reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rower dla 6latki - problem

tosziba

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
29 Październik 2013
Postów
56
hej. moja córcia wymarzyła sobie taki rowerek Rower Melody 2014 biało-bordowy AUTHOR - CentrumRowerowe.pl , biały z różowymi wstawkami. Do tej pory jeździła w wieku 3-4 lat na rozmiarze 12 cali i niestety to nie był udany zakup ponieważ nie nauczyła się porządnie pedałować, było jej za ciężko i szybko rezygnowała. Przez 2 lata w ogóle nie chciała roweru, ale nagle się jej odmieniło co mnie cieszy. Problemem jest tylko rozmiar, czy na 20 calowym rowerze będzie potrafiła pedałować? 6 lat skończy w wakacje. Myślałam o 16 calach, ale to byłby rower na sezon, w przyszłym roku na pewno wyrośnie. Co sądzicie, co radzicie?
 
reklama
Moja corka rok temu przeskoczyla z 14 cali na 16, teraz ma 7 lat, 125 i ta 1 jest jeszcze ok, ten sezon objezdzi. Aczkolwiek juz marudzi, ze chce wiekszy. Mysle, ze to zalezy od wzrostu Twojej coreczki, Moja jezdzi ta 16 z sporo podwyzszonym siedzeniem. Najlepiej byloby gdybys z nia podeszla do jakiegokolwiek sklepu z rowerami i przymierzyla. Kupic przeciez mozesz online, a bedziesz pewnia jaki rozmiar bedzie odpowiedni. :) powodzenia
 
Dokładnie, najlepiej podejdź z córą do sklepu i zmierz. Moja od tego sezonu jeździ na kołach 16" z siodełkiem na maksa obniżonym, na 12" wcale jej nie szło więc szybko kupiliśmy nowy i od razu załapała jazdę na 2 kołach (chyba zasługa biegówki).
 
Franek zaczynał od rowerka takiego do biegania, bez pedałów a teraz przesiedliśmy się na 20'' bo przez zimę wystrzelił wzrostem jak mało kto :) fakt faktem że na biegowym długo śmigał ale to dlatego że nie chciał zmieniać a siodełko było regulowane:) już zaczął pedałować wiec najgorsze za nami chyba :)
 
Do góry