reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozmowy o karmieniu piersią / butelką

Nefi no właśnie ona duża się urodziła bo 4.30kg a teraz taka drobniutka. Mój lekarz nie widzi narazie nic złego bo w siatkach się miesci ale powinna potroic swoja wage urodzeniowa do roku a u nas to raczej nie ma szans dlatego pytam ile jedza wasze dzieci czy dajecie im czyste mleko czy zawsze z kaszka?
 
reklama
polak Nati je tylko mleko plus zupki jarzynowe i z mięskiem. Kaszek nie cierpi, więc u mnie odpadaja. Co do przyrostu wagi to serio pół kilo na miesiąc to jest ok. Nati tyle np. nie przybiera. Co do siatek centylowych to ja w ogóle się nie wypowiadam bo moja lekarka na to w ogóle nie patrzy. Patrzy na ogólny stan dziecka. Czy jest pogodne czy dobrze się rozwija, czy robi postepy zgodne z jego wiekiem. Poza tym pisałaś, że Malutka leczycie to tez ma wpływ. Mi Nati w trakcie leczenia spadała wagowo.
 
Nefi no właśnie u mnie zje rano 120mleka potem zje 190ml zupki potem w ciagu dnia 120, 150, 210 zje po spaniu i w nocy dwa razy po 120. Staram sie aby to 150 było kaszka.
Kaszki mi nie pociagnie przez smoka tylko lyzeczka.
Babcia tylko chodzi i mowi jaka kruszynka ze za malo zebym caly czas jej dawala kaszke a nie samo mleko.

A co do rozwoju to jest ok bo 6 miesiecy i raczkowala teraz od7 staje chodzi przy meblach i najwazniejsze ciagle powtarza MA MA :)
 
polak i Ty się martwisz. dziecko Ci sie pieknie rozwija. ciesz sie kobieto.:tak::tak: co do naszych mam to one niestety często maja wyobrażenie dziecka z czasów kiedy norma było zagęszczanie mleka mąka krupczatką i dzieci puchły w oczach. :tak: no niestety ja tez walczę z moja mamą, która chetnie by Natalke karmiła cały czas, inna sprawa, że Mała na szczęście się nie daje.
 
polak nie słuchaj mamy, - jak lekarz mówi że ok, a mała dobrze się rozwija, to jest ok. I nie ma sensu szukać dziury w całym, ani zapychać dziecka kaszką. Zupki i tak Ci dużo zjada, bo u nas jak jest połowa połowy małego słioczka, to wszystko, potem podobna ilość owocu, a kaszka jest raz (wieczorem) na moim mleku albo mleczno-ryżowa i zjada max 100ml, a bywa, że wcale. Albo że nam jeden posiłek wypadnie. Do tego cyc no limit.
Mi Rafał przybierał najpierw jak szalony, a teraz na przestrzeni ostatnich 6 tygodni przybrał niecałe 300g i tez jest ok. Zdaniem lekarki to nawet ma tyci gram za dużo ;-)
Tak więc zachęcaj małą do jedzenia, ale nic na siłe i pamiętaj, że podstawą diety naszych maluszkó jest nadal mleko.
 
POlak a bo za czasów naszych mam chude dziecko to niedożywione i niezadbane dziecko .
A teraz jest na odwrót ... Niedożywione dzieci są zazwyczaj otyłe .
Ja się tam nie znam ale moim zdaniem to Pola je ok , widocznie w brzuszku dobrze jej się rosło ale może będzie drobinka i tyle .
A starsza córa jak waży ?? Duża dziewczynka czy z tych drobniejszych ??
Idula je tak :
rano kaszka na około 120ml mleka - jedzona łyżeczką
potem mleko lub deserek mleczno-owocowy około 170 ml
obiad, czasami około 190ml czasami tylko pół
mleko 150-170
kaszka na kolację podobnie jak na śniadanie .
Do tego czasami chrupki do pochrupana .... w nocy nie je ...

waży jakieś 7kg
 
polak - ja tez uwazam ze z Pola jak najbardziej ok za mna tez chodzi tesciowa i owi ze powinnam mu manny nagotowac ze jej syn na mannie chowany i jaki zdrowy i silny - i troche otyly zapomniala dodac. Ze niby Adasiowi zebra widać , my wazymy ok 9,5 kg a urodzony 3690

nasze menu:

wersja jak chodze na poopolodnie

5 rano pobudka i cyc
9-10 kaszka mleczno-ryzowa 120-150 ml czasem tylko 75 a nawet nie
kolo 12 byl cyc a od paru dni nie chce
13-14 obiadek ok pol malego sloiczka - zadko kiedy caly
ok 16 - 180 ml mm
ok 18 owocek
ok 20 - 180 ml mm
ok 22 - cyc i po 24 cyc co godz

wersja na rano

5 cyc
7 - 180 ml mm
9 - kaszka mleczno ryzowa
12 -obiadek
14, 16 - cyc
18 - owocek
po kapieli ok 19:20 cyc
22 cyc i potem cyc co godz
 
Witajcie młode mamusie.

na naszym forum działa poddział ekspercki,
CHICCO wszędzie tam, gdzie dziecko

w którym odpowiada na pytania , nasza ekspertka Gosia Borecka, doula
( odkryj swoją ścieżkę macierzyństwa | Gosia Borecka – doula w Warszawie i online )

Jest mamą piątki dzieciaczków i ma ogromne doświadczenie w tematyce noworodkowej i niemowlęcej a także okołoporodowej
biggrin.gif


Zajrzyjcie do niej.
 
Dopisuję się jako nowa :-)
Krzyś urodzony z wagą 4380g, obecnie waży niecałe 11 kg. Ubranka nosi rozmiar 86 (nie wiem ile ma cm - dowiem się na szczepieniu).
Karmiłam wyłącznie piersią do 6 miesiąca (przybierał wtedy najwięcej), po 6 miesiącu zaczęłam rozszerzać dietę (nie dojadał samym mleczkiem). Jak miał 9 miesięcy, sam się odstawił od piersi.
Teraz je:
8-9 rano - 180 ml mm
około 12 - 230 kaszki manny (Bobovity)
około 15 - zjada duży słoiczek z obiadkiem, albo domowe danie - ile chce
około 18 - zjada jakiś owoc/kisielek albo 180 ml kaszki jakiejś tam smakowej (wtedy już później nie dostaje o 19 jogurciku, tylko koło 20.30-21 - owoc)
19-20 - zjada jogurcik
22 - wypija 210 mleka z kleikiem :-)

Pokarmu jeszcze trochę mam i odciągam ile mogę - marne 50 ml na dobę :-( ale dobre i tyle ;-)
 
reklama
dorotek22 witaj
jak ja bym chciała żeby mój szkrab sam sie odstawił pomału od piersi :zawstydzona/y:
z drugiej strony wole zeby pił moje mleczko niż mm, ale teraz coraz trudniej bedzie go odstawic samemu.
 
Do góry