reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozczep wargi górnej

Dołączył(a)
23 Luty 2019
Postów
2
Witam jestem po drugich badaniach prenatalnych dziecku wyszło rozczep wargi górnej prawostronny ginekolog stwierdził że nosek jest nienaruszony wielkość rozczepu 2milimetry. Dostałam skierowanie do Warszawy do kliniki na badania. Czy ktoś się może wypowiedzieć na ten temat.
 
reklama
Na Twój konkretny temat nie. Moja koleżanka urodziła dziecko z podobną do Twojego Dziecka przypadłością. Nie była na prenatalnych, więc nie wiedziała w ogóle, że taki problem jest. Dziewczynka ma ponad 2,5 roku. Gada jak najęta, rozwija się prawidłowo
 
Agnieszka najlepiej jak się udasz do Warszawy o ile nie masz daleko i tam pogadasz z kimś fachowym. Ja mogę Ci powiedzieć tyle że wade taką najlepiej operować w warszawie. Musisz wybrać odpowiedni szpital do porodu który pokaże jak w razie dużego rozszczepu karmić dziecko. Operuje się po skończeniu 6 miesiąca .
 
Witam jestem po drugich badaniach prenatalnych dziecku wyszło rozczep wargi górnej prawostronny ginekolog stwierdził że nosek jest nienaruszony wielkość rozczepu 2milimetry. Dostałam skierowanie do Warszawy do kliniki na badania. Czy ktoś się może wypowiedzieć na ten temat.
Cześć. Moja córka urodziła się z rozszczepem prawostronnym i była leczona przez IMiDz w Warszawie. Pierwszą operację miała w wieku 6 miesięcy( prywatnie przez prof. Zofię Dudkiewicz) , druga w wieku 2 lat w IMiDz . Leczenie wad twarzoczaszki wymaga kontaktu ze specjalistami: chirurgiem, foniatrą, ortodontą. Instytut ma tych specjalistów w jednym miejscu,warto zapisać się na wizytę. Z własnego doświadczenia ( córka ma aktualnie 18 lat) wiem, że warto zrobić operację u bardzo dobrego chirurga- polecam prof. Dudkiewicz- kobieta ma talent. Córka jest piękna dziewczyną, ortodonci , z którymi mamy kontakt do dzisiaj ( gdyż jest pod ich opieką)zawsze twierdza, że córka ma super zrobioną wargę
 
Cześć. Moja córka urodziła się z rozszczepem prawostronnym i była leczona przez IMiDz w Warszawie. Pierwszą operację miała w wieku 6 miesięcy( prywatnie przez prof. Zofię Dudkiewicz) , druga w wieku 2 lat w IMiDz . Leczenie wad twarzoczaszki wymaga kontaktu ze specjalistami: chirurgiem, foniatrą, ortodontą. Instytut ma tych specjalistów w jednym miejscu,warto zapisać się na wizytę. Z własnego doświadczenia ( córka ma aktualnie 18 lat) wiem, że warto zrobić operację u bardzo dobrego chirurga- polecam prof. Dudkiewicz- kobieta ma talent. Córka jest piękna dziewczyną, ortodonci , z którymi mamy kontakt do dzisiaj ( gdyż jest pod ich opieką)zawsze twierdza, że córka ma super zrobioną wargę
Nawiązując do innych wątków wspomnę, że ja niestety nie mogłam karmic córki piersią. Miała ona również rozszczep podniebienia( często jest to połączone) i niestety nie mogła ciągnąć. W smoczkach musiałam tworzyć dziurki, które ułatwiłyby jej ssanie. Głowa do góry, rozszczep nie jet dla rodziców łatwy, gdyż jest to wada widoczna od razu- twarz. Kiedyś jeden z lekarzy powiedział mi mądre zdanie, że tam gdzie ktoś odbiera, to gdzie indziej daje. Teraz wiem, że to prawda bo moja córka jest mądrą , inteligentną dziewczynką. Pamiętaj, że twoje podejście jest najważniejsze, jeżeli ty nie będziesz robiła z z tego problemu, nie dasz odczuć tego dziecku, to i ono nie będzie miało z tego powodu kompleksów. Powodzenia.
 
Do góry