reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rosnące BetaHCG, a brak zarodka w 7tyg.

Ja niestety miałam taką sytuację. W 5 tc był pusty pęcherzyk, następne badanie w 6 tc bez zmian. Przyrosty bety prawidłowe, w 7 tc przy becie ponad 90 tys. potwierdzenie pustego jaja płodowego. Zdecydowałam się czekać na poronienie samoistne, które nastąpiło w 11 tc.
Przykro mi, ale na Twoim miejscu nastawiałabym się na najgorsze. Mi lekarze też próbowali dać nadzieję, że cuda się zdarzają, ale w końcu znalazł się taki, który powiedział wprost, że przy tak wysokiej becie i braku pęcherzyka żółtkowego nie ma co liczyć, że pojawi się zarodek.
Oczywiście życzę Ci żebyś Ty była tym przypadkiem, który doświadczy tego cudu.
 
reklama
Może mi wyjaśnicie bo ja nie rozumiem jak to możliwe że beta rośnie jest pęcherzyk ciążowy a ciąży nie ma? To poprostu coś poszło nie tak przy podziale komórek czy o co chodzi?
 
Kolejne bety robione w odstępie 96 h
10.02 16667,8 CZWARTEK
14.02 25022,9 PONIEDZIAŁEK

Czy wg was przyrost jest nadal zbyt mały? Dla przypomnienia dziś przypada 7t3d ciąży wg OM. Lekarz stwierdził pusty pęcherzyk. Brak zarodka i ciałka żółtego.
 
Kolejne bety robione w odstępie 96 h
10.02 16667,8 CZWARTEK
14.02 25022,9 PONIEDZIAŁEK

Czy wg was przyrost jest nadal zbyt mały? Dla przypomnienia dziś przypada 7t3d ciąży wg OM. Lekarz stwierdził pusty pęcherzyk. Brak zarodka i ciałka żółtego.
na tym etapie najważniejszy jest obraz USG, teraz przyrosty nic nie mówią.. jedynie, że beta rośnie a nie spada
 
Kolejne bety robione w odstępie 96 h
10.02 16667,8 CZWARTEK
14.02 25022,9 PONIEDZIAŁEK

Czy wg was przyrost jest nadal zbyt mały? Dla przypomnienia dziś przypada 7t3d ciąży wg OM. Lekarz stwierdził pusty pęcherzyk. Brak zarodka i ciałka żółtego.
Cięzko stwierdzić bo te wartości są spore i do tego beta nie badana po 48 lub 72 h. Ale jeżeli przy takim wyniku nie widać pęcherzyka żółtkowego to nie wróży to dobrze. A jak duży jest pęcherzyk?
 
Hej dziewczyny 🙂
Pomóżcie i podzielcie się doświadczeniem...
Beta badana 15 dpo, wynik 189
Kolejna po 4 dniach (96h), wynik 1094, przyrost rzędu 140%
Kolejna po 48h os ostatniej, wynik 2769, przyeost rzędu 150%.
Czy to normalne ze jest taki duży przyrost procentowy?
Wczoraj wyłam u lekarza, ładny pęcherzyku w USG, adekwatny do wielu ciazy, ale lekarka mnie na straszyła mówiąc, że te przyrosty są za duże, że powinny być niższego rzędu...
Od wczoraj jestem w nerwach.
Jakie są wasze doświadczenia z procentowymi przyrostami na początku ciąży? Macie zdrowe dzidzie z takich przyrostów?
Szykować się na coś negatywnego
 
reklama
5 tydz i 2 dni. Ale nie o samą wartość bety ru chodzi tylko o procentowy przurost pomiędzy jednym a drugim badaniem. W USG był jeden pęcherzyk
 
Do góry