reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rosnąca temperatura przed okresem, pozytywny test owulacyjny, a brak owulacji

Dołączył(a)
23 Styczeń 2020
Postów
13
Cześć,
Śledzę temperaturę od kilku cykli i zawsze rosła w okolicy owulacji do 37,2 i spadała w dniu rozpoczęcia miesiączki do 36,6. W tym cyklu wygląda tak:
Screenshot_20200123-083701_Flo.jpg

Ciągle rośnie. Jutro mam dostać okres. Jak widać 08.01. test owulacyjny wyszedł pozytywnie i były "przytulanki". Lekarz natomiast 3 dni temu na usg stwierdził cykl bezowulacyjny i przepisał clostilbegyt (38 lat, uregulowana niedoczynność tarczycy, staramy się o kolejne dziecko od 2 lat, więc stwierdził, że trzeba pomóc w owulacji). Co sądzicie o tej temperaturze? Jestem zdrowa, żadnej infekcji, kataru, stresu.
 
reklama
Rozwiązanie
Dziękuję. Przez te dwa lata udało nam się raz zajść, ale straciliśmy ciążę w 13 tygodniu. Tylko, że wcześniej przez rok to były starania bez celowania i jakiejś spiny. Po stracie zaczęliśmy bardziej, celowanie w dni płodne, mierzenie temperatury i innych objawów. Teraz pierwszy miesiąc dodałam testy owulacyjne, by sprawdzić czy na pewno ją mam wtedy, gdy wyliczam, bo zegar już nawet mi nie tyka, tylko bije na alarm.

Dziękuję Wam za gratki! Oby tylko się udał drugi i trzeci krok - donosić i urodzić! Życzę również spełnienia marzenia o dzieciach!!
Wiem ze post z początku ale gratulacje i az milo przeczytac taki post!
reklama
Przed spada i przez 3 dni rośnie 🙆🙆🙆💁💁💁
no to nie jest prawda. Owszem, niektóre osoby mogą tak mieć, ale to nie jest reguła. Generalną zasadą są trzy temperatury wyższe od najwyższej z sześciu poprzednich. Więc może nastąpić skok temperatury i np. następnego lekko spaść (ale nie niżej niż najwyższa z sześciu przed skokiem) i to też jest ok.

Przy czym trzeba też brać pod uwagę czynniki wpływające na temperaturę.
 
no to nie jest prawda. Owszem, niektóre osoby mogą tak mieć, ale to nie jest reguła. Generalną zasadą są trzy temperatury wyższe od najwyższej z sześciu poprzednich. Więc może nastąpić skok temperatury i np. następnego lekko spaść (ale nie niżej niż najwyższa z sześciu przed skokiem) i to też jest ok.

Przy czym trzeba też brać pod uwagę czynniki wpływające na temperaturę.
No dokładnie. Przeziębienie wino stres itp itd
 
Do góry