reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rozciaganie sie Malenstwa a skurcze?

malinka1000

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Kwiecień 2017
Postów
1 308
Mam pytanie. Jak rozpoznać skurcze w ciąży od rozpychania się Dzidzi? Czasami czuje mocne naciagniecie skory brzucha i wybrzuszenie. nie wiem czy to Malenstwa czy macica się stawia, zazwyczaj wybrzuszenie jest w jednym miejscu brzucja, twade i czuje w tym samym czase kopniaki innym razem tez pojawia się wybrzuszenie ale macica jest twarda nie boli to tylko czuje cos w rodzaju ciagniecia skory, rozciągania. proszę o odpowiedz. dodam ze jestem w 21 tyg i 1 dniu ciąży a po ostatnich badanaich Maleństwo wazylo ponad 400g.
 
reklama
Mam pytanie. Jak rozpoznać skurcze w ciąży od rozpychania się Dzidzi? Czasami czuje mocne naciagniecie skory brzucha i wybrzuszenie. nie wiem czy to Malenstwa czy macica się stawia, zazwyczaj wybrzuszenie jest w jednym miejscu brzucja, twade i czuje w tym samym czase kopniaki innym razem tez pojawia się wybrzuszenie ale macica jest twarda nie boli to tylko czuje cos w rodzaju ciagniecia skory, rozciągania. proszę o odpowiedz. dodam ze jestem w 21 tyg i 1 dniu ciąży a po ostatnich badanaich Maleństwo wazylo ponad 400g.
Dzidzia jest za mała by się rozpychać w tym etapie ciąży ma jeszcze dużo miejsca. Pukania, stukania ...ale nie rozpychania - rozpychania jak ciąża jest bardziej zaawansowana a dziecku robi się ciasno.
 
Zgadzam sie z @NeSSi. Nie jestem lekarzem, ani tez nie widze tego co sie dzieje na wlasne oczy, ale z tego co opisujesz, to mialam identycznie. Niestety, bylo to w moim wypadku stawianie sie macicy :(
 
To, co opisujesz to mogą być bezbolesne skurcze macicy zwane skurczami Braxtona- Hicksa, a które mogą się pojawiać już od 20-tego tygodnia ciąży. Ja miałam na tyle silne objawy, że lekarz zaordynował mi no -spę, ale nie bierz nic sama tylko się skonsultuj. W tekście masz info, jak sobie pomoc. I najważniejsze, jeśli coś cię niepokoi biegiem do ginekologa - dla własnego spokoju :)
 
Cześć,
na początku chciałam zaznaczyć, że bardzo trudno jest jednoznacznie określić co się dzieje przez internet. Wypowiedzi tutaj zamieszczane nie zastąpią Ci konsultacji z lekarzem lub położną w rzeczywistości.

To co opisujesz faktycznie przypomina skurcze przygotowujące macicę, czyli skurcze Braxtona-Hicksa. Niektóre z kobiet wcale ich nie odczuwają (np. ja :) ). Niektóre zaś mogą poczuć się nawet lekko zaniepokojone ich wyraźną obecnością. Te wybrzuszenia mogą być faktycznie efektem ruchów płodu i jego zmian w ułożeniu.

Najkorzystniej będzie jeśli swoje obawy przedstawić na kolejnej wizycie kontrolnej. Jeśli dodatkowo towarzyszą Ci inne niepokojące objawy (plamienie, pocenie się, dziwny niepokój) powinnaś niezwłocznie udać się do lekarza. Z tego co opisujesz sądzę, że nie dzieje się nic takiego.

Przy okazji tego wątku chciałam poruszyć dwie kwestie:
- niepokoju matki, bez wyraźnych objawów takich jak ból, krwawienie czy skurcze; NIGDY nie wolno lekceważyć silnego niepokoju matki, który może być pierwszym objawem zagrożenia
- przyjmowania nospy w ciąży -> jeśli nie ma wyraźnego wskazania lekarskiego najlepiej jest nie przyjmować nospy na własną rękę, lub próbować alternatywnej metody rozluźnienia jak kąpiel czy ciepły prysznic
 
Do góry