reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozejscie miesnia macicy po cc w 20tc

Moze jak już masz ciążę donoszona ruszaj się sporo, pomasuj brzuch jak będziesz miała skurcze będą musieli Cię przyjac
No i tu jest problem bo regularne skurcze moga spowodowac pekniecie macicy lekarz.nawet pessara mi nie sciagnal zeby sie szybciej nie zaczelo. ..dlatego mam wyznaczony wczesniej termin a ciort ich wie co w szpitalu wymysla...


 
reklama
No i tu jest problem bo regularne skurcze moga spowodowac pekniecie macicy lekarz.nawet pessara mi nie sciagnal zeby sie szybciej nie zaczelo. ..dlatego mam wyznaczony wczesniej termin a ciort ich wie co w szpitalu wymysla...


A jak byś tylko powiedziala, że masz bóle brzucha. Kurczę nie wiem co porodzić ale na pewno jest to zagrożenie chodzić dluzej z rozejściem blizny:/ ja jak synka rodziłam miałam Blizne 3 mm skurcze i rozwarcie szło więc robili CC bo nie było na co czekać teraz ze ze względu, że to 3 CC też mam mieć po 37 tc zeby blizna spokojnie wytrzymała, jestem ciekawa jak to będzie
 
A jak byś tylko powiedziala, że masz bóle brzucha. Kurczę nie wiem co porodzić ale na pewno jest to zagrożenie chodzić dluzej z rozejściem blizny:/ ja jak synka rodziłam miałam Blizne 3 mm skurcze i rozwarcie szło więc robili CC bo nie było na co czekać teraz ze ze względu, że to 3 CC też mam mieć po 37 tc zeby blizna spokojnie wytrzymała, jestem ciekawa jak to będzie
Będę probowala. Mam nadzieje ze to nie jest "blachy " powod do CC i mnie nie odesla... w poniedzialek mam sie stawic w szpitalu. Wiadomo ze sa rozne wskazania


 
Będę probowala. Mam nadzieje ze to nie jest "blachy " powod do CC i mnie nie odesla... w poniedzialek mam sie stawic w szpitalu. Wiadomo ze sa rozne wskazania


Trzymam kciuki zeby się udało ale na pewno nie daj się odesłać przecież już teraz w kazdej chwili możesz skurcze dostać to bardzo niebezpieczne dla Ciebie i dla dziecka jak może Ci peknac macica
 
Witam Was przyszle mamusie.
Czy ktoraś z Was miala problem rozchodzenia sie blizny po cc? Moja rozeszla sie w 20 tc na 15mm a dodatkowo zrobila sie przepuklina z worka owodniowego o srednicy ok 25mm. Od lekarza uslyszalam tylko ze mam sie oszczedzac, ale mnie strach nie opuszcza. Jesli ktoras z Was sie z tym spotkała prosze o jakies informacje.
Pozdrawiam

Napisane na F3211 w aplikacji Forum BabyBoom
A po jakim czasie od cc zawszlas w ciążę ??

Szczęśliwa Mama [emoji176][emoji176]od 5 lat [emoji173][emoji173][emoji173]
 
  • Hej jestem tu nowa też mam ten sam problem bardzo cienka blizna po cc 1mm w kolejnej ciąży obecnie w 33tc i ogarnia mnie strach i panika bo od dwóch dni boli mnie brzuch z przerwami i po bokach i nie raz w miejscu blizny czasem mi się dziecko źle ułoży i przez to mnie boli ale martwi mnie że to już jest drugi dzień jak tak mam jest tu ktoś z takim samym problemem co ja proszę o odpowiedź


Ja mam ten sam problem.... :(
Jestem po 2 cc listopad 2014 ...luty 2017..
Teraz mam termin na .....10.2018...bedzie cc

Lozysko na przedniej ścianie....nisko schodzace ( do 14 tc bylo wysoko)
Ryzyko zrosniecia lozyska z bliznami po cc....
Maly mi tam kopie ciągle...

Od 2 dni czuje lekki ból blizn wewnetrznych.... podczas wstawania...przekrecania sie...etc..

Lekarz na razie mowi ze to normalne..macica sie rozciaga... a ze z blizna na razie okey

Martwia mnie 2 rzeczy
1 jak sie zrosnie lozysko z blizna.to usuwanie macicy jest ryzykoene dla zycia matki podczas cc
2 boje się ze sie blizna rozejdzie....nie dotrwam do 38tc...ze popelkam tam w srodku..skoro jest 24 tc teraz a mnie juz tam pobolewa..to co bedzie potem....
 
reklama
Szalona 29
Miałam ten sam problem dokładnie co ty. Rozejście blizny po cc i niestety łożysko z przodu w okolicy blizny. Było duze ryzyko wrosniecia, ciagle mnie oglądali czy nie wzrasta. Blizna rozeszła się ostatecznie na jakies 5 cm. O tym rozejściu wiedziałam jeszcze przed ciąża.
Ostatnie 2 miesiące ciazy spędziłam w szpitalu. Cesarka w 37 tc. Podczas cesarki lekarz widział dziecko przez ta dziurę w macicy. Mnie brzuch bolał bardzo cała ciąże i im pozniej tym bardziej. Łożysko na szczęście nie wrosło. Ale jego krawędź dotykała do blizny. Mi robiono usg z doplerem i oceniano unaczynienie tego łożyska. Chodziłam do profesora Debskiego.
Skąd jesteś? Musisz mieć do tego lekarza, który w razie czego uratuje macice nawet jak łożysko wrośnie. Ja leżałam w Warszawie w Bielańskim i mojej koleżance prof. Debski przy tragicznie przerośniętymi łożysku do pęcherza moczowego, uratował macice.
 
Do góry