reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Różnica 2 lat między dziećmi

Dołączył(a)
10 Czerwiec 2018
Postów
10
Hej :)
Niewiem czy był taki temat jestem tu nowa i nie znalazłam ...
Czy są tu mamy dzieci które no różnica między nimi wychodzi 2 lata ?
Bardzo mnie to intryguje jak żyć
A więc tak mam dzieci córka lat 8 syn półtora roku i akuku niespodzianka dzidzi 9 tydzień ciąży , o taki psikus niespodzianka od życia . Porody poprzez CC kilka poronień . Ale to tam mniejsza o to , baaaaardzo interesuje mnie jak sobie poradzić w takiej sytuacji po porodzie... Mąż pracuje przy malowaniu samolotów w różnych godzinach czasem jest to 8 godzin czasem 10 a czemu się wydłuża do 13 bo muszą skończyć na już więc jestem jakby w sytuacji że będę odprowadzać córkę do szkoły i odbierać już nie tylko z dzieckiem w wózku ale i kolejnym które też w wózku musi być ? Jako wózek wybrać czy to koniecznie musi być taka beczka podwójna gondola spacerówka jak to wozić podnosić przy krawężnikach masakra
Jak okiełznać niemowlę z dwulatkiem już wtedy ... Wiadomo dwu latek też chce na rączki na kolanka tu do mamy tu się bawi z siostrą ( wcale nie cicho ) i jak to teraz ugryźć ...chcieliśmy trojeczke dzieci aczkolwiek z różnicą 4 lata między tymi najmłodszymi ...eh mamy ... Jak wy sobie radzicie ? Jak to wygląda ? Szczerze ...mnie różnica roku dwóch lat zawsze przerażała .. że to cholernie ciężkie pod względem wychowawczym jak jak i technicznym typu wózki pieluchy tu jedno małe płacze tu drugie ...

Czekamy na przeprowadzkę z pl do Niemiec ..więc to kolejna trudność przed nami , przed córka i przede mną jak ogarnąć dwoje maluchów ..tata ile może tyle przy dzieciach robi jak był tu w pl to karmił przewijała robił zakupy chodził na spacery kąpał usypiał wszytko wszystko , od pół roku jesteśmy na odległość i no taka niespodzianka gdy emocje nas poniosły :p
 
reklama
Rozwiązanie
U
A ja myślę za taką różnica to super sprawa. Widzę to po swojej rodzinie. Na początku może najlzej nie będzie , ale potem dzieci zajmą się sobą nawzajem, będą się bawić , opiekować się soba , jedno pod drugim pójdzie do szkoły i szybciej można wrócić do pracy :) a dzieci... Są dla siebie nawzajem :)
A to kolek czy ząbkowania czy chorób przy żadnym dziecku nie przerobiłam , ani histeria , mam nadzieję że przy kolejnym nie pokażą mi z wzmożoną siła co to znaczy bonpoki co cieszę się rodzicielstwem i nie mam dość dzieci hahahahaha
No mój 2 mięs przed czasem 1700 45 cm rok rehabilitacji i jest jak zdrowy chłopczyk z tymże liczymy go jak " roczniak# " a nie jak 20 miesięcznika ..zachowanie też ma typowo jak roczne dziecko ale lekarze mówią że tak ma być i jest wszystko w porządku , mówi po swojemu od rana do wieczora , chodzi ładnie bez żadnych wad , je już sam próbuje , żadnych komplikacji już nie mamy tylko wiadomo więcej czasu w kwestii rozwoju mowy , motoryki , stabilizacji itd ... Hm no wiem że dam radę jakos muszę nie mam wyjścia :p ale nie znam nikogo z taką roznica wieku ciężko mi się odnieść jak to będzie no i wolę się poradzić mam które taka różnice dzieci mają i doświadczeniem mogą podpowiedzieć :) hmmmmmm tyle pytań a pewnie życie samo zweryfikuje ..kurcze te odprowadzanie do szkoły zakupy takie rzeczy to mnie paraliżuje jak z trójką dać radę
 
reklama
Pisała mama z trójką dzieci co dwa lata :) - chodzi na zakupy. Z dwójką nigdy nie miałam problemu. U mnie panuje zasada -kupujemy jedną rzecz i wychodzimy zawsze za rękę :). Jak miał 2 lata to i lizak się znalazł w koszyku ;). Zwykle nie jemy słodyczy (od czasu do czasu :). A 8 latka to nie 2 latek :) choć takie dzieci już chcą pomagać. Ps. A choroby są paskudne u nas tylko przeziębienie, ale mój wcześniak zawsze ma temperaturę i było ciężko bo mama tylko jedna, a dzieci dwoje (drugie młodsze nie chorowało). I mimo trudu nie mam dość dzieci i za jakiś dłuższy czas może będzie 3 ;).
 
Ostatnia edycja:
U nas 2 lata 5miesiecy jest różnicy i byłam sama przez5miesiecy mąż w delegacji był 400 km ode mnie i byłam w ciąży z mała i musiałam tez sama dac rade i oduczyć wózka u nas 2 lata i 2miesiace mała bez wózka chodzila mając 2.5 roku potrafiła 2.5 km w jedna stronę przejść...mąż raz w miesiącu przyjeżdżał tylko weekend....
 
Kurcze jak tak teraz jestem bliżej tematu .... Jakie to cholernie niesprawiedliwe że nasi faceci muszą robić kajś daleko :/
No ale dzięki za podpowiedzi dotyczące tej przystawki do wózka napewno wykorzystam :D młoda za 1.5 tygodnia kończy szkołę i hurrrra cieszę się w końcu odpocznę od tego chodzenia i wstawania bo mdli mnie że fuj fuj
W sumie to mam takie etapy raz jestem przerażona raz wystraszona raz załamana a dziś to np szczęśliwa z tej ciąży i weź tu naraz za babą w ciąży hahahahah
 
Kurcze jak tak teraz jestem bliżej tematu .... Jakie to cholernie niesprawiedliwe że nasi faceci muszą robić kajś daleko :/
No ale dzięki za podpowiedzi dotyczące tej przystawki do wózka napewno wykorzystam :D młoda za 1.5 tygodnia kończy szkołę i hurrrra cieszę się w końcu odpocznę od tego chodzenia i wstawania bo mdli mnie że fuj fuj
W sumie to mam takie etapy raz jestem przerażona raz wystraszona raz załamana a dziś to np szczęśliwa z tej ciąży i weź tu naraz za babą w ciąży hahahahah
Ach i bez ciąży baby są straszne hahaha :) bo cały cykl hormony szaleją :)
 
A ja myślę za taką różnica to super sprawa. Widzę to po swojej rodzinie. Na początku może najlzej nie będzie , ale potem dzieci zajmą się sobą nawzajem, będą się bawić , opiekować się soba , jedno pod drugim pójdzie do szkoły i szybciej można wrócić do pracy :) a dzieci... Są dla siebie nawzajem :)
 
Rozwiązanie
Do góry