reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozmiar ubranek na start

Dołączył(a)
12 Lipiec 2022
Postów
14
Mam pytanie. Jaki rozmiar ubranek kupić dla noworodka 50 czy 56? Wiem że synek może się urodzić przedwcześnie wiec może być mały. Pierwszy synek który też był wczesniakiem miał 50 cm niestety zmarł więc nie mam doświadczenia. Proszę o rade
 
reklama
Mam pytanie. Jaki rozmiar ubranek kupić dla noworodka 50 czy 56? Wiem że synek może się urodzić przedwcześnie wiec może być mały. Pierwszy synek który też był wczesniakiem miał 50 cm niestety zmarł więc nie mam doświadczenia. Proszę o rade
Kup 2 komplety (pajac, body i czapeczka) 50 i 56. Na start bedzie jak znalazł. Możesz kupić więcej rozmiaru 56 ale 50 wystarczą dwa komplety;)
 
Ja bym proponowała zaopatrzyć się w 56.
Może być wcześniakiem ALE nie musi 😉
Dlatego 50 owszem możesz coś mieć pod ręką ale symbolicznie- w razie czego. Dzisiaj ubranka można kupić niemal wszędzie od razu i od ręki, więc w razie potrzeby owe 50'tki dokupisz .

A jeśli nakupisz od razu tych mniejszych a potem będą ci kompletnie niepotrzebne ?
Oczywiście jest to po prostu kwestia twojej zasobności finansowej, bo nikt ci nie zabroni w zaopatrzenie się w mniejsze rozmiary, tylko co jeśli będą one kompletnie niepotrzebne.

Także : kupuj 56, a 50 parę na wszelki wypadek- i dopiero potem w razie czego dokupisz.
 
Jestem w 33 tygodniu, a Maluch na dole siatki centylowej. Mam dwie pary bodziaków na 50, reszta na 56. Uznałam, że najwyżej chwilę w tym popływa i już🙂 Poza tym, różne marki mają różne rozmiarówki, a po wypraniu zawsze coś się skurczy🙂 Ostatecznie zamówić coś od ręki to też nie problem.
 
Myślę, ze warto też zapytać mamy i teściowej jakiej wielkości urodziłaś się Ty i Twój mąż.
Ja czekam na bliźnięta i w związku z tym tych 50 mam sporo więcej niż dziewczyny, ale inna sprawa, ze żadnego nie kupiłam 😆 wszystkie są od koleżanek i rodziny. Widać, ze wiele zupełnie nieużywanych.
 
Mój synek urodził się 3 tyg przed terminem i miał 59 cm ja wzięłam do szpitala ubranka 56 i 50 też wiedziałam że urodzi się wcześniej. Więc ledwo się zmieścił w te 59 a 50 oddałam dziewczynom na sali bo ich dzieciaczki były malutkie. No ale u mnie w rodzinie ogólnie " długie" dzieci się rodzą. Więc chyba dlatego synek był większy
 
Ja kupowałam tylko na 56. Córka urodziła się 54 cm i niektóre ubranka były trochę za duże np pajace. Miałam też kilka na 50 i były idealne. Nie wyrosła z nich jakoś mega szybko.
 
Ja większość ubranek mam kupionych w rozmiarze 56. Mam może 2 body na długi rękaw w rozmiarze 50. Nawet nie wiem czy się w to zmieści 🙈 Chyba lepiej żeby ciuszki były ciut za duże i podwinąć rękawki niż żeby były za małe 😊 Najwyżej się dokupi mniejszy rozmiar, a ten większy i tak wtedy wykorzystasz w późniejszym czasie 🙂
 
No właśnie wszystko zalezy od dziecka. Moja corka urodzona o terminie, a dokupilam po jej urodzrniu 50, chodzila w nich miesiąc. Synek za to byl w jednych ciuszkach w szpitalu, bo 56 byly malawe, teraz szykuje sie chyba tez wieksze dziecko to jak dalej bedzie tak rósł, jak brat to pare 62 i potem 68😅 a u Ciebie najlepiej chyba właśnie 56, w razie czego mozna z dnia na dzien zamowic czy kupic gdzies ubranka ;)
 
reklama
Ja bym proponowała zaopatrzyć się w 56.
Może być wcześniakiem ALE nie musi 😉
Dlatego 50 owszem możesz coś mieć pod ręką ale symbolicznie- w razie czego. Dzisiaj ubranka można kupić niemal wszędzie od razu i od ręki, więc w razie potrzeby owe 50'tki dokupisz .

A jeśli nakupisz od razu tych mniejszych a potem będą ci kompletnie niepotrzebne ?
Oczywiście jest to po prostu kwestia twojej zasobności finansowej, bo nikt ci nie zabroni w zaopatrzenie się w mniejsze rozmiary, tylko co jeśli będą one kompletnie niepotrzebne.

Także : kupuj 56, a 50 parę na wszelki wypadek- i dopiero potem w razie czego dokupisz.
Mój królewicz w ogóle się nie zmieścił w 56 😂 zaczynał od 62
 
Do góry