reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozkład dnia

baśka

Mama Karola i Bartka
Dołączył(a)
20 Lipiec 2005
Postów
8 483
Miasto
Elbląg
Dziewczyny temat nie nowy ale przewijał się zazwyczaj w innych wątkach - głównie w jedzonku...chciałabym abyście napisałby jak u was wygląda to w tej chwili - ile dzieciaczki śpią, o jakich porach jedzą, ewentualnie ile razy cycuś...bo u nas ostatnio rozkład który mieliśmy od dłuższego czasu przestał się sprawdzać - chyba Karol potrzebuje mniej snu, dłuższych przerw między spaniem i dlatego wieczorem takie cyrki...szukam natchnienia żeby go poprzestawiać. Poproszę o wasze wypowiedzi :)
 
reklama
U nas nie ma jakos tak wszystkiego jak w zegarku....
Wstaje ok 7.00 i praktycznie do 8.00 potrafi bawic sie sama a my jeszcze sobie drzemamy...:-)
Potem ok 9.00 jemy razem sniadanko...Moja panna nie za bardzo juz kaszki wiec na sniadanko ostatnio mamy tosta maslanego z maselkiem a na to ser lub cienka szyneczka...Oczywiscie zapijamy to herbatka-czarna z odrobinka cukru...Zazwyczaj pochlonie jeszcze danonka a najczesciej 2...
ok 11.00 mloda pada i spi czasami nawet do 13:00 i to praktycznie jedyna drzemka na caly dzien...no chyba ze jestesmy na spacerku to sobie przytnie komara na ok pol godzinki...
jak wstanie ok tej 13:00 jemy obiadek...Zjada naprawde malo bo pol sloiczka a czasami i nawet tego nie zje...Za to deserek potrafi wszamac caly...
Ok.17:00 jemy roznie-budyn,kaszke,kasze manna,owoce,deserek...No i przed spaniem wypija butle mleka-ok 180ml...
Z zasypianiem mamy roznie-raz zasnie o 20:00 innym razem walczymy do 22:00...
W nocy pije mleko ok 2:30 a potem ok 6:00 ...Ale tu bywa tez roznie do ok. godzinki w lewo lub w prawo...
 
U nas wygląda to mniej więcej tak (dzień powszedni):
5.30-6 - pobudka
9-10 - drzemka przeważnie 30-40 minut, ale zdaża się 60-120
deserek - 190g
spacerek - czasami drzemka, króciutka
około 13 - obiadek - 250g
czasami drzemka
17 - kaszka, albo deserek, albo danonki (2)
19-20 - cyc i spanie
22-23 - cyc
1-2 - cyc
4-5 cyc

Z tymi drzemkami to jest róznie. Najmniej do tej pory, to spał 2 razy po 30 minut. Zdarza się, że że śpi dłużej, ale w ciągu dnia maksymalnie 3 razy.
 
6.15 pobudka (jak w zegarku - niezaleznie od tego czy poniedzialek, czy sobota) na cyca - potem juz nie zasypia, tylko do jakiejs 8.15-8.30 zabawa na calego... i to nie sam, tylko z mamusia albo tatusiem, a najlepiej i jednym i drugim...
ok.8.00 cyc (w dzien powszedni przed moim wyjsciem do pracy)
8.30 drzemka, ostatnio ok. 50 min do godziny
ok.10.30-11.00 - drugie sniadanko - deserek z owoca z twarozkiem lub z jogurtem
zabawa do jakiejs 12.30 - potem lapie drzemeczke na gora 50 min (w dzien powszedni ja wracam z pracy jak wlasnie sie budzi)
ok.13.30-14.00 lanczyk cycowy (czasem poprawka ok. 15.30-16.00 ale mysle, ze to bardziej z potrzeby przytulenia)
potem albo spacerek, albo najlepsza pora na zabawe - az do jakiejs 17.00 kiedy to obowiazkowa polgodzinna drzemka.... po drzemce pora na obiadek - ok. 17.30(zupka, ok. 200 plus mala butla soczku), potem fikanie juz do wieczora, czasem ok. 19.00 skusi sie na danonka albo jabluszko.
Kapiel niezmiennie o 19.45-20.00, zeby sie walilo-palilo... Cyc i spatki. Zasypia w ciagu gora 15 minut.
Budzi sie na jedzenie ok. 3.00 i potem juz o 6.15 (nie licze tych pobudek "bez powodu").
 
