reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rozkład dnia dzieci od 1-roku

miła

Początkująca w BB
Dołączył(a)
16 Styczeń 2006
Postów
18
Jestem mamą Julci,która skończyła 16miesięcy.Ciekawa jestem jak inne dzieci mają rozplanowany dzień ,o której wstają ,jedzą, a czególnie ile i co.Za rok mała Julcia pewnie pójdzie do przedszkola(nie wyobrażam sobie tego)i przeciez będzie musiała bardzo rano wstać a śpi do 8.30-9.00.A jak wasze pociechy?
PLAN DNIA JULCI.
9.00-150/180-kasza mleczno-ryżowa morelowa(kakaowa) lub zupa mleczna z kóleczkami miodowymi Nestle(od niedawna,bo gryżć nie chciała)
spacer od 10.30-11.30.(terz to jestem pół godziny bo zimno)
11.30-150-OBIAD-gotuję sama(kawałek piersi z kurczaka+warzywa)
Od 12.00 do 14.00 czas na spanie.Budzę ją o 14.00 a o 12.00 kładę do łóżeczka.Usypia sama w ciągu 10-20minut.
14.30-150/180-zupa warzywna lub np.kasza jaglana z jabłkiem
Spacer czasami
17.00-100-serek waniliowy z bananem(jabłkiem) lub budyń
O 19.30 kąpiel
20.00/20.30-210-kasza manna
21.00-idziemy spać.Kładę się na kanapie razem z Julą i wciągu 15min.mała śpi chyba że najdzie mnie ochota na męczenie jej,więc się męczymy i padamy o 21.30/22.00.
 
reklama
Witaj MIŁA! U mnie to wygląda tak:
ok 7.00 pobudka (lub wcześniej - Maciuś łazi po głowie, całuje, póki mąż sienie obudzi:) )
ok7.30 mleczko - ok 180, 210ml lub płatki na mleku (corn Flakes+ kuleczki czekoladowe - koniecznie!)
ok 8 kiedy sama jem śniadanie Maciuś dojada kanapeczkę lub pół
ok 9.30 - 10 zasypia, wstaje ok 11
11.00 bananek, jabłuszko lub jakiś inny owoc + piciu (soczek, kompocik, herbatka)
ok12.00 - 13.00 obiadek - zupka lub drugie danie (Maciuś je tak jak ja, najcześciej gotowane rzeczy i koniecznie marchewka bo za nią przepada)
ok14.00-15.00 druga dżemka
po dzemce coś do picia, potem jakiś serek lub jogurcik
ok 19 mleczko (180, 210 ml - modyfikowane lub takie ze sklepu)
Po mleczku czesto jeszcze kanapeczkę jakąś wcina z nami, gdy kolację jemy.
Po jedzonku kąpiel, mycie ząbków i lulu - czasem zasypia ok 20 a niekiedy taką ma energię że do 22 potrafi nas przetrzymać:)!
Maluszek zasypia przy mnie lub przy męzu w ciągu kilku minut, potem w nocy albo mąż do niego idzie spać bo się budzi, albo przenosimy go do drugiego pokoju, bo drugi maluszek sie wybudza;). Pozdrawiam, papa
Maciuś ur. 03.09.2004r.:)
 
Witam,

Za rok bedziesz prawdopodobnie bedziesz miala inny rozklad dnia, a co do przedszkola, to roznie bywa. Pamietam, ze moj siostrzeniec bardzo nie lubial, ale jak poszedl jak mial 4 lata to wychodzic nie chcial...

