reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozmowy o karmieniu piersią / butelką

Angel ja używałam butelek dr.browna nim dowiedziałam się o istnieniu Calmy są ok, nie płynie w nich za szybko i mają dobry system odpowietrzania, więc powietrza dziecko się mniej nałyka
 
reklama
ANGEL , ja podaje mleko Bebiko 1, o 20:00 wypija 120ml czasem 150 i spi do 4 rano. Tylko na to potrzeba czasu przynajmniej tak było u mojej Poli tzn. dopiero po paru dniach, na poczatku budzila sie o 0.00 w nocy. A przez dzien normalnie cyc :-)
Pediatra powiedział mi że jeżeli zobaczę że budzi sie wcześneij mogę dodać do tego mleka pół płaskiej łyżeczki kleiku ryzowego zeby zageścić jej to.
Moja Pola na cycku budziła się w nocy co dwie godz. Masakra.
 
ANGEL , ja podaje mleko Bebiko 1, o 20:00 wypija 120ml czasem 150 i spi do 4 rano. Tylko na to potrzeba czasu przynajmniej tak było u mojej Poli tzn. dopiero po paru dniach, na poczatku budzila sie o 0.00 w nocy. A przez dzien normalnie cyc :-)
Pediatra powiedział mi że jeżeli zobaczę że budzi sie wcześneij mogę dodać do tego mleka pół płaskiej łyżeczki kleiku ryzowego zeby zageścić jej to.
Moja Pola na cycku budziła się w nocy co dwie godz. Masakra.

A jak z twoja laktacja?? Bo mi wystarczylo, ze dzis pierwszy raz (hehe a pisalysmy o tym dziewczyny;)) ) przespal 5 godzin to bylam tak przesiaknieta i zalana mlekiem, napeczniale piersi no masakra skrajnie nie komfortowe to :/
Kleik ryzowy myslalam o tym, myslalam..
 
Na początku tez tak miałam ale po porostu ściągam mleko o 21, i jest spoko rano jak Pola budzi się to normalnie cyc. Nic nie zlane, pełen komfort :-)
 
mi Mały od początku tego tygodnia przesypia całe noce (karmię ok19-20 i potem śpi do 5-6 rano) ale nawet nie odciągałam mleka i już po paru dniach organizm się przyzwyczaił i nie przesiąkam :-D rano piersi są nabrzmiałe ale przynajmniej jest sucho wystarczyły 2-3dni
 
Duszka też przesypia całe nocki , a moje cycki niestety się nie przyzwyczaiły :sorry: Nadal muszę spać w biustonoszu :crazy:
 
Oj dziewczyny nie było dnia /nocy od jego narodzin bym była bez stanika.. ;( Juz mam troche dosc.. Rzadko kiedy nocka bez przecieków- dzis zalana byłam CAŁA bo juz chwile pospał dłużej.
Juz kupilam sobie najtansze papmersy i wkladalam takiego rozlozonego zamiast wkladek!!
Koszmar :(
Nie sadze by mi sie piersi przyzywczaily do nie karmienia tak dlugo ( zreszta nie sadze by tak dlugo po butli spal ostatnio 3 h) skoro od 2,5 msc nie potrafia a on rozwala mi laktacje co chwile inaczej jedząc. Dzis dopiero zeszlam z wyra bo spal jadl, spal jadl a ja przysypialam miedzy czasie padnieta tez. A budzil sie co pol -do godziny max..
 
no stanik to ja też noszę i w nocy.. my zawsze jedliśmy spokojnie najpierw co 3h jak w zegarku więc było 8 karmień i pamiętam że na początku jadł po 10min i jedna pierś na jedno karmienie, potem było 6 karmień na dobę (dłuższe przerwy w nocy) i po 10 min każda pierś i teraz zeszliśmy do 5karmień przez dzień i je po 15min pierś.. akurat w tym temacie nie było nigdy żadnych niespodzianek, żadnego wiszenia na cycku ani nic takiego
 
reklama
Do góry