reklama

Różności...

Temat na forum 'W co się bawić?' rozpoczęty przez Agawa, 26 Kwiecień 2005.

1. Agawa

Agawa Fanka BB :)

Wczoraj zrobiłyśmy z masy solnej tułów jeża, potem nawtykałyśmy patyków zebranych podczas spaceru... dzisiaj malujemy jeża a jutro wkleimy zdjęcia :)

2. mela

mela Fanka BB :)

Agawa - podasz przepis na masę solną?
    Napisz coś więcej o tej "masie" ;). Czy to bardzo się klei do rąk i czy zasycha po jakimś czasie tworząc figurki...
    Czekamy na zdjęcia jeża ;D

3. reklama
  4. Agawa

Agawa Fanka BB :)

Hej Mela,

Podaję nasz przepis na masę (nie zawsze jednak wychodzi - to zależy od mąki niestety :( ):

* szklanka mąki
    * szklanka soli
    * woda - tak aby po wyrobieniu masa nie była ani za rzadka ani za gułowata - z doświadczenia to od pół do trochę więcje niż
    pół szklanki wody.

Masa zastyga - ponieważ jeżyka nasz był dość duży to musiał się suszyć całą noc.

Zdjęcia na razie nie mam bo mąż pojechał w delegację i wziął aparat :( I jak tu żyć pod jednym dachem z takim fajtłapą ;)

Pozdrowionka :)

5. Anulka_

Anulka_ Zaangażowana w BB

Witam!
    Ja z moim synekiem też bawie się masą solną. Zrobiliśmy sobie skarbonkę, ramki do zdjęć i sporo różnych figórek. Kiedyś zrobiłam eksperyment - tzn. zamiast czystej wody dodałam wodę zabarwioną farbkami plakatowymi. Konradek był zachwycony! Polecam! W ten sposób można tworzyć przeróżne kolory, a resztki masy jeszcze przez miesiąc można przechowywać w szczelnie zawiazanych woreczkach!
    Pozdrawiam, Ania.

6. Liriel

Liriel Fanka BB :)

Hej, moja córcia ma jeszcze duuuuużo czasu do zabaw z masą solną, ale ja pamiętam takie zabawy z przedszkola. Wiecie, że masę solną można suszyć w piekarniku? Szybciej wysycha i jest bardziej twarda...i z tego co pamiętam, to smaruje się białkiem przed włożeniem do piekarnika, to się robi na niej gładka politurka ;D

7. Anulka_

Anulka_ Zaangażowana w BB

Można w piekarniku, ale ja wolę w mikrofalówce - ekspresowo!

8. Liriel

Liriel Fanka BB :)

Nie każdy ma mikrofalówkę, a piekarnik raczej każdy ;D

Poleć forum