reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Różnice w pomiarach dziecka

Dołączył(a)
4 Sierpień 2022
Postów
5
Dzień dobry. Byłam na III badaniu prenatalnym i okazało się że dziecko ma dosyć duże rozbieżności w pomiarach , a mianowicie:
BPD 30w2d
HC 29w5d
AC 28w4d
FL 28w4d
HL 30w2d
Cereb 27w1d
Wiek dziecka według usg to 28w3d.
Lekarza najbardziej martwi wymiar móżdżku który jeszcze mieści się, ale jest na dolnej granicy normy. Powiedział że jak na razie musimy czekać i obserwować jak dalej będzie się dziecko rozwijało bo na tym etapie i tak nie można nic zrobić. Pytania: czy dziecko którejś z Mam też miało zbyt mały móżdżek w stosunku do wieku ciąży? I czy z czasem ta dysproporcja się wyrównała? Czy po porodzie z dzieckiem było wszystko w porządku? Wiem że każdy przypadek jest inny, ale może któraś z Was była w podobnej sytuacji i zechce się podzielić jak to u niej przebiegało.
 
reklama
Mój miał móżdżek w dolnej granicy na badaniu połówkowym. Na kolejnym badaniu usg wyrównało się. Po porodzie miał usg głowy i też wszystko ok. Ale strasznie się tym zestresowaĺam
 
Dzień dobry. Byłam na III badaniu prenatalnym i okazało się że dziecko ma dosyć duże rozbieżności w pomiarach , a mianowicie:
BPD 30w2d
HC 29w5d
AC 28w4d
FL 28w4d
HL 30w2d
Cereb 27w1d
Wiek dziecka według usg to 28w3d.
Lekarza najbardziej martwi wymiar móżdżku który jeszcze mieści się, ale jest na dolnej granicy normy. Powiedział że jak na razie musimy czekać i obserwować jak dalej będzie się dziecko rozwijało bo na tym etapie i tak nie można nic zrobić. Pytania: czy dziecko którejś z Mam też miało zbyt mały móżdżek w stosunku do wieku ciąży? I czy z czasem ta dysproporcja się wyrównała? Czy po porodzie z dzieckiem było wszystko w porządku? Wiem że każdy przypadek jest inny, ale może któraś z Was była w podobnej sytuacji i zechce się podzielić jak to u niej przebiegało.
Jak skonczyla się sytuacja? U mnie podczas pobytu w szpitalu w 28 tc był robiony ten pomiar i jest za mały o 3 tyg. A na prenatalnych 2 trymestru było ok.
 
Jak skonczyla się sytuacja? U mnie podczas pobytu w szpitalu w 28 tc był robiony ten pomiar i jest za mały o 3 tyg. A na prenatalnych 2 trymestru było ok.
Dzień dobry. U nas nie jest ok, po porodzie uparłam się w szpitalu żeby zrobili dziecku usg przezciemiaczkowe ze względu na ten móżdżek i wyszło ze dziecko miało wylewy I stopnia obustronne w mózgu. Nie wiem czy to tylko zbieg okoliczności czy miało to związek z tym móżdżkiem. Synek ma aktualnie 5 msc i obserwuję u niego nietypowe zachowania m.in słaby kontakt wzrokowy, nadpobudliwość ruchową, niespokojny sen,, nadwrażliwość na dźwięki. I tak samo teraz nie mam pojęcia czy wszystkie te zachowania mają jakikolwiek zwiazek z tym móżdżkiem. Zaznaczam że opisuje jedynie nasz przypadek , to że u nas tak jest nie oznacza że u Pani będzie tak samo. Życzę dużo zdrowia i trzymam kciuki żeby było ok.
 
Do góry