reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Rozkręcanie laktacji, problemy z iloscia mleka

KaroAni

Zaciekawiona BB
Hej,

aktualnie mój synek ma dokładnie miesiąc. Na początku źle się przysysal, moje brodawki popękały i musiałam odstawić go od piersi na ok.4 dni do momentu zagojenia. Był na mm. Potem z powrotem przystawialam go do piersi, ale płakał i niedojadal. Doradca lakt.powiedziala, że póki co mam mało mleka i żeby pobudzić laktację powinnam odciągać 8xdziennie pokarm. No i przystawiac dziecko. A syn ma skierowanie na podcięcie wedzidelka pod językiem.

Dziś drugi dzień odciągania pokarmu. Po tym jak syn zje, odciagam wciąż tyle samo, czyli 20-30ml. (Gdybym nie nakarmila go piersią odciagnelabym max.60ml). Po jedzeniu z piersi mały nadal jest głodny, pomimo że widzę że max.2 min ssie i słyszę jak przełyka. Doradca kazała dokarmiać go 30ml mm. Ale po tej ilości jest dramat, mały drze się przy piersi, z piersi nic nie leci, rzuca się i ciągnie za sutek. Wypija 80-90-100ml mleka mm.

Czy komuś udało się w ciągu 3-4 dni rozkręcić laktację? Jak długo powinnam odciągać, żeby był jakiś efekt? Czy po takim czasie da się jeszcze tą laktację poprawić? Dziś drugi dzień i nic się nie zmienia :(

reklama
Rozwiązanie
Z mojego doswiadczenia laktator nie poprawia laktacji jedynie ssanie dziecka ja może rozkręcić. Przystawiaj maluszka często bardzo często i n długo. Może wędzidełko mu troszkę przeszkadza, albo odzwyczaił się przez butelke bo tam łatwiej leci i stad nerwy. Znam dziewczyny które nie mogły odciągnąć laktatorem mleka a dziecko przybierało na samej piersi prawidłowo. Wiec moja rana przystawiaj dziecko ile możesz a ono ci rozkręci. Zadko kiedy jest mało mleka. Pij dużo wody, zobacz w aptece jakieś herbatki n laktację. A jak bola cię sutki polecam lanoline w maści nie musisz nawet zmywać przed karmieniem dziecku się nic nie stanie jak ja zje. U mniewyleczyla szybko sutki potem stosowałam prewencyjnie. Powodzenia

Aguu

Fanka BB :)
Nie ważne ile odciagniesz, ważne by regularnie to robić. Pamiętaj by nie dokarmiać z butelki a kubeczka i poprawnie przystawiać z obu piersi najlepiej. A jeśli dziecko chce to niech ssie jak najwięcej.

Kto zalecił odstawienie na czas wygojenia

KaroAni

Zaciekawiona BB
Syn nie ssie 15min jednej piersi, tylko aktywnie te 2
Nie ważne ile odciagniesz, ważne by regularnie to robić. Pamiętaj by nie dokarmiać z butelki a kubeczka i poprawnie przystawiać z obu piersi najlepiej. A jeśli dziecko chce to niech ssie jak najwięcej.

Kto zalecił odstawienie na czas wygojenia

W szpitalu kazalu odstawić, bo one krwawily do tego stopnia, że nie dało się użyć laktatora, bo powstawała krew z mlekiem :/ blee

Karmie go co 3h, ale jak coś to przystawiam. W nocy od dwóch dni on się nie budzi przez ponad 4h i nie ma potrzeby dokarmiania go, bo zadowala się mlekiem z piersi.

Ale co oznacza regularne odciaganie? Odciagam zaraz po nakarmieniu z piersi.

Ania0306

Ja również miałam problem z laktacją. Po cc wcale pokarmu nie miałam. Potem miałam bardzo malutko pokarmu a córka szybko pierś odrzuciła i nie chciała ssać. Mleko musiałam odciągnąć laktatorem. Piłam lactosan herbatkę na laktację, f.e.m.a.l.t.i.k.e.r szczerze nie widziałam po tym poprawy. Jedyne co to duże ilości wody pomagały. Ściągałam regularnie co 3 godziny przez 30 min. Metodą 7-5-3. Po tym laktacja rozkręciła się. Teraz karmię już 10 miesięcy ponad, pokarmu dużo ale ściągam już rzadziej bo córka tyle mleka nie potrzebuje, teraz to tylko 5 razy dziennie po 30 min ale mimo to pokarmu i tak dużo ściągam - udało się laktację utrzymać.

reklama
reklama

Aguu

Syn nie ssie 15min jednej piersi, tylko aktywnie te 2

W szpitalu kazalu odstawić, bo one krwawily do tego stopnia, że nie dało się użyć laktatora, bo powstawała krew z mlekiem :/ blee

Karmie go co 3h, ale jak coś to przystawiam. W nocy od dwóch dni on się nie budzi przez ponad 4h i nie ma potrzeby dokarmiania go, bo zadowala się mlekiem z piersi.

Ale co oznacza regularne odciaganie? Odciagam zaraz po nakarmieniu z piersi.

Widział was cdl? Ile pieluszek moczy na tym krótkim ssaniu?

Dla samego pobudzenia nie jest istotne ile uda się odciągnąć a to by odciągać. Choćby na sucho.

Ok była krew, odciąganie odpada, ale mogło ssać. Powinni pomoc poprawnie dostawić tak by dziecko ssało i nie raniło.

Do góry