reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozmowy o karmieniu piersią / butelką

nefi gdzieś czytałam (tylko nie pamiętam już gdzie), że na laktację też dobra werbena - ja mam herbatkę, smakuje nieźle, ale piję niregularnie, bo regularnie hipp i jeszcze jedna ziołowa dla mam.
No i za dużo płynów ponoć nie działa dobrze na laktację - w sensie powyżej 3 litrów.
 
reklama
Mam pytanie do mam na MM.

Jakie mleko dajecie, ile Waszę maluchy zjadają, Jak wychodzi cenowo, Czy są objawy nieporządane jak np bóle brzuszka czy kolki, czy biegunki.

Prosze o opinie.
 
pinula30 moja mała jest już 1,5 miesiąca na Bebiko i problemów nie ma żadnych :tak:
Z jedzeniem różnie bo raz wtrąbi 130ml a raz 60ml bo się leniowi ciągnąć nie chce.
Cenowo hmm 13,5zl za paczke starcza gdzies na 2 dni.
 
Mój synek też jest na Bebiko i jest ok. Nie ma kolek ani innych "efektów ubocznych" :) Zjada 120-140 ml jednorazowo, ok 7 razy na dobe. Cenowo, tak jaki pisze inamorate, nie ma tragedii
 
Hej dziewczyny !

Mam pytanie ... czy któraś z Was daje maluszkowi mleko nutramigen ? Mój maluszek ma 7 tygodni i potrafi zjeść ,aż 200 ml . Zastanawia mnie czy to nie za dużo ?
 
karolina na moje oko to dosc duzo, ale nutramigen jest innym mleczkiem niz to bebiko, bebilon itp.
Jesli nie ulewa, brzuch go nie boli to jest wszystko dobrze.
 
Hej co sądzicie czy wiecie o butelkach dr. Brown?? Tak wpadły mi dzis w sklepie w oko i przypominało się, że ponoć dobre..
Kiedys wkoncu przejdziemy na butle i zastanawiam sie czy wlasnie nie na te butelki.

Co do mleka to w necie czytałam, ze mamy potrafia karmic piersia a na noc dawac butle by dluzej i spokojniej dziecko spało.
Chciaabym tak bardzo ALE.. wczoraj sprobowalam- o 24 zamiast cyca poszla butla ( no i na koniec cyc by zasnal) z butli wypil 60 ml a z cyca nie wiem, ale tez troche. Mleko dostał dla głodnych dzieci... przespał nie pełne 3 godziny :/ Wiec ani o jote lepiej jak na cycu i ja juz nic nie rozumiem. Szczegolnie na czym to mleko dla głodniejszych dzieci ma polegac :/
Nie wiem moze sprobuje nastepnym razem aptamila dla glodnych ( teraz mam SMA tego w pl nie ma, ale to jak juz wyprosilam to w szpital dawali i tak pociagnelam)..

Ogolnie mleko mam zawsze w zapasie, ale potrafie 2 tyg nic nie dac a czasem doladowac chce sie 2-3 razy w tygodniu..
 
Angel no właśnie na czym to mleko dla głodnych dzieci "polega" ?? Ja myślę że to może być trochę taki pic na wodę :sorry2:
A z budzeniem się to nie tylko kwestia "jedzenia" ale przede wszystkim charakteru dziecka ...
Moja Duśka po modyfikowanym czasem po dwóch godzinach głodna a na piersiowym przesypia 10 h :sorry2:
 
10 h?!?!?! :szok::szok: Ło losie...
Pewnie masz racje, ale ja nie prosze o wiele - 5 godzinek gdyby mi dal tak ciagiem przespać życie było by piekniejsze :/ A nie kimanie od wieczora do 9-10 rano czasem, ale co to za kimanie jak on marudzi popija co godzine, pol ..chce wstac na chwile pobawic sie i znowu spac.. a ja z bolem glowy czesto wstaje od takiego wstawania co rusz :-(

Co do tego dla glodnych nie wiem.. tyle pisze , ze specjalna formula dla glodniejszych dzieci :sorry2:
Teraz sie zastanawiam nad aptamilem dla glodnych moze lepszy... mam 3 kartoniki tez te gotowego od poprzedniej spolokatorki bo jej synka bolal brzuszek po nim i mi dala.
Mozna tak poprotu zmienic mleko dziecku?
 
reklama
Angel kapuję ... Mój Borysław co dwie godziny się budził w nocy a nawet jak już przesypiał te 5-6 bez jedzenia to co chwilę się wybudzał "na smoka" ... Dał mi w dupę konkretnie ....

Jak zmieniałam Borysowi mleka to robiłam to stopniowo , ale ja robiłam to w proszku więc wsypywałam najpierw jedną łyżeczkę do "starego" mleka , potem dwie itd ... Z drugiej strony mleko matki co dzień ma inny skład ...:sorry2:
 
Do góry