reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Różnica wieku między dziećmi

milena1706

Fanka BB :)
Dołączył(a)
5 Marzec 2017
Postów
924
Jaka dla Was okazała się najlepsza różnica wieku między dziećmi. Zawsze marzyło mi się mieć dwoje dzieci, rok po roku ale mam wrażenie że już dla mnie jest za późno na następne dziecko. Mam dwu letnią córeczkę przy sobie i od niedawna drugą córeczkę ale w niebie. No i właśnie mam już 28 lat i czuje się za stara na kolejną ciążę, że jak uda mi się kiedyś zajść w ciążę to ta różnica wieku między dziećmi będzie znacząca i już nie będą się sobą interesować. Do tego siedzę już dwa lata w domu bo rok na macierzyńskim z pierwszą córką i zaraz po macierzyńskim zaszłam w drugą ciążę więc no jednak chciałabym wrócić po takim czasie do pracy.
 
reklama
28 stara ?? ja mam 32 i jestem w pierwszej ciąży ;) wcale nie czuję się stara , też chce mieć 2 dziecko ,ale nie będę się chyba za długo zastanawiać ,bo nie chciałabym mieć 40 i dopiero z 2 chodzić ,ale zobaczymy co czas pokaże , o tą ciąże było ciężko wiec nie wiem jak będzie z 2 na razie muszę urodzić ha ha
 
Mam w domu 19 miesięcznego syna i 3 tygodniowego noworodka... jest ciężko, ciężej niż myślałam. Być może gdybym wiedziała jak to będzie to poczekalabym z drugą ciążą aż starszy będzie miał te 3/4 lata. Ty masz 28 lat i spokojnie nie będziesz za stara, nawet za trzy lata czy cztery .
 
U mnie już 30 karku. Mam syna 6letniego i po wakacjach na świat przyjdzie córeczka. Różnica pomiędzy dziećmi będzie dokładnie 6,5roku, więc sporo.
Teraz masz wg mnie idealną różnice. Córka już odchowana, kumata ale jeszcze malutka. I jeśli zdecydujecie na kolejnego maluszka to będą się razem bawić. NAsi sąsiedzi mają dwie córeczki z różnicą 4lata i dziewczyny non stop razem się bawią i jedna skoczy za drugą w ogień ;)
 
A ja podziwiam kobiety decydujące się na dzieci z tak małą różnicą wieku. Kiedy mój syn miał mniej niż 2 lata to by było chyba fizycznie nie możliwe żeby było drugie dziecko. Nie rozdwoiłabym się. I jak widzę jak na placu zabaw mamy biegają za takim malcem 2-2.5 roku a na rękach noworodek, niemowlę to szczerze współczuję. Ale z drugiej strony jak to młodsze podrośnie to już cud miód i maliny. Sama mam siostry 2 lata młodsze i jest to nieoceniona relacja :) więc każda mama musi zdecydować sama. Za stara to Ty na pewno nie jesteś ! I różnica jak dla mnie będzie jeszcze taka że będą się razem bawić. Współczuję utraty maleństwa
 
To ja się wypowiem, mam dzieci rok po roku a dokładniej różnica między nimi to rok i 3tyg. Pierwszych 2 lat z ich życia nie pamiętam... Hardcor, teraz jest lepiej ale to już nastolatki {13 i 12 lat}, potem kolejny synek który ma już 9 lat. Różnica myślę jest ok. Są to dzieci z pierwszego małżeństwa, i obecnie jestem w ciąży z nowym mezem... Więc różnica wieku będzie wielka ale chyba nie to najważniejsze :) dzieci się fofaduja, stars, a corka już mówi że będzie pomagać, bawić juniora także wszystkiego są plusy i na nie trzeba patrzeć :)
A i lat mam 31 :)
 
Ja mam dzieci co 2 lata. Było czasem ciężko, skłamałabym gdybym powiedziała, że to była sama sielanka.
Mniejszej różnicy niz 2 lata sobie nie wyobrażam, chyba bym skonała - jednak potrzebowałam choć ciut odpocząć fizycznie i psychicznie, poczekać aż starsze będzie biegało i było w miarę samodzielne na tyle, na ile potrafi być samodzielny dwulatek. Ale i tak każda kobieta musi zdecydować sama - w tym temacie nie ma złotego środka - ile ludzi, tyle opinii :) A stara nie jesteś! Poczekaj aż będziesz i czy będziesz gotowa, nic na siłę, a rodzenie dzieci to nie zawody ;)
 
Mam 32 lata i dzieci w wieku 10, 5 i 2.5 teraz za moment rodzę kolejne dziecko. 2.5 roku to i tak mało, gdybym to ja decydowała, to na pewno nie chciałabym kolejnego dziecka tak szybko, pomijam że 4 to już w ogóle hardcore ale tak 3.5 -4 lata są optymalne
 
Ja mam 36 lat i dwoje dzieci. Corka ma 6 lat a syn poltora roku. Jest miedzy nimi 5 lat roznicy i jak dla mnie to idealna przerwa miedzy dzieciakami. Szczerze to sobie nie wyobrazam dzieci rok po roku i chyle czola przed mamami ktore tak urodzily swoje latorosle. Zastanawiamy sie z partnerem nad trzecim dzieckiem ale to tez niepredko choc wiem ze czas ucieka i mlodsza nie bede. Jednak jak ostatnio podejrzewalam ciaze, to martwilam sie wlasnie tym ze sobie nie poradze z dwulatkiem i noworodkiem, bo z corka to juz z gorki by bylo nie mniej jednak wszystko da sie ogarnac. Moja mama miala dwojke rok po roku gospodarstwo i mega ciezka tesciowa i dala rade️‍♂️
 
reklama
Mam między dziećmi równo 4 lata i 3 tygodnie różnicy i dla mnie to sytuacja IDEALNA.
Kiedy urodził się Syn, Córka była już w pełni samodzielna i praktycznie nie wymagała mojej opieki, a dodatkowo bardzo pomagała przy Braciszku - podawała wszystko, czego potrzebowałam, pilnowała Młodego, kiedy ja szłam do toalety, zabawiała - naprawdę mogłam zrobić wszystko na spokojnie.
Teraz się ładnie razem bawią, więc ja bym różnicy 4 lat nie zamieniła za żadne skarby :D
 
Do góry