U nas od kilku dni tylko dwie drzemki w ciągu dnia. Nie wiem, czy to już na stałe, ale napiszę według tego, co jest teraz.
6.30 - 7.00 - pobudka, przebieramy się, czasem kupka na nocniczek:) i potem śniadanko: kasza manna/serek Bakuś/jogurt/płatki kukurydziane na mleku/budyń (zależy od mojego samopoczucia-czy chce mi się gotować czy nie:-) )
ok. 8.30 - 9.00 drzemka - czas różny, bywa 30 min., ale bywa też 1,5 godziny
10 - 10.30 drugie śniadanko - i tu w zależności od tego co jadł rano: jeśli jadł tylko jogurt, to zjada np. bułeczkę z masłem i wędlinką lub serem, a jeśli jadł kaszkę lub budyń, to teraz dostaje owoca (najczęściej tarte jabłko samo lub z gruszką lub z biszkopcikami) - deserków kupnych niestety nie może jeść.
ok. 11 wychodzimy na spacer, od dłuższego już czasu nie sypia na spacerkach.
13 - 13.30 obiadek - zjada ok.100 - 150 g zupki, potem idzie spać na jakąś godzinkę. Zdarza się też i tak, że jeśli krótko spał rano i jest już bardzo śpiący, dostaje pierś (sporadycznie, bo w dzień już nie chce) albo jakiegoś owoca, jogurt itp., a zupkę dopiero po przebudzeniu, czyli ok. 15.
Od kilku dni wychodzimy na drugi spacerek po drzemce, czyli ok. 15
16 - 16.30 podwieczorek - przeważnie owoce, czasem jogurt jeśli nie jadł rano.
18 - kolacja: najczęściej kasza manna, czasem budyń.
Oprócz tego w ciągu dnia dostaje często pić (sam się domaga), czasem jakąś chrupkę/biszkopcika/chrupaczka.
19 - kąpiel, po niej krótkie czytanie bajki i zasypia ok. 19.30
Rozkład dnia jest mniej więcej taki sam codziennie, za to noce - bardzo różnie. Nieraz budzi się na cycusia już po 21 i potem potrafi spać aż do rana, czasem pierwsza pobudka ok. 23. Bywa i tak, że budzi się kilka razy w nocy, wtedy dostaje pić. Najczęściej jednak dostaje pierś ok. 22 i ok. 4, zdarza się jeszcze pobudka na picie ok. 1.
 
U nas bardzo ustabilizowanie.
6 - 6.30 pobudka, zazwyczaj koło pół godzinki bawi się sama, potem biorę ją do łóżka i harcujemy w trójkę
7.30 - 8 śniadanko, po śniadanku zabawa
9.30 drzemka tak do 10.30 - 11, drugie śniadanko (owocki), potem gotujemy razem obiadek
koło 12 spacerek tak na 1,5 godziny jak jest pogoda
13.30 -14 obiadek
po obiadku spanko średnio 1,5-2 godziny
16 -16.30 podwieczorek cos na mleczku, potem czekanie na tatę aż wróci z pracy i zabawa z tatą
19 -19.30 kąpiel, po kąpili kolacja i tak do 20 leży już w łóżeczku.
Zasypia różnie w zależności od stopnia zmęczenia ale zawsze musi trochę w łóżeczku pobroić. Ale zazwyczaj o 20.15 już smacznie śpi, czasami wcześniej. W nocy budzi się róznie, czasem 2 razy czasem nawet i 5, ale tylko dostaje pić herbatki.
 
U nas bardzo różnie, ale ostatnio często bywa tak:

4.30-5.00 cyc
6.30 cyc i pobudka na dobre, wstajemy albo zabawa w łóżeczku
8.00 śniadanie (serek lub jogurt np. z bananem lub pomidorem)
10.00 małe conieco (flips, pieczywo ryżowe, banan)
ewentualnie spanie najczęściej ok. 1 godz.
12.30 obiad (duży słoiczek 220 g, lub podobna ilość mojej zupki jarzynowej z mięsem i ziemniakami lub ryżem, dziś do tego był szpinak z masełkiem)
po obiedzie - spacerek, ostatnio bardzo chętnie, nawet 1.40 min.
jakaś drzemka
15.00 małe conieco
16.30-17.00 - cyc + deserek (słoik lub własny pomysł)
spanie
19.30 kąpiel
20.00 cyc i lulu
 
U nas w sumie bardzo podobnie jak u Mamoot i Wojciaszka:-) bo:
4.30-5.00 - cyc (co by Julka jeszcze uspic na 3 godzinki;-))
7.30 - pobudka, zabawa
8.30 - sniadanko (jogurt, musli, kaszka itp.)
10.00 - cos do picia przed drzemka
10.00-10.30 drzemka (40-60 min)
12.30-13.00 - obiad (duzy sloiczek lub cos wlasnej roboty)
po obiedzie spacer - w zaleznosci od humorku i checi (moich;-)) - na dwie godzinki na plac zabaw albo do miasta (muzeum, galerie, biblioteka,park, akwarium itp.) i wtedy powrot najczesciej kolo 17.
15.00 - deserek z owocow + cos do picia (jesli jestesmy w domu to czasem cyc) po tym spanko
15.00-15.30 drzemka (40-60min)
18.00 - kaszka
19.30 - 20.00 kapiel
20.00-20.30 cyc (10 min na rozespanie;-))+butla (180ml) i spanko

Spi w miare dobrze do 4.30 - 5.00 (czasem sie budzi pomiedzy ale wystarczy wejsc, poprawic kocyk i wyjsc). O 5 budzi sie gotowy do zabawy i metoda prob i bledow wiem, ze cyc lub przytulanko dziala najlepiej na dalsze uspienie. Jak wrocimy do domu to bedziemy pracowac nad przedluzeniem snu a na razie jest jak jest.
 
U nas zasadniczo wygląa to tak:

7 pobódka
8.30-9 ok 120 ml mleczka
ok 10 - 10.30 30 min drzemki
12 deserek - różnie najcześciej jakiś słoiczek lub moje wymysły z gruszek i jabłek, lub danonek
ok 13 drzemka 30 min
15 obiadek
16 drzemka i tu różnie albo 30 min albo 2 godziny
19 mleko z kaszką między 150 - 220 ml
20.30 kąpiel
21 cycek i najcześciej spanie chociaż ostatnio zasypia ok 21,30
w nocy cycek na zawołanie najcześciej 2, 4 i 5

Ogólnie jest to stały plan chociaz w weekendy jak ja jestem w domu wogóle nie chce nam spać.. jakby chciał się mną nacieszyć !
 
reklama
Do góry