reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozkład dnia

reklama
no ze mnie synek na pewno nie bierze przykładu, ja mam ok 7 kilo więcej niż bym chciała :-)... chyba uczy się na moich błędnach
 
:-p Zależy od firmy, ale najczęściej dół 34, góra 36, a Ty?

A z ta szafa to się lepiej zastanów, bo ja bywam w Warszawie u szwagierki i jeszcze wpadnę
 
odswiezam watek, dziewczyn piszcie jak u Was wyglada i co dajecie i ile do jedzonka..bo u nas sie wszytko pokickalo....i musimy sobie wszytko od nowa zaplanowac....
pobudka ok 8 rano....sniadania czyli kaszki Mati nie chce
drzemka kolo 10-11, pozniej desrek ok 150g
potem spacerek...
jak wrocimy kolo 15.00 obiadek - osttanio Mati tez nie chcial
drzemka po obiadku 16.00-17.00
kanapeczki dwie z wedlinka ok 17.30

poczatek rytualu kapielowego kolo 18.30
19.00 kaszka - ostatnio tez nie chce...dzisiaj zjadl troche kaszki Hippa takiej ze sloiczka, bo juz nie wiedzialm co dac...pozniej cyc
i lulu kolo 19.30-20.00
w nocy cyc raz-2-3 tez sie zdarza...i rano tez..

piszcie jak u Was prosze....
 
Aniu nie martw się Daniel tez ostatnio odmawia kaszek.. może to ta wiosna:-)
a dzień wygląda tak
6 pobódka
8 120-150 ml mleka
10 -11 1 godzinka dzremki
ok 12 słoiczek deserku ( te większe)
spacerek
ok 15 190 g obiadku najcześciej gotowanego przeze mnie
ok 16-17 - ok 1 godzinka drzemki ( najcześciej do 18)
18 - 120 gęstej kaszki podawanej łyżeczką
po 20 kąpiel
20.50 sen ( daje mi obejrzec "na wspólnej" :-)) + 150 ml mleka
ok 24 - 1 100-150 ml mleka
czasami ok 3 herbatka

ogólnie to wygląda podobnie chociaz pobódkę to ma zaprogramowaną na punkt 6 rano ( ani minuta wczesnej ani później - jakby buzik nastawić) i
 
Aniu ja próbuje wprowadzić porządek dnia taki mniej więcej taki jak zalecany jest wksiążce "Uśnij wreszcie" czyli
ŚNIADANIE ok.8 (Zosia najczęściej nic nie zjada :confused: , jak ma nastruj to je Danonka albo chlebek z jakimś warzywkiem(np.ogórkiem) o kaszkach nie ma mowy , nie tknie wogóle

DRZEMKA ok.10 , (Jak narzie Zosia przez godzine wierci się w łóżeczku, płacze i usiłuje się wydostać więc o drzemce nie ma mowy)
po drzemce daje Zosi jakąś przekąske np. jabłko albo owoce ze słoiczka , albo zmielone nasionka słonecznika i dyni z bananem

SPACER ok. 11-12 , trwa ok. godziny

OBIAD ok. 13 , Zosia je różnie . Przewarznie niewiele zjada , no chyba że na obiad jest ogórkowa to potrafi 2 miseczki wciągnąć :-)

ZABAWA ok. 14 i trwa aż do poobiedniej drzemki ( w tym czasie ZOsia cosik dostaje na ząb :-) z regóły są to owoce )

DRZEMKA ok. 16 (powinna trwać mniej więcej 2 godzinki ale u nas wogóle nie trwa jak narazie :sick: )

KĄPIEL ok. 19, trwa mniej więcej półgodziny

KOLACJA ok. 19;30 . Zosia zjada kanapeczke , albo twarożek , danonka , naprawde róznie ale też niewiele
przed snem daje jej cycka i ok. 20 kłade ją spać ( no i wtedy zaczyna się dramat :baffled: :sick: :-( )


a to cytat z książki

ZALECANY ROZKŁAD POSIŁKÓW
(po ukończeniu 6 miesiąca życia)​
800 - śniadanie
1200 - obiad
1600 - podwieczorek
2000 - kolacja

CO JEST NORMALNE U DZIECKA W WIEKU 6-7 MIESIĘCY?
  1. • Dobrze ustalone pory snu i posiłków
  2. • 4 posiłki w ciągu dnia i 11-12 godzin snu w nocy
  3. • Zasypianie bez płaczu i spokojne rozstanie z rodzicami
 
reklama
Fusiku "Na Wspólnej" to był mój ulubiony serial ( i jedyny )hihihi ale od 7 miesięcy nie oglądałam ani jednego odcinak . W wakacje nadrobie bo puszczają powtórki a bedziemy już mieć polską :-) tv.
 
Do góry