reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozmowy o karmieniu piersią / butelką

kasiurek kompot z jabłek na lepsze trawienie dla dziecka, żeby było mu łatwiej się wypróżnić :-) wiem bo sama pytałam kiedyś dziewczyn o to hehe :-D
 
reklama
Kasiurek wiem o obwiazywaniu sie bandazem..
Pozatym ściąganie minimalnych ilości byle ulzyc.cyckom i by zrozumiały że już pracować tyle nie musza ;-)
 
Dziewczyny,nie mam czasu zeby watek przesledzic...
Moze powiedziec czy ktoras od poczatku mieszala swoje mleko ze zmodyfikowanym? W jakich proporcjach?
Mały nie chce piersi,musze odciagac...
teraz wypija 40ml na raz i nie wiem czy to mu nie za malo-bo cyca nie chce za nic...
 
Mami - co do mieszania nie pomogę,ale spróbuj go karmić przez kapturki jak się uda to za kilka dni (najlepiej w nocy jak będzie zaspany) wciśnij mu cycusia do buzi - bardzo możliwe że załapie(jeżeli na śpiku się nie skapnie że coś nie tak i będzie ciągnąć pierś to mu już nie odpuszczaj - nawet jak będzie się darł nie wiem jak - na pewno w końcu złapie tą pierś i być może się Wam uda!)
 
MaMi faktycznie kapturki moga pomoc- choc nie koniecznie zeby zalapal piers ( u mnie nie udalo sie za nic) - ale wlasnie maly mysli, ze ciagnie gumowego smoka i żłopie mleko prosto z maminego cyca :) DLatego tez nasz plynnie przechodzi z cyca z kapturkiem na butelki i smoki bez problemow nie zaburza sie jedno z drugim :tak: Po
zatym Twoj maluszek w tym momencie powinien wypijac ok 40 ml wiec pije idealnie do swojego wieku!
 
reklama
hej dziewczyny,
ja zdaje relację z moich przygód z karmieniem Natalki. Może którejś sie przyda. Zaczęłam ja dokarmiać mm, w ruch poszła Calma. O dziwo po Calmie mała lepiej piers zaczęła chwytac. W moim przypadki jednak dokarmianie było koniecznościa. To fakt, że kobieta ma mleczko na potrzeby maluszka, tylko co zrobic jesli maluszek jest za słaby aby na tyle pobudzić laktacje mamie na ile on potrzebuje?? Tak właśnie było u nas, mała była za słaba i za słabo ssała. Mój ból polega na tym, że dalej nie moge odciagna za wiele pokarmu. Do tego mała ma maratony po 8 godzin nie spania bo "zwiedza" i odciaganie co 3 godziny na pobudzenie laktacji odpada. Max z dwóch cycków to ściagam tak ze 40-50 ml na raz :(. Załamka, gdyby nie to dokramiałabym ja swoim butla. Także drogie mamunie ja cięzko przezywałam danie małej mm, ale udało sie pogodzić mm z karmieniem piersia, nie ukrywam Calma mi bardzo pomogła (tak na marginesie troszke trwało zanim Mała załapała jak ja ssać i najpierw karmiłam ja strzykawką). Wydaje mi się, że jednak trzeba słuchac swojej intuicji, mój błąd polegał na tym, że nie pobudzałam laktacji wtedy kiedy byłoby to najbardziej efektywne, a mała nie dawała rady robic tego sama. Może którejś z Was się przyda to co napisałam.

MOże też macie jakies pomysły jak zwiększyc laktację bez ciagłego pobudzania piersi laktatorem ??? Dodam, że Karmi, bawarkę, inkę z mlekiem, herbatke laktacyjną wypróbowałam i nie działa na mnie :-(

Kasiurek
mięta tez ogranicza laktację.
 
Do góry