reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozmowy na temat szczepien

U nas strasznie drogo :( 5w1 po 200 zł, 6 w 1 po 280 zł, pneumokoki po 400 zł za dawke, meningokoki tez, rotawirusy po 160 zł. Masakra, jak policzyłam to zdecydowlaismy sie na prywatne szczepienia bo cenowo wyslo taniej, a myslalam ze jak zapisze sie na NFZ to cos zaoszczedzimy. I pani pielegniarka taka, ze bez kija nie podchodz, wiec generalnie calos strasznie drogo i na niskim poziomie. A kolejna przychodnia kawal drogi od nas.
 
reklama
Loka to wez recepte i kup szczepionki sama!!! W aptece duzo takiej zaplacisz. Potem wloz do lodowki a jak bedziecie szli na szczepienie to zapakuj w torbe termoizolacyjna.
 
U nas 5w1 kosztuje 111 zł, czyli wychodzi że na wiosce najtaniej.
Ja jednak szczepiłam zwykłymi. Córcia trochę płakała, ale u nas jest złota kobieta od szczepień. W dodatku sama bardzo przeżywa szczepienie.
 
My dzisiaj juz po szczepieniach. U nas tez w udo szczepią,a Mluch był glodny to na rotawirusy wciagnał szczepionke pieknie :) Narazie nie goraczkuje a i humor mu dopisuje, zaczał sobie gaworzyc do karuzelki. Choc wczesniej, zaraz po szczepionce, był troszke taki rozbity.
 
Hej Dziewczyny,

Jest już może któraś z Was po szczepieniu na pneumokoki? Jaka reakcja maluszków? Ja idę z Młodym jutro albo w środę, choć nie ukrywam że jeszcze trochę się waham czy to aby na pewno nie nadgorliwość.
 
Zovitka my dzisiaj mielismy na pneumokoki. Szczepionka ponoc bolesna, Maluch narazie spi, nie goraczkuje, jest spokojny. Podobnie jak po szczepieniach 6w1. Dam zanc jesli cos sie zacznie dziac, ale mam nadzieje ze nic nie bedzie :) dzisiaj tez wzielismy pierwsza dawke na meningokoki.
 
Zovita, my szczepiliśmy na pneumokoki razem z pierwszą 6w1 i poza płaczem w trakcie i chwilę po nie było żadnych niepokojących objawów :tak:
My za to w środę bierzemy pierwszą dawkę przeciw rotawirusom ale to doustnie więc bez większego stresu.
 
reklama
Zovita - ja na razie u dwójki robię tylko standard (w formie 5 w 1). Nad pneumo i meningo zastanowię się jak Młoda bedzie miała iść do przedszkola.
 
Do góry