reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozmowy o karmieniu piersią / butelką

reklama
mata - no to niezla ta laktacje mialas od 17 tyg:szok: ciekawe od czego to zalezy...

nie wiem od czego, leżąc na patologii ciązy spotkałam jedna dziewczynę co tez miała hiperlaktację, więc nie panikujcie na zapas ;-). Widocznie tak u mnie hormony działały. Ja karmiąc mojego żarłoka do syta mogłam z tej piersi wydoić jeszcze 200ml :szok: nie wspominając że druga tez była pełna.
Na szczęście przed porodem to jedynie w nocy jak przypadkowo ścisnełam pierś przez sen to cos pociekło no i im bliżej porodu to każde intensywniejsze myslenie o maluszku powodowało plame na bluzce... przy karmieniu to całkiem jazda, bo mleko lało sie strumieniami i wkładki laktacyjne to hurtem szły u mnie :sorry2:

Małą karmiłam do marca zeszłego roku (do 21 miesiaca) ale jeszcze w maju miałam trochę mleka :sorry2: potem się zdziwiłam, ze tak nagle juz piersi nic nie produkuja, a one po prostu przez ciąże się zblokowały :-D
 
mata-kow miałaś poprostu swoja prywatną mleczarnie :)I super, niektóre kobiety narzekaja, ze wogole nie maja pokarmu.
 
Ilość pokarmu nie zależy od wielkości piersi, także spokojnie.

dokładnie! Znajoma ma cyce jak donice (serio ogromniaste) i nie dała rady ani pierwszego maluszka ani drugiego karmić :tak: z kolei druga co ma rodzynki już 2 lata karmi :tak:

no i karmienie piersią siedzi w głowie - jesli ktoś nie jest nastawiony na karmienie, to cięzko mu będzie. Ja miałam hopla na tym punkcie to i pokarmu dużo (choć tez sa wyjątki od tej reguły ;-))
 
mata- hehe ladnie, ciekawe jak to bedezie u mnie, ja cycki juz mam wielkie a chcialabym karmic cyckiem, nawet bardzo.... a slyszalam ze laktacja laktacja ale niektore kobiety nieumia karmic i sie nie moga nauczyc#? niewiem czy to ma sens co napisalam....
 
Kamilaedi ja miałam wklęsłe brodawki, w szpitalu cycki twarde jak kamień, bo mala nie umiała chwycic, a ja jej pomóc... dopiero jedna połozna mi pokaząła co i jak, potem M mnie poratował nakładkami silikonowymi, bo miałam juz tak sutki popękane, że więcej krwi niz mleka leciało,a le pomalutku i poszło ;-) teraz mam sutki wyciągnięte przez 21 miesięcy karmienia, więc się łudze, ze będzie lepiej, ale i tak silikonowe nakłądki kupie w razie czego eby zaoszczędzić sobie bólu ;-)

Początki zawsze są trudne, ale jak chcesz karmic, to nie możesz się zniechęcać :tak:
 
Jakiś msc temu byłam przekonana,że będę karmiła piersią, ale ostatnio coś mi się przestawia w głowie
Czy ogólnie można od razu dzidzię przyzwyczaić do butelki ? Co jest lepsze dla malucha?
 
reklama
Do góry