reklama

Rozliczanie PIT- ów przez internet

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez Edysiek, 29 Luty 2012.

1. Edysiek

Edysiek odkrywca

Witam.

Jeśli zdecyduję się na złożenie PITu 37 przez internet, to muszę poinformować swój Urząd Skarbowy o takiej formie rozliczenia, czy wystarczy przesłać samą e- Deklarację ?

2. bejb

bejb Początkująca w BB

Hm, ciężko mi odpowiedzieć, bo sama nie jestem ekspertką w tej dziedzinie:( Ale spróbuj kupić sobie może takie poradnik z Infora pt. "PIT-y za 2011 rok" (kosztuje to kilkanaście złotych) i tam są zawarte chyba wszystkie informacje na ten temat, więc powinnaś znaleźć jakąś odpowiedź.

3. reklama
  4. skierka

skierka Fanka BB :)

ja dzwoniłam do swojego urzędu i powiedzieli że nie trzeba informować. można złożyć i ew zadzwonić i się upewnić że dotarło.

5. joanna_makaronik

joanna_makaronik Zaciekawiona BB

dostajesz urzedowe potwierdzenie ,ze dotarło. nie musisz sprawdzac. Nie musisz powiadamiac ze bedziesz sie przez neta rozliczać. Tylko uwazaj bo te programy czasami płątaja figla i moga wysłać niekompletny formularz, albio podmienić pesel na NIP- mnie to spotkało:szok:

6. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Nie ma koniecznosci powiadamiania urzędu o sposobie złożenia PIT. Tak samo jak nie informuje Pani urzędu, ze wysłyła Pani PIT pocztą.

7. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

A przy okazji - jestem bardzo dobrego zdania o Krajowej Informacji Podatkowej tel. 801 055 055. lub (22) 330 0330

Poleć forum