenowe które go zaatakowały.
3. Podaje się antybiotyk Dalacin C w zawiesinie, który właśnie likwiduje tego typu bakterie (lekarz musi przepisać dawkę w zależności od wieku dziecka i musi być w zawiesinie) Antybiotyk ten podaje się wraz z lekkiem ochronnym lekarz również powinien przepisać.
4. Dodatkowo należy ropień smarować maścią Baneocin 3 razy dziennie na noc dość obficie
5. Zakupić Rivanol gdyż może z ropnia wydostawać się biała maź i robi,ć okłady w przypadku pęknięcia.

6. Lekarz który karze takie coś obserwować nie zna się na rzeczy, trzeba pozbyć się bakterii i zapalenia do którego doprowadziły, w przypadku nie leczenia ropień może nie zaniknąć i potrzebna jest operacja aby go usunąć, co każdy kochający rodzic chce uniknąć.

Opisana metoda leczenia to sposób znanych chirurgów dziecięcych w Polsce, wiem bo córeczka miała taki przypadek i żeby to odkryć musiałem słono zapłacić za ich ekspertyzę.

Jeszcze raz powtarzam lekarz który każe obserwować coś takiego nie zna się na rzeczy trzeba działać!!!!

Mam nadzieję że pomoże to waszym szkrabom które mają to po naszych śwetnych szczepionkach!~
 
Do góry