reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Różnice w pomiarach dziecka na usg

Nalia91

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Październik 2017
Postów
10 427
Cześć, w poniedziałek (24+5) byłam u swojego prowadzącego i dziecko miało 750g i takie pomiary:
- BPD 6.28 (25+3)
- HC 22.49 ( 24+4)
- AC 20.28 (24+6)
- FL 4.56 (25+1)
Natomiast dzisiaj (25+3) byłam u innego lekarza bo dostałam zapalenia i u niego wymiary są dziwne - jakby dziecko urosło tylko w brzuchu, a kość udowa nawet się skurczyła - a waga 852g.
- BPD 6.3 (25+4)
- HC 22.94 (25+0)
- AC 22.12 (26+4)
- FL 4.53. (25+0)

Pytanie, czemu ? ;) Czy to wynikac może tylko i wyłącznie z USG i ze sposobu mierzenia przez lekarza? Wizytę u swojego ginekologa mam w czwartek, mam nadzieję, że wszystko będzie ok... Przepływy miałam mierzone tydzień temu i były prawidłowe. :/ Od tygodnia leżę w łóżku , bo mam podejrzenia skracającej się szyjki (u mojego prowadzącego ma 3cm, a dzisiaj u tego drugiego lekarza miała 4cm o_O ). Dajcie znać co sądzicie, czy wg Was to tylko różnica w USG?
 
reklama
Tak nieznaczne różnice wynikają z różnego rodzaju aparatów na których były wykonywane i od tego że u 2 różnych lekarzy. Wystarczy że jeden przesunął kursor podczas pomiarów o milimetr i już wyniki różne. Nie ma czym się przejmować, ważne że maleństwo rośnie;)
 
Tak nieznaczne różnice wynikają z różnego rodzaju aparatów na których były wykonywane i od tego że u 2 różnych lekarzy. Wystarczy że jeden przesunął kursor podczas pomiarów o milimetr i już wyniki różne. Nie ma czym się przejmować, ważne że maleństwo rośnie;)
No właśnie boje się, że jest 6 dni różnicy między pomiarami, a dziecko urosło tylko w brzuchu właściwie. :(
 
Dziecko rośnie skokowo, raz trochę więcej brzuch tydzień później głowa- nie ma możliwości żeby wszystkie organy rosły idealnie równocześnie bo to nie maszyna tylko natura ;) to nie jest powód do niepokoju. Jeżeli byłoby widać znaczną różnice ( np. ponad 2 tygodnie w wieku dziecka) między główką a brzuchem, na usg robionym przez jednego ginekologa i na tym samym sprzęcie to wtedy byłby to powód do częstszych obserwacji. Ale u Ciebie wyniki są prawie idealne- różnic w obwodzie prawie nie ma, a to że najpierw główka bardziej urosła a potem brzuszek to absolutnie Normalne :)
 
Dziękuję ;) najbardziej się martwię o ten pomiar HC, bo wg dzisiejszych badań odpowiada on tylko 14 centylowi :/ reszta koło 40-50. Czy to źle?
 
Nie, wszystko w normie. Kochana, za bardzo się stresujesz, wrzuć na luz, obejrzyj z mężem dobry film, wypij meliske i ciesz się zdrowym dzidziusiem ;)
 
Kochana to normalne i to mała różnica bardzo.
Mój synek miał od 24 tyg głowke większą o 2/3 tyg.
Lekarz mówił że muszą obserwować poprostu
Ale albo taka uroda albo któres z nas tak miało i ma główkę bardziej okrągła niż jajowata i że jak donoszą do końca to na pewno się wyrowna .
Ze teraz rośnie główka później stanie w miejscu i będzie rosnąć brzuszek:)
Tylko do któregoś tyg dzieci rosną tak samo .
NIE ma takich samych ludzi .
A usg to tylko głupia maszyna która ma zakodowane swoje wymiary;).
Tak mi mówił

I faktycznie poszłam na ostatnią wizyte w 38 tygodniu główka idealnie do 38 tyg i synek się urodzil z ładna mała kształna główka:).
Pozniej to już dzieciaczki rosną jak chcą .
A co druga mama tak ma że coś zawyzone/zanizone na usg to też mi mówił a dzieci rodzą się zdrowe :)
 
reklama
Do góry