reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozliczanie PIT- ów przez internet

Edysiek

odkrywca
Dołączył(a)
25 Wrzesień 2008
Postów
6 109
Miasto
dolnyśląsk
Witam.

Jeśli zdecyduję się na złożenie PITu 37 przez internet, to muszę poinformować swój Urząd Skarbowy o takiej formie rozliczenia, czy wystarczy przesłać samą e- Deklarację ?
 
reklama
Hm, ciężko mi odpowiedzieć, bo sama nie jestem ekspertką w tej dziedzinie:( Ale spróbuj kupić sobie może takie poradnik z Infora pt. "PIT-y za 2011 rok" (kosztuje to kilkanaście złotych) i tam są zawarte chyba wszystkie informacje na ten temat, więc powinnaś znaleźć jakąś odpowiedź.
 
ja dzwoniłam do swojego urzędu i powiedzieli że nie trzeba informować. można złożyć i ew zadzwonić i się upewnić że dotarło.
 
dostajesz urzedowe potwierdzenie ,ze dotarło. nie musisz sprawdzac. Nie musisz powiadamiac ze bedziesz sie przez neta rozliczać. Tylko uwazaj bo te programy czasami płątaja figla i moga wysłać niekompletny formularz, albio podmienić pesel na NIP- mnie to spotkało:szok:
 
dostajesz urzedowe potwierdzenie ,ze dotarło. nie musisz sprawdzac. Nie musisz powiadamiac ze bedziesz sie przez neta rozliczać. Tylko uwazaj bo te programy czasami płątaja figla i moga wysłać niekompletny formularz, albio podmienić pesel na NIP- mnie to spotkało:szok:

Nie ma koniecznosci powiadamiania urzędu o sposobie złożenia PIT. Tak samo jak nie informuje Pani urzędu, ze wysłyła Pani PIT pocztą.
 
Do góry