reklama

Rozbieżność wieku płodu po badaniu USG - czy to normalne?

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez Emmma, 16 Marzec 2016.

Jugosława
Najlepsza odpowiedź Jugosława, 16 Marzec 2016
Witaj, gratuluję ciąży :) Bardzo często występują różnice pomiędzy wiekiem ciąży wyznaczonym na podstawie OM (ostatniej miesiączki) oraz na... Przejdź do pełnej odpowiedzi
  1. Emmma

Emmma Początkująca w BB

Witam,
    kalendarzowo powinnam być w 6 tygodniu 6 dniu ciąży, w dniu wczorajszym miałam pierwsze badanie USG według którego jestem w 4 tyg 6 dniu ciąży, niestety badanie na NFZ i lekarz nie skory do wyjaśnień, poinformowano mnie tylko, że widać - o dziwo pęcherzyk serduszka i mam powtórzyć badanie USG w przyszłym tyg. Czy ktoś już wcześniej spotkał się z czymś takim? Czy to normalne? Czy powinnam się czegoś obawiać....

2. Najlepsza odpowiedź:
    Post #13835681 by Jugosława, 16 Marzec 2016
  3. Jugosława

Jugosława Fanka BB :)

Głosów: 1
    Witaj,

gratuluję ciąży :)

Bardzo często występują różnice pomiędzy wiekiem ciąży wyznaczonym na podstawie OM (ostatniej miesiączki) oraz na podstawie badania USG. Na tak wczesnym etapie każdy mm robi różnicę, a nie zawsze da się wszystko ładnie pomierzyć. Dużo też zależy od wprawy lekarza i sprzętu. Najczęściej takie rozbieżności występują, kiedy miesiączki są nieregularne i nie wiadomo kiedy była owulacja, ale nie jest to regułą.

Trzeba czekać, bo to bardzo wczesna ciąża.
    Jeśli bardzo się denerwujesz możesz oznaczyć sobie beta hcg z krwi, a następnie powtórzyć badanie po 48-72h w celu sprawdzenia przyrostu.

Powodzenia :)

Jugosława, 16 Marzec 2016 Najlepsza odpowiedź
  4. reklama
  5. Annika79

Annika79 Fanka BB :)

Ja się z czymś takim spotkałam. Wg. OM termin był na 12.03, wg. USG termin na 30.03. Po prostu miałam bardzo przesuniętą owulację. Mały urodzony 14.03 ma wpisane w 37 Tc. Czyli według USG. Pozdrawiam.

6. pahero

pahero Zaangażowana w BB

u mnie i w pierwszej i w tej drugiej ciąży teraz były rozbieżności na początku, ale po jakims czasie, nie pamietam w ktorym tygodniu, wszystko pasowalo juz :)

7. Emmma

Emmma Początkująca w BB

Dziękuję bardzo za odpowiedzi :)

8. 89Katia

89Katia Fanka BB :)

Jak najbardziej takie rozbieżności są możliwe :)
    Ja akurat miałam w drugą stronę. Z krótkimi cyklami (24-25 dni) owulacja przypadała między 9-12 dniem cyklu.
    Termin z om 17.02, termin z każdego usg 12.02. Lekarze opierali się na terminie z USG.

9. NeSSi

NeSSi & Michałek :)

Mam taką samą sytuację ... wiek ciąży wedle OM - 7 tydzień ciąży
    A wedle USG 5 tydzień i 4 dzień. Kropka jeszcze nie widać, beta ładna ... pozostaje tylko czekać .. i być dobrej myśli :)

10. 89Katia

Nessi gratulacje :) to teraz czekamy na serduszko :)

11. reklama
  12. NeSSi

NeSSi & Michałek :)

Trzeba czekać do środy :) jak nie będzie kropka ... to nie wiem ...

13. 89Katia

Jeśli beta rośnie, to musi być dobrze :tak: Najgorsze jest to czekanie, które wydaje się wiecznością. Pomyśl tak - nic więcej zrobić nie możesz. Jedynie dbać o siebie, łykać witaminki i myśleć pozytywnie. Daj znać jak będziesz po wizycie serduszkowej :) Powodzenia! :biggrin2:

Poleć forum