reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Różnica w wymiarach na usg

Kasia0109

Początkująca w BB
Dołączył(a)
6 Wrzesień 2018
Postów
29
Cześć dziewczyny. Mam taki problem związany z różnicą wymiarów na usg. Wiem, że to nie są bardzo duże różnice ale jednak mnie martwią. Zawsze wszystko się zgadzało a teraz nie bardzo. Ostatnio dość często miałam wykonywane usg z zalecenia lekarza. Chodzę do dwóch lekarzy prywatnie i na NFZ. Z tej przyczyny, że do doktora prywatnie mam ponad 50 km i w razie czego czuję się bezpieczniej jak mam drugiego doktora na miejscu. Przy wymiarach, które mnie martwią oznaczę wykrzyknikiem.
- 22.08 14 tydzień i 6 dni od OM (usg u doktora prywatnie)
BDP: 2,91cm
OFD: 3,66cm
HC: 10,79cm
AC: 9,47cm
FL: 1,57cm
TAD: 2,94
APAD: 3,08cm
- 25.08 15 tydzień i 2 dni od OM ( ten sam aparat, prywatnie)
BDP: 3,29 cm
OFD: 3,79cm
HC: 11,73 cm
FL:1,94cm
AC:9,90 cm
TAD: 2,89cm
APAD:3,40cm
-31.08 16 tydzień i 1 dzień od OM (inny aparat usg w szpitalu)
BDP: 3,67 cm
OFD: 4,34cm
HC: 12,73cm
Fl:1,74cm !!!
AC: 9,35cm !!!
Martwi mnie o to, że zmniejszył się obwód brzuszka i wymiar kości udowej. Wczoraj( 16 tydzień i 6 dni) byłam u doktora na NFZ, zmierzył tylko BDP: 3,38 cm czyli też mniejsze niż tydzień temu. Wiem, że to może śmieszne pytanie, ale chciałam poznać Wasze opinie. Jak myślicie czy ta różnica wynika z innych aparatów, lekarzy wykonujących usg? Bo to chyba nie możliwe, żeby dziecko się zmniejszyło. Rozumiem jeśli rośnie wolno ale maleje? Bardzo się martwię i dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
 
reklama
Dziecko w trakcie badania się porusza, stąd błędy w pomiarach.
Nie analizuj na siłę i nie wariuj, po co, stres szkodzi i Tobie i Maleństwu, ciesz się ciążą, a nie szukaj dziury w całym :)
 
Nulini, masz rację. Przed komplikacjami miałam usg raz w miesiącu i wtedy dużo mniej stresu było. Ale tak bardzo bym chciała, żeby wszytko było dobrze a boję się, że nie będzie.
 
Nulini, masz rację. Przed komplikacjami miałam usg raz w miesiącu i wtedy dużo mniej stresu było. Ale tak bardzo bym chciała, żeby wszytko było dobrze a boję się, że nie będzie.
Spokojnie mojemu synkowi zmniejszyli wymiar kości udowej na USG, a teraz coreczce wcale głowa nie urosła dodam, że USG na tym samym sprzęcie, ten sam lekarz. Bledy w pomiarach się zdarzają. Powiem tylko, że synek ma już 3 latka, córeczka 28 sierpnia skonczyla 2 miesiące ☺️
 
ale to nie są przecież jakieś bardzo duże, niepokojące różnice, które pewnie wynikają, jak pisano wyżej, z tego, że dziecko się rusza podczas badania. nie martw się i ciesz się ciążą!
 
Dzięki dziewczyny. Trochę pocieszyłyście mnie. Macie rację, to jest tylko aparat i różnice mogą występować. Na jednym usg mogło coś dodać na drugim ująć i tak wyszło. Ehh ja już taka jestem, że się wszystkim w ciąży przejmuję.
 
Dzięki dziewczyny. Trochę pocieszyłyście mnie. Macie rację, to jest tylko aparat i różnice mogą występować. Na jednym usg mogło coś dodać na drugim ująć i tak wyszło. Ehh ja już taka jestem, że się wszystkim w ciąży przejmuję.
To wyluzuj :* bo jak bedziesz sie stresowac, to malenstwo takze :*
 
reklama
co do pomiarów na usg to ja bym się tak nie wkręcała , tak jak dziewczyny piszą maluszek się rusza a tam jest przecież ważny każdy milimetr , podam Ci mój przykład synek mierzony w 37 tyg wychodzi około 4 kg blisko 39 tyg tuż przed cesarką 4,5 kg , badanie robione na dwóch różnych sprzętach , urodzony kilka godz. później z masą 3,240 hehehe tak mi jakoś zmalał ;)
trzymaj się wszystko będzie dobrze :)
 
Do góry