reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozbieżność wieku płodu po badaniu USG - czy to normalne?

Dołączył(a)
16 Marzec 2016
Postów
2
Witam,
kalendarzowo powinnam być w 6 tygodniu 6 dniu ciąży, w dniu wczorajszym miałam pierwsze badanie USG według którego jestem w 4 tyg 6 dniu ciąży, niestety badanie na NFZ i lekarz nie skory do wyjaśnień, poinformowano mnie tylko, że widać - o dziwo pęcherzyk serduszka i mam powtórzyć badanie USG w przyszłym tyg. Czy ktoś już wcześniej spotkał się z czymś takim? Czy to normalne? Czy powinnam się czegoś obawiać....
 
reklama
Witaj,

gratuluję ciąży :)

Bardzo często występują różnice pomiędzy wiekiem ciąży wyznaczonym na podstawie OM (ostatniej miesiączki) oraz na podstawie badania USG. Na tak wczesnym etapie każdy mm robi różnicę, a nie zawsze da się wszystko ładnie pomierzyć. Dużo też zależy od wprawy lekarza i sprzętu. Najczęściej takie rozbieżności występują, kiedy miesiączki są nieregularne i nie wiadomo kiedy była owulacja, ale nie jest to regułą.

Trzeba czekać, bo to bardzo wczesna ciąża.
Jeśli bardzo się denerwujesz możesz oznaczyć sobie beta hcg z krwi, a następnie powtórzyć badanie po 48-72h w celu sprawdzenia przyrostu.

Powodzenia :)
 
Ja się z czymś takim spotkałam. Wg. OM termin był na 12.03, wg. USG termin na 30.03. Po prostu miałam bardzo przesuniętą owulację. Mały urodzony 14.03 ma wpisane w 37 Tc. Czyli według USG. Pozdrawiam.
 
u mnie i w pierwszej i w tej drugiej ciąży teraz były rozbieżności na początku, ale po jakims czasie, nie pamietam w ktorym tygodniu, wszystko pasowalo juz :)
 
Jak najbardziej takie rozbieżności są możliwe :)
Ja akurat miałam w drugą stronę. Z krótkimi cyklami (24-25 dni) owulacja przypadała między 9-12 dniem cyklu.
Termin z om 17.02, termin z każdego usg 12.02. Lekarze opierali się na terminie z USG.
 
Mam taką samą sytuację ... wiek ciąży wedle OM - 7 tydzień ciąży
A wedle USG 5 tydzień i 4 dzień. Kropka jeszcze nie widać, beta ładna ... pozostaje tylko czekać .. i być dobrej myśli :)
 
reklama
reklama
Jeśli beta rośnie, to musi być dobrze :tak: Najgorsze jest to czekanie, które wydaje się wiecznością. Pomyśl tak - nic więcej zrobić nie możesz. Jedynie dbać o siebie, łykać witaminki i myśleć pozytywnie. Daj znać jak będziesz po wizycie serduszkowej :) Powodzenia! :biggrin2:
 
Do góry