reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Różnica w wieku między dziećmi powyżej 10 lat

VegaVega

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Wrzesień 2008
Postów
274
Witam!
Mam 13-letniego syna.W styczniu urodziłam drugiego chłopca.
Jestem ciekawa jak na wieść o rodzeństwie zareagowały Wasze dzieci dowiedziawszy się,że niestety nie będą już jedynakami.
Poza tym u mnie nakłada się jeszcze okres dojrzewania i okres buntu.Czasem mam poczucie winy ,że może być to związane z tym,że teraz więcej uwagi muszę poświęcić maluszkowi i zastanawiam się czy to rzeczywiście hormony czy żal do mnie.
Jak sobie z tym radzicie?
 
reklama
Odswize temat...

Ja mam corke 14 lat, syna 11 lat i najmlodszy swiezy roczniaczek :-)....Nie bylo i nie ma absolutnie zadnej zazdrosci, wrecz odwrotnie. Starsze dzieci uwielbiaja swojego malego braciszka.Duzo sie nim opiekuja, jak trzeba to go nakarmia, przebiora itd. A jak sytuacja wymaga to i zostana z nim gdy jest taka koniecznosc...
 
Rożnica wieku między moimi córkami to 10 lat i 2 miesiace.Starsza na wieść o rodzeństwie zareagowała wspaniale:-)Przez cały okres ciążybyła dla mnie większym oparciem niż ktokolwiek inny.Pomocy, jakią mi służyła nie zapomnę do końca życia.Teraz nie zawsze jest kolorowo(nieraz się buntuje i nie bardzo chce pomagać przy Małej)jednak bardzo kocha siostrę i okazuje jej to.Chyba nie jest zazdrosna ale pilnuje swojej pozycji w domu:tak:.
 
między moimi dziećmi jest 8 lat różnicy.Synus całą ciążę sie troszczył o mamuśkę.po urodzeniu się córeczki bardzo mi pomagał i pomaga nadal.Teraz córka ma 4 latka ,synuś ma 12 i szczerze mówiąc piekło chwilami;) Syn w okresie dojrzewania ma zmienne nastroje córeczka buntowniczka,zadziora nie daje mu zyc a,le jak się czasem tłuka tak za sobą w ogień pójdą
 
witam!
miedzy moimi córkami jest 14 lat różnicy.Patrycja wspaniale sie opiekuje Juleczka,nie mam zadnych problemow,zawsze chetna do pomocy:tak:moge ja zostawić i nie musze sie mrtwic czy sobie poradzi:tak:
 
ja dopiero się przekonam jak to będzie z moimi dzieciaczkami, bo to będzie rocznikowi 8 lat różnicy

jednak obserwowałam dzieci mojej chrzestnej, pierwszy syn (rocznik 89) był jedynakiem przez 7 lat rozpieszczany strasznie, kiedy pojawił się jego braciszek (rocznik 96) nie mógł tego zaakceptować, mimo mijającego czasu nie zbliżył się do brata, dokuczał mu itp. kiedy pojawiła się siostrzyczka (rocznik 2000), obaj zaakceptowali ją, jednak ten starszy dalej czuł się jak jedynak uważając, że świat kręci się wokół niego, a młodszy był zupełnie inny każdemu oddał by wszystko co ma jeśli by ktoś potrzebowała... mijały lata a życie rodzeństwa wyglądało tak, że ten młodszy brat nadal musiał znosić dokuczanie starszego, bo on tylko akceptował siostrę, a obecnie najstarszy jest już dorosłym facetem, młodszy wkracza w dojrzewanie, więc się buntuje i nie daje starszemu bratu... chyba najlepiej w tym przypadku miało najmłodsze dziecko zaakceptowane przez rodzeństwo bez problemu
 
Między moimi trzema synami jest po parę lat różnicy i czasem jest to nie do zniesienia. Najstarszy ustawiał by młodszych po kątach a młodszy Pawełek nie daje sobie w kasze dmuchać. Wtedy walka no bo jak inaczej. Też znam to dobrze ale chyba wszędzie tak jest. Ile to trzeba się nagadać, natłumaczyć żeby w zgodzie byli. A ja czasem i po tyłku klepne albo krzyknę bo inaczej to by mi na głowę wleźli:crazy: Ale i tak ich kocham nad życie:tak:
 
Witam!
Mam 13-letniego syna.W styczniu urodziłam drugiego chłopca.
Jestem ciekawa jak na wieść o rodzeństwie zareagowały Wasze dzieci dowiedziawszy się,że niestety nie będą już jedynakami.
Poza tym u mnie nakłada się jeszcze okres dojrzewania i okres buntu.Czasem mam poczucie winy ,że może być to związane z tym,że teraz więcej uwagi muszę poświęcić maluszkowi i zastanawiam się czy to rzeczywiście hormony czy żal do mnie.
Jak sobie z tym radzicie?
Ja jestem w 7 tyg..mam 18 letniego syna i 13 letnią corke..zdziwili sie ale ...syn uczesniczyl ile sie dalo przy malej siostrze..by nie czul sie odtracony...i sie udalo..caly czas mówiłam ze tez go kocham...i ze jest eazny...corka sie ostatnio pytala czy tez ja bede nadal kochac jak maluszek sie pojawi..a ja powoedzialam by zapytala brata czy czul sie mniej kochany..juz sie boi...nie miej poczucua winy bo taka kolej rzeczy...starszak tez sie musi iswoic z nowa sytuacja...Zycze w
Witam!
Mam 13-letniego syna.W styczniu urodziłam drugiego chłopca.
Jestem ciekawa jak na wieść o rodzeństwie zareagowały Wasze dzieci dowiedziawszy się,że niestety nie będą już jedynakami.
Poza tym u mnie nakłada się jeszcze okres dojrzewania i okres buntu.Czasem mam poczucie winy ,że może być to związane z tym,że teraz więcej uwagi muszę poświęcić maluszkowi i zastanawiam się czy to rzeczywiście hormony czy żal do mnie.
Jak sobie z tym radzicie?
Mam syna 18 lat i corke 13..obecnie ciaza 7 tydz..Powoedzialam mlodemu ze na wywiadowki bedzie chodzil..bo ja juz stara bede
 
reklama
Ja miałam właśnie starszego brata o te 9 lat i nie było nigdy problemu. Ale też mam kolegę, którego bracia są znacznie starsi po ok. 15 lat i również mówił, że starsi braci mu zawsze coś pomagali. Wydaje mi się, że dużo zależy od naszego podejścia.
A jak sobie radzić z takimi sytuacjami, to moim zdaniem warto weekendy spędzać razem. Okres buntu każdy to przechodził, myślę że dziecko nie ma żadnego żalu. ;)
 
Do góry