Nasz plan dnia:

o 4:00 budzi sie na butle i zasypia dalej
5:30 - 6:00 pobudka, czas na moje sniadanie, z ktorego zawsze sobie podje
7:30 - 9:00 zasypianie i dzemka
9:30 sniadanko mleczny deser - serek lub mleczna kanapka z Kinder lub jakis deserek mleczny ze sloiczka
do 11:00 porzadki w domu i zabawa (to teraz zima, latem bylo do 10)
12:30 powrot do domu i usypianie (sama nie zasypia w ciagu dnia)
13:00 - 14:30 spanie
14:30 obiad, je to co my, obecnie to juz praktycznie bez zadnych wyjatkow
15:00 - 16:30 spacer
18:00 przygotowanie do spania - mleko, kapiel, sprzatanie zabawek itp
19:00 spi - zasypia sama

Sonia obecnie ma 15,5 miesiaca

Pozdrawiam,
 
Dzięki dziewczyny.A jak u was wygląda obiad.Czy dajecie dwa dania.Zupę i drugie danie?Jeśli tak to w jakiej ilości i czy robicie jakąś przerwę?Ja dziś wyjątkowo przygotowałam Julce o 11.00-130ml-OBIAD(kurczak,ziemniak,mzrchwe,groch)widelcem rozdrobnione a o 12.00-150-ROSÓŁ i o 12.30 usnęła.
 
A u nas to wygląda tak
Pobudka różnie od 6 do 7 rano...zdaża się i o 8 ale to rzedkość.
9 zajada butelachę - mleczko z kleikiem.
Jak ja jem śniadanko ok.10 to podje jak mu się chce.
Ok 11 drzemka zasypia sam bez problemu.Śpi różnie od godziny do 2.5. Potem spacerniak.Ok 14 -15 obiadek zajada wszystko to co my tylko w rozdrobnionej formie.Ok 17 je jabłuszko lub jakiś deserek... w ciągu dniapodjada ciasteczka ptitki ..jak są inne owoce to też bananek...ostatnio bardzo mu smakował GRANAT.o 19-19.30 kąpiel o 20 LULU i 250 mleka z kleikiem lub kaszką.Wczasie dnia bardzo dużo pije.Soki , herbatki , woda mineralna w lato.
W nocy zdarz mu sie obudzić by się napić dostaje w tedy piciu iśpi dalej.
POZDRAWIAM
 
Witam,

Co do obiadkow to zjada duza lyzke ziemniakow, normalnie miesko, ale odpowiedznio male kawalki - ladnie gryzie kazde miesko i dodatek - marchewka, kapusta, pomidor...
Swietnie tez zjada makaron z sosami i warzywami.
Uwielbia tez nalesniki, zjada dwa wielkosci sredniego taleza.
Zupy raczej nie daje, bo przyznam, ze nie lubie jej karmic zupka, namacham sie ta lyzka, a w brzuchu ma niewiele. U nas wiec jest jedno danie, alebo gesta zupka - przecieranka, albo normalene drugie danie.

Pozdrawiam,
 
reklama
witam Kacper sam sobie układa rozkład dnia zaley u kogo akurat przebywa wstaje o 8-8,20 jedziemy o 9 do babci tam je mleczko z kleikiem ryz ,zabawa o 11-12 deserek danio +stary banan albo jabłko ale woli banany potem spacer około13 zupka + miesko aale zmiksowane inaczej nawet do buzi nieweźmie i będzie pluł około 15 coś jakies ciasteczko ale wiecej jest na podłocze 16-17 mleko z kaszka mamna albo lane kluseczki na mleku czasami ten posiłek przeciaga do 17 w między czasie soczek albo vibowit czy sok z malin potem między 20 a 23 mleko + kleik ryzowy i usypia około 23 jak w cigu dnia spi mniej tylko raz to usypia o 21,15 a jak spi o 16 to zasypia na noc 23 ale potrafi jeszcze sie obudzic jak go zanosze do łózka i wtedy baraszkuje jakąs chwilkę jak jest u teściowej to ma o 1 posiłek mniej podobno niechce jeść ani pić u niej a to dlatego zauwazyłam ze trzeba za nić chodzić z butlą bo niema czasu na jedzenie tylko by się bawił jak miał z rok to mowiąć szczerze zauwazyła ze jadł wiecej a teraz to butlę na dwa razy i to trzeba mu ja wpychać
 
Do góry