reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozmowy o wszystkim i niczym

Jak by usypiali to u mnie nie ma problemu... Ale z tego co czytałam na forach to co Ty jadą na żywca... dziewczyny pisały że wolą rodzić niż 2 raz przechodzić badanie [emoji25] Ohhh od 2 tygodni nie myślę o niczym innym. Wątpię że będą usypiac bo nawet przy tym krotkotrwalym chyba musi być anestezjolog

Jeśli nie masz problemów z tarczyca zdecyduj się na hsg . Powiem tak , jeśli są jakieś mikro zrosty to one puszcza podczas badania i łatwiej będzie zajść w ciąże . Ja się bardzo bałam ze mój jedyny jajowod jest niedrożny ale lęk przed kolejna ciąża pozamaciczna jajowodowa był większy stad chciałam sprawdzić niż ciagle bać się ze znów będzie jajowodowa i stracę drugi
 
reklama
Zobacz załącznik 1070925
Właśnie.. jeszcze Ty się wypowiedz na temat poscieli do wózka, kupujesz?[emoji3]
Poduszki i tak nie są wskazane na początku, a później co mi z takiego kompletu w wózku jak będą upały w lecie?[emoji23]
Ja sobie uszyłam komplet taki podobny, ale cieńszy [emoji6] a na kocyk taki jak wstawiłaś też się czaję, na pewno zamówię, bo jest cieplutki milutki [emoji6] to, że lato to nie znaczy, że zawsze ciepło będzie, jednak mieszkamy w Polsce [emoji23]
 

Załączniki

  • IMG_20200115_163448.jpeg
    IMG_20200115_163448.jpeg
    71,1 KB · Wyświetleń: 94
Ostatnia edycja:
Koszt histero+laparo bo tak robiłam to ok 6 tys ale spokojnie to można zrobić na NFZ ja czekałam 2 miesiące bo wolałam kasę w kieszeni zostawic. Zgłaszasz się na czczo znieczulenie ogólne badanie jedno jak i drugie trwa 15-20min przy histeroskopi wsuwaja przez wziernik kamerkę do macicy i ogląda się całe wnętrze czy są jakieś zmiany a podczas laparo wchodzą przez pępek i robią małą dziurkę np po lewej stronie i też wprowadzają kamerę oglądają i jeśli coś jest to usuwają odrazu a po badaniu wybudzają dają kroplówki i zostajesz 24 godz bo musisz zostać na obserwacji ogólnie bólu nie ma tylko szwy po laparo trochę ciągną i po tygodniu się je zdejmuje i wyniki masz odrazu przy wypisie. Ja polecam bo to badanie sprawdza wszystko wykrywa zrosty torbiele polipy nadrzerki endometrioze i sprawdza drożność jajowodów i czy układ macicy jest prawidłowy.
Kojarzysz koszt badania ? I jak ono wygląda? Pod znieczuleniem?



Tak w ogóle cześć kobietki. Zawaliłam sprawę bo gin kazał dzisiaj iść na progesteron czyli 7 dni przed @. A ja się zamotalam bo przeczytałam że nie trzeba robić na czco i że pójdę spokojnie po pracy . A się okazało że tylko do 12. I że jednak trzeba być ma czczo... Czy wynik badania będzie niewiarygodny jeżeli zrobię to jutro czyli 6 dni przed @ ?
 
@Mimi759 strasznie smutne mieliście święta w 2018 roku :( mam nadzieje, że te w 2019 były dużo radośniejsze i spokojniejsze. A tak w ogóle to „Mimi” to moja córka (wszyscy tak do niej mówią), a Adam ma na imię moj tata :D życzę Ci z całego serca, żeby Twój synek miał lepszy charakter[emoji85]

Rozpisałam się jak nienormalna[emoji50]
No do mnie też całe dzieciństwo wszyscy tak mówili. A co do wyboru imienia ja od zawsze chciałam chłopca. Jak potwierdzona została płeć to gdzieś podświadomie wybrałam to imię i zaczęłam tak o nim myśleć jako o Adasiu. Gorzej bo długo musiałam przekonywać męża do tego imienia. A co do świąt no cóż 2018 to były najgorsze w moim życiu. A w 2019 też całe święta w stresie bo było podejrzenie że maluchowi przestał rosnąć brzuszek. A że to taki czas był a nie inny to przepłakałam jeden dzień i stwierdziłam że trzeba walczyć. Na szczęście tóż po świętach na kontroli okazało się że rośnie i to prawdopodobnie było przemierzenie na poprzedniej wizycie.
 
Ja sobie uszyłam komplet taki podobny, ale cieńszy [emoji6] a na kocyk taki jak wstawiłaś też się czaję, na pewno zamówię, bo jest cieplutki milutki [emoji6] to, że lato to nie znaczy, że zawsze ciepło będzie, jednak mieszkamy w Polsce [emoji23]Zobacz załącznik 1070933

Kurczę ale namawiacie![emoji23][emoji23][emoji23]
Piękny ten Twój komplecik a powiedz mi fajny ten materiał wafelkowy? [emoji5]
 
Ja sobie uszyłam komplet taki podobny, ale cieńszy [emoji6] a na kocyk taki jak wstawiłaś też się czaję, na pewno zamówię, bo jest cieplutki milutki [emoji6] to, że lato to nie znaczy, że zawsze ciepło będzie, jednak mieszkamy w Polsce [emoji23]Zobacz załącznik 1070933
U niektórych te kocyki na allegro są do wyboru: bez wypełnienia albo z dwoma rodzajami wypełnień. Ja pomyślałam że właśnie te bez będą idealne na nasz czas. U mnie problem polega na tym że nie umiem się zdecydować który wzór.
 
Koszt histero+laparo bo tak robiłam to ok 6 tys ale spokojnie to można zrobić na NFZ ja czekałam 2 miesiące bo wolałam kasę w kieszeni zostawic. Zgłaszasz się na czczo znieczulenie ogólne badanie jedno jak i drugie trwa 15-20min przy histeroskopi wsuwaja przez wziernik kamerkę do macicy i ogląda się całe wnętrze czy są jakieś zmiany a podczas laparo wchodzą przez pępek i robią małą dziurkę np po lewej stronie i też wprowadzają kamerę oglądają i jeśli coś jest to usuwają odrazu a po badaniu wybudzają dają kroplówki i zostajesz 24 godz bo musisz zostać na obserwacji ogólnie bólu nie ma tylko szwy po laparo trochę ciągną i po tygodniu się je zdejmuje i wyniki masz odrazu przy wypisie. Ja polecam bo to badanie sprawdza wszystko wykrywa zrosty torbiele polipy nadrzerki endometrioze i sprawdza drożność jajowodów i czy układ macicy jest prawidłowy.
2 miesiące na NFZ? To nie aż tak długo... Zapytam o to swojego lekarza dzięki za tak wyczerpująca odpowiedź
 
Kurczę ale namawiacie![emoji23][emoji23][emoji23]
Piękny ten Twój komplecik a powiedz mi fajny ten materiał wafelkowy? [emoji5]
Ja jestem zachwycona! będzie taki w sam raz na cieplejsze wiosenne dni [emoji4] mała będzie miała coś na sobie, ale się pod tym nie ugotuje
U niektórych te kocyki na allegro są do wyboru: bez wypełnienia albo z dwoma rodzajami wypełnień. Ja pomyślałam że właśnie te bez będą idealne na nasz czas. U mnie problem polega na tym że nie umiem się zdecydować który wzór.
Ja bym chciała właśnie bez wypełnienia, ten milusi kocyk i bawełna [emoji4]
 
Koszt histero+laparo bo tak robiłam to ok 6 tys ale spokojnie to można zrobić na NFZ ja czekałam 2 miesiące bo wolałam kasę w kieszeni zostawic. Zgłaszasz się na czczo znieczulenie ogólne badanie jedno jak i drugie trwa 15-20min przy histeroskopi wsuwaja przez wziernik kamerkę do macicy i ogląda się całe wnętrze czy są jakieś zmiany a podczas laparo wchodzą przez pępek i robią małą dziurkę np po lewej stronie i też wprowadzają kamerę oglądają i jeśli coś jest to usuwają odrazu a po badaniu wybudzają dają kroplówki i zostajesz 24 godz bo musisz zostać na obserwacji ogólnie bólu nie ma tylko szwy po laparo trochę ciągną i po tygodniu się je zdejmuje i wyniki masz odrazu przy wypisie. Ja polecam bo to badanie sprawdza wszystko wykrywa zrosty torbiele polipy nadrzerki endometrioze i sprawdza drożność jajowodów i czy układ macicy jest prawidłowy.

Jakie u Ciebie były przyczyny, ze lekarz zdecydował się na to badanie?
 
reklama
Nadal umieram z bolu jestem na przeciwbolowych caky czas ale chu..ja daja. Masc posterisan i czopki ktore mi przepisal lekarz. Na razie nie dzialaja ale to pierwszy czopek dopiero. Psychicznie czuje sie rozdarta. Mocze tylek w wannie w bardzo goracej wodzie. Przykladam waciki moczone w korze debu i rycze doslownie. Juz nie wiem jak mam sobienulzyc [emoji24][emoji24][emoji24][emoji24][emoji24][emoji24] staram sie duzo lezec. Chcialabym czuc sie dobrze isc na spacer [emoji24]

Piekne wyprawki dziewczyny juz nie moge sie doczekac waszych pociech.


Rose ja tak samo jak Ty cipka z niczym filmowa ale cycki to porazka. Mialam fsjne cycki przed ciazami teraz to wisza jak uszy jamnika.
 
Do